زمین‌ لرزه‌یی به قدرت ۶ و یک دهم ریشتر استان هرمزگان را لرزاند ـ در یک نگاه

زمین‌ لرزه‌یی به قدرت ۶ و یک دهم ریشتر استان هرمزگان را لرزاند ـ در یک نگاه ـ ۱۱تیر۱۴۰۱

ساعت ۲ و ۲دقیقه بامداد امروز زمین لرزه یی به قدرت ۶ و ۱ دهم ریشتر بندرخمیر در استان هرمزگان را لرزاند. زمین لرزه دیگری به قدرت ۶ و ۳دهم ریشتر  ساعت ۳ و ۵۵ دقیقه این منطقه را لرزاند. این زمین لرزه تاکنون ۵کشته و ۴۵مصدوم بر جای گذاشته است. حال شش تن از مجروحان وخیم است. برخی منازل ۱۰۰درصد تخریب شده و برق بیش از ۵۰روستا قطع شده است. آخرین زمین لرزه به قدرت ۴ و ۵دهم درجه  و ساعت۸ و ۱۵ دقیقه به وقوع پیوست. مردم شب را بیرون از خانه سپری کردند.

داوطلبان کنکور  در تهران روز جمعه  در اعتراض به اشتباه در ثبت رشته مورد نظرشان تجمع کردند.

جمعی از خانواده‌های جان‌باختگان هواپیمای اوکراینی در شاهدشهر محل سقوط هواپیمای اوکراینی که با شلیک جنایتکارانه سپاه  تروریستی پاسداران سرنگون شد، در محل وقوع جنایت تجمع کردند و  به یاد عزیزان‌شان درخت کاشتند و گلباران کردند.

ما حق خواهیم. ما دادخواهیم. ما عزیزان‌مون مظلومانه از دستمون رفتند و به‌دنبال کشف حقیقت هستیم. گفتیم یا نگفتم(گفتیم)، رفتیم در دادسرای همین کشور حتی شکایت کردیم. انجام دادیم نه ندادیم(انجام دادیم). هر روز رفتیم گفتیم آقا متهمین ما مشخص هستند ما نمی‌خواهیم که آبروی یک مملکت با این پیشینه فرهنگی ۸۵میلیون انسان نجیب فدای آبروی ۴تا آدم سیاسی بشوند که در این قضیه مقصر هستند. و متهم  هستند و باید محکوم شوند.  این رو از روز اول گفتیم مگر نگفتم(گفتیم) الان هم هیچی عوض نشده حرف ما همونه حرف ما دادرسی عادلانه است. حرف ما کارشناسی بی‌طرفانه است. حرف ما قضاوت بی‌طرفانه حرف ما دادخواهی خون عزیران‌مونه. هیچ چیز دیگری نمی‌خواهیم.  از بنیاد شهید هیچی طلب نکردیم و نمی‌کنیم (نمی‌خواهیم). وزارت راه نامه داد آقا بلند شید بیایید غرامت بگیرید گفتم آقا غرامت نمی‌خواهیم(غرامت نمی‌خواهیم اصلا به شما  ارتباط ندارد غرامت آقا  اونهایی که زدند ادعا می کنند قتل غیر عمد بوده. اگر بر این باور هستیم که قتل غیر عمد بوده مگر هر کسی که تصادف می‌کند کشته می‌شه شما غرامت می‌دهید. که بخواهید از بودجه بیت المال این مردم به ما غرامت بدهید و ما را در مقابل مردمی که سی ماهه که با شرف کنار ما گریه کرد عزاداری کرده... سی ماه گذشته  سی سال دیگه هم که بگذره  ما حرفمان همان است.  که مقصر واقعی در پیشگاه دادگاه حاضر بشوند و جوابگو باشند و به سزای عمل‌شون برسند. حتی  به عمر قد ندهد بچه‌های ما  پیگیری این قضیه هستند خون این بچه‌ها خون این عزیزان خون مظلوم  .. زمین نمی‌مونه .

در پی تعقیب و گریز مأموران جنایتکار خامنه‌ای  در میناب، در استان هرمزگان خودروی یک سوخت‌بر هموطن بلوچ واژگون و آتش گرفت و هموطن بلوچ به شدت دچار سوختگی شد.

دژخیمان خامنه‌ای در ساری یک زندانی را اعدام کردند.

رسانه‌های حکومتی: احتمالاٌ هفته پیش رو، هفته جالبی برای قیمت دلار نباشد برخی منابع خبری آمