اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران ـ اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت

 اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت-اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران 

 

در خرداد ماه دست کم ۱۰۰ زندانی اعدام شده‌اند که در ۷سال گذشته بی سابقه است

خانم مریم رجوی: اعدامهای جنایتکارانه نشانه استیصال آخوندها در برابر جامعه انفجاری است اما آنها از سرنگونی محتوم گریزی ندارند

فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت

دژخیمان رژیم جنایتکار آخوندی روز چهارشنبه ۸تیر در یک جنایت فجیع ۱۰ زندانی را در زندان گوهردشت کرج به‌صورت جمعی حلق‌آویز کردند. روز اول تیر نیز دو زندانی در زندان مرکزی کرج و یک زندانی بلوچ در جیرفت و روز ۲تیر یک زندانی دیگر در کرمان اعدام شدند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران ناتوان از مقابله با خیزشها و اعتراضات اجتماعی و برای ایجاد جو رعب و وحشت روند اعدامهای وحشیانه و جمعی را تشدید کرده است. تنها در ماه خرداد دست کم ۱۰۰ زندانی در شهرهای مختلف کشور حلق‌آویز شده‌اند که در ۷سال گذشته بی سابقه بوده است.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت اعدامهای جنایتکارانه نشانه استیصال آخوندهای حاکم در برابر جامعه انفجاری است اما این رژیم قرون وسطایی از سرنگونی محتوم گریزی ندارد. وی جامعه بین‌المللی را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام و ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت ملل‌متحد فراخوند و تاکید کرد سردمداران رژیم به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل کشی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ تیر ۱۴۰۱

 

مطالب مرتبط

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ـ ۱۲اعدام در یک هفته در زندان مرکزی آمل، قم و زندان ایرانشهر

اعدام جنایتکارانه ۱۰ زندانی در زندان گوهردشت