نمایندگان سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان در سازمان ملل ـ ما ادامه فعالیت بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه را محکوم می‌کنیم

بیانیه مشترک انگلستان، فرانسه و آلمان: رژیم ایران به تشدید تنش‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد ـ ۱۰تیر۱۴۰۱

نمایندگان دائمی سه کشور انگلستان، فرانسه و آلمان در سازمان ملل متحد طی بیانیه مشترکی که پیش از اجلاس شورای امنیت برای بررسی موقعیت مذاکرات هسته ای با رژیم ایران قرائت شد نقطه نظرات خود را اعلام کردند.

نماینده فرانسه که این بیانیه را قرائت کرد، از جمله گفت:

رژیم ایران در سه سال گذشته گام‌های بی‌سابقه‌ای برای سرعت بخشیدن به برنامه هسته‌ای خود برداشته است و بی وقفه به افزایش فعالیتها ادامه داده است که بعضاً همزمان با انجام مذاکرات بوده است.

ما متاسفیم که رژیم ایران تاکنون از این فرصت دیپلماتیک استفاده نکرده و به تشدید تنش های هسته ای خود ادامه داده است.

خاتمه دادن کامل به اقدامات شفاف‌سازی مرتبط با برجام از سوی این رژیم، به ویژه گامی منفی، معکوس و تحریک آمیز است که شورای امنیت ملل متحد نمی‌تواند در مورد آن سکوت پیشه کند.

وی همچنین گفت: اقدامات رژیم ایران به سرعت در حال بهم زدن وضعیت بسته‌ای است که ما طی ماه‌ها مذاکره برای بازگرداندن برجام آماده کرده بودیم. این اقدامات پنجره را برای راه حل دیپلماتیک فوری می‌بندد.

متأسفانه، درک ما این است که در نشست دوحه، رژیم ایران بار دیگر از این فرصت استفاده نکرد و در عوض، مطالبات اضافی و غیرواقعی جدیدی مطرح کرد.

نماینده دائمی فرانسه در سازمان ملل ضمن اشاره به آزمایشات اخیر موشکهای ماهواره‌ای توسط رژیم ایران افزود: ما از ایران می‌خواهیم که از چنین اقدامات تحریک آمیزی خودداری کند. ما شدیدا ادامه فعالیت بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه را محکوم می‌کنیم.

 

مطالب مرتبط

وحید جلال زاده ـ در دو موضوع با آمریکا به نتیجه نرسیدیم

نماینده دولت انگلستان در مجلس عوام: اگر رژیم ایران پای برجام نیاید سایر گزینه‌ها را مورد توجه قرار خواهیم داد