آکسیوس ـ دور جدید مذاکرات اتمی با رژیم ایران بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت ـ دریک نگاه

پایگاه خبری آکسیوس به‌نقل یک مقام آمریکایی: دور جدید مذاکرات اتمی با رژیم ایران بدون هیچ پیشرفتی پایان یافت -دریک نگاه ـ ۹تیر۱۴۰۱

مقامهای رژیم ایران مسائل جدیدی را که ربطی به برجام ندارد مطرح کردند. طرفی که نیاز به تصمیم گیری دارد، رژیم ایران است

انریکه مورا همآهنگ‌کننده مذاکرات اتمی: پیشرفتی در گفتگوهای اتمی قطر که امیدش را داشتیم نبوده است.

به گزارش وال استریت ژورنال مذاکرات رژیم ایران و آمریکا در مورد توافق اتمی بدون پیشرفت پایان یافت. تلاشها برای احیای برجام بدون

این‌که تاریخی برای ادامه مذاکرات مشخص شده باشد با آینده مبهمی مواجه است. شکست مذاکرات دوحه این احتمال را مطرح می‌کند که روند دیپلماتیک فرو بپاشد.

پاسدار شریعتمداری گرداننده کیهان در یادداشتی نوشت: آمریکای قطر همان آمریکای وین است.

گزارش دبیرکل سازمان ملل‌متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت: من بار دیگر از رژیم ایران می‌خواهم که به اجرای کامل برجام بازگردد.

تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان کرمی اهواز در اعتراض به چپاول حقوقشان

اهواز ـ تجمع اعتراضی پرسنل بیمارستان کرمی ۸تیر ۱۴۰۱

تجمع کشاورزان گتوند همراه باتراکتورهایشان در اعتراض به‌کاهش سهمیه سوخت

گتوند ـ تجمع اعتراضی کشاورزان ۸تیر ۱۴۰۱

دژخیمان خامنه‌ای سحرگاه روز چهارشنبه ۱۰نفر به‌طور جمعی و جنایتکارانه در زندان کرج اعدام کردند

گزارش بانک مرکزی رژیم: در خردادماه متوسط قیمت یک متر مربع مسکن در تهران، ۳۹میلیون و ۴۱۴هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و مدت مشابه سال قبل به‌ترتیب (۸ و ۴ دهم) و (۳۲ و ۸دهم) درصد افزایش یافته است.

همتی عضو مجلس ارتجاع: امروز گرانی و بالا بودن مسکن و اجاره وحشتناک است، مردم خرید مسکن را رؤیا می‌دانند و اجاره‌ها هم حدود ۵۰ تا ۱۲۰درصد افزایش پیدا کرده است.

رسانه‌های حکومتی: خشکی قریبالوقوع تالابها ـ در سالهای اخیر تالابهای بزرگ و مهمی در خطر خشک شدن قرار گرفتند، تلاب‌هایی

نظیر گاوخونی، ارومیه گندمان و جزو تالابهای در حال خشک شدن هستند.

سرمدی قائم‌مقام سابق وزارت‌خارجه رژیم: مخالفان برجام نمی‌دانستند طنابی را به دست و پای خودشان می‌پیچند که مشکلاتش، بعد‌ها گریبانگیرشان خواهد شد.

آخوند احمد خاتمی، عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان ارتجاع: این تفکر ضد ولایی را بعضی‌ها دارند که دست از مبارزه با آمریکا برداریم. آمریکا پایش را الآن گذاشته روی حنجره ما. یک ذره عقب‌نشینی کنیم فشارش را بیشتر می‌دهد خفه می‌کند چرا این بدیهی را اینها نمی‌فهمند.

روزنامه نیویورک‌تایمز به‌نقل از منابع نزدیک به سپاه پاسداران از دستگیری پاسدار علی نصیری، سرکرده سابق حفاظت سپاه به‌دلیل جاسوسی برای اسراییل خبر داد و نوشت: این بازداشت یک فضای بی‌اعتمادی فزاینده درون سران رژیم ایران به‌وجود آورده است.

وزیر خارجه بحرین در کنفرانس مشترک خبری با شامح شکری وزیر خارجه مصر به رژیم آخوندی در مورد دخالت‌های رژیم در کشورهای منطقه هشدار داد و گفت: ما درباره دخالت‌های رژیم ایران در کشورهای عربی گفتگو کردیم و بر لزوم پایبندی این رژیم به اصول همجوری و در امان ماندن از هر گونه اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه از جمله حمایت از شبه‌نظامیان و تهدید آبراههای بین‌المللی تأکید کردیم.

وی افزود: مصر و بحرین هم‌چنین با هدف جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح اتمی و تقویت نقش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نظارت و بازرسی از تأسیسات اتمی این رژیم تأکید می‌کنند.

آخوند موسوی لارگانی عضو مجلس ارتجاع نسبت به خارج کردن استیضاح وزیر از دستور کار مجلس هشدار داد و گفت:

آخوند لاریگانی عضو مجلس ارتجاع ۸تیر ۱۴۰۱

تذکر اول بنده به هیأت‌رئیسه محترم مجلس و به‌ویژه شخص آقای دکتر قالیباف است  بفرمایید بر اساس کدام ماده و یا تبصره آئین‌نامه استیضاح وزیر را وزیر صمت را از دستور خارج کردید؟ بهانه این‌که دولت می‌خواهد لایحه ایجاد وزارت بازرگانی را به مجلس ارائه دهد نمی‌تواند دلیل قانع کننده‌ای باشد مجلس باید طبق آئین‌نامه اداره شود این عمل شما جز تضعیف مجلس چیزی را به‌دنبال نداشت...

تذکر بعدی به وزیر جهاد کشاورزی ست جناب آقای دکتر ساداتی نژاد کمر مردم زیر بار تورم شکسته شده و یکی از مهمترین دلایل تورم عدم نظارت جدی بر بازار است.

تیتراژ جهان

پاپ فرانسیس بمباران در یک مرکز خرید شلوغ در شهر کرمنچوک را تازه‌ترین نمونه از مجموعه "حملات وحشیانه" علیه اوکراین خواند.

اتحادیه اروپا حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در شهر کرمنچوک اوکراین را با قویترین لحن ممکن محکوم کرد.

ناتو روسیه را «مهم‌ترین و مستقیم‌ترین تهدید» برای صلح و امنیت اعضای خود اعلام کرد و متعهد شد که حمایت از اوکراین را تقویت کند

زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در جلسه ناتو گفت: «سؤال این است که کشور بعدی کدام است؟ مولداوی؟ یا کشورهای بالتیک؟ یا لهستان؟ پاسخ این است: همه آنها. ما در برابر روسیه بازدارندگی ایجاد می‌کند تا جلوگیری کنیم که این کشور ما را نابود کند و شما را نابود کند»... . وی افزود: به‌نظر نمی‌رسد سیاست درهای باز ناتو برای اعضای جدید در مورد کشورش اعمال شود... . عضویت در ناتو چشم‌انداز دوری است

کشف یک فسیل باستانی در آفریقای جنوبی بحثهایی را در مورد منشأ بشریت بار دیگر برانگیخته است. به گزارش واشنگتن‌پست، روش جدیدی که تعیین قدمت فسیلها به‌کار برده شده نشان می‌دهد که بقایای فسیلی در غارهایی در آفریقای جنوبی که به گهواره بشریت معروف است، نشان می‌دهد که قدمت آنها بسیار بیشتر از میزانی است که تصور می‌شد. از جمله قدیمی‌ترین فسیل انسانی ازآن‌چه ارزیابی شده بود یک میلیون سال قدیمی‌تر است و قدمت آن به سه میلیون و ۲۰۰سال می‌رسد.

 

مطالب مرتبط

مذاکرات اتمی و برجام، پیکری بی‌جان یا روندی برای احیا؟ ـ روی خط ایران

پاسدار شریعتمداری: آمریکای قطر همان آمریکای وین است

لطفا به اشتراک بگذارید: