مراسم چهلمین روز درگذشت قربانیان فاجعه متروپل آبادان ـ در یک نگاه

در یک نگاه ـ‌ مراسم چهلمین روز درگذشت قربانیان فاجعه متروپل آبادان ـ ۱۰تیر۱۴۰۱

مراسم چهلمین روز درگذشت قربانیان فاجعه متروپل آبادان، عصر روز پنجشنبه نهم تیر ماه، با حضور گسترده مردم در آرامستان این شهر برگزار شد. مردم خشمگین و عزادار آبادان همچنان منتظر معرفی و برخورد با عوامل اصلی این فاجعه هستند.در فاجعه آبادان بیش از ۴۰تن جان باختند و دهها تن مصدوم و مفقود شدند.

رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی در پایان اجلاس سران ناتو در اسپانیا با اشاره به سفر آینده خود به اسرائیل و عربستان اعلام کرد این کشورها نگرانی‌های واقعی در مورد رژیم ایران و تهدیدهای امنیتی دارند.

یک مقام ارشد آمریکا : چشم انداز توافق پس از قطر روز به روز تیره‌ترخواهد شد. شما می‌توانید دوحه را در بهترین حالت به عنوان درجا زدن و در بدترین حالت به عنوان عقب گرد توصیف کنید.

آسوشیتدپرس: مذاکرات هسته‌یی در قطر بدون پیشرفت پایان یافت، هنوز مشخص نیست که چه زمانی دور دیگری از مذاکرات برگزار خواهد شد یا آیا دور دیگری برگزار خواهد شد یا نه.

سناتور جیم ریش: هرگونه تلاش برای از سرگیری مذاکرات با رژیم ایران یک کار احمقانه است. ما باید مجدداً تحریم‌ها را اعمال کنیم، و اطمینان حاصل کنیم که شرکای ما برای دفاع از خود مجهز هستند.

ادعای سخنگوی وزارت خارجه رژیم نسبت به هشدارهای مصر و بحرین به حکومت آخوندی به خاطر تروریسم و ماجراجویی‌های اتمی: توانمندی‌های موشکی ما هرگز تهدیدی برای همسایگان نیست. حفظ دستاوردهای اتمی هم حق مسلم ماست.

جو بایدن پس از بازگشت به واشینگتن: ما از کشورهای حوزه خلیج‌ فارس می‌خواهیم تولید نفت‌شان را افزایش دهند.

سایت حکومتی انتخاب: فساد ۱۱۰۰میلیاردی زیر دست وزارت کشاورزی /  ۱۱۰۰ میلیارد تومان نهاده فروخته شده به کشاورزان، بدون آنکه کالایی وجود داشته باشد.

اعتراف خاندوزی وزیز اقتصاد رژیم: نبود هماهنگی بین ارگانهای نظام باعث شد بندر شادگان از رونق بیفتد و دچار رکود شود.

آقازاده عضو مجلس ارتجاع: سفره‌های زیرزمینی و تالاب‌های گیلان مخروبه هستند. این میزان خرابی تا ۵۰ سال آینده نیز آباد نمی‌شود.

جلسه شورای امنیت برای بررسی سیزدهمین گزارش دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت برگزار شد. در گزارش دبیرکل آمده است:‌ من از رژیم ایران می‌خواهم به‌اجرای کامل برجام بازگردد.

رزمری دیکارلو نماینده دبیرکل در شورای امنیت سازمان ملل در امور سیاسی و حفظ صلح طی سخنرانی خود گفت: آژانس برآورد کرده است که کل ذخایر رژیم ایران ۱۵برابر حد مجاز در برجام است این ذخایر شامل اورانیوم غنی سازی شده تا ۲۰ درصد و ۶۰ درصد می‌شود که به‌شدت نگران کننده است.

معاون سفیر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل در سخنرانی خود تأکید کرد:  رژیم ایران هنوز اضطرار واقعی برای احیای برجام از خود نشان نداده و اقدام این رژیم در جمع‌آوری دوربینهای نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عواقب جدی دارد.

نماینده انگلستان در شورای امنیت سازمان ملل: اگر توافق اتمی با رژیم ایران احیا نشود، شورای امنیت سازمان ملل موظف خواهد بود تا اقدامات قاطعی برای جلوگیری از دستیابی تهران به‌ تسلیحات اتمی اتخاذ کند.

نماینده فرانسه در شورای امنیت: دریچه فرصت در حال بسته شدن است. این امری فوریست بدلیل آنکه نقض مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ توسط رژیم ایران سرعت یافته است. در روزهای اخیر ایران شروع به نصب آبشارهای سانتریفیوژهای پیشرفته‌تر کرده است.

بیانیه مشترک انگلستان، فرانسه و آلمان در آستانه نشست شورای امنیت در مورد برجام:‌ شورای امنیت همچنان درگیر تهدید امنیت بین‌المللی ناشی از ادامه تشدید تنش هسته‌یی رژیم ایران است. ما متاسفیم که رژیم ایران تاکنون از استفاده از این فرصت دیپلماتیک خودداری کرده و به‌تشدید تنشهای هسته‌یی ادامه داده است.  ما خواستار آن هستیم که رژیم ایران تشدید فعالیت‌های اتمی خود را متوقف کرده و معکوس کند، به همکاری کامل با آژانس بازگردد و بدون تأخیر بیشتر از پیشنهاد روی میز که به نفع مردم و ملت ایران است، استفاده کند.

نماینده جامعه مدنی سوریه در جلسه شورای امنیت گفت: برای رژیم ایران و شبه‌نظامیان تحت حمایت این رژیم به قتل رساندن شخصیت‌های برجسته عراق کافی نبود. از مرز گذشتند و به سوریه آمدند. و آنها در سوریه سلاخی کردند.

وی افزود: وقتی سربازها برای کشتن خانواده ام به خانه آمدند، مادرم شنید که یکی از آنها فارسی صحبت می کرد. او یک افسر رژیم ایران بود که برای کشتن امید ما فرستاده شده بود. امید ما به دموکراسی. آن زمان بود که مردم سوریه متوجه شدند که ما بیش از یک دشمن داریم.

محمد یاسین از اعضای هیأت سیاسی ائتلاف ملی سوریه گفت چسباندن اعلامیه ها و عکسهایی علیه رژیم ایران و شبه نظامیان حزب الله تروریست در خیابان های شهر توسط ساکنان الحسکه بخشی از مخالفت‌ها علیه آنهاست.

وی افزود: رژیم ایران و شبه نظامیان حزب الله تروریست با رنج دادن مردم سوریه و انجام وحشیانه‌ترین جنایتهای فرقه‌ای به‌منظور حمایت از بشار اسد و سرکوب انقلاب سوریه، دشمن مردم سوریه بشمار می‌آیند.

ارتش روسیه روز پنجشنبه نیروهای خود را از جزیره «مار» دریای سیاه که با حملات بی‌امان اوکراین مواجه بودند بیرون کشید.

آندری ایرماک، رئیس اداره ریاست جمهوری اوکراین پس از عقب‌نشینی از جزیره مار به نیروهای مسلح کشورش تبریک گفت و اعلام کرد: نیروهای مسلح ما کار بزرگی انجام دادند.

ارتش یمن، اعلام کرد که عملیات هجومی حوثیهای وابسته به رژیم  ایران علیه مواضع نظامی ارتش در غرب مأرب را درهم شکسته است.

 

مطالب مرتبط

مریم رجوی ـ درود بر آبادان قهرمان که خشم ملت ایران علیه نظام آخوندها را بازتاب می کند

مراسم چهلمین روز درگذشت قربانیان فاجعه متروپل آبادان

 

لطفا به اشتراک بگذارید: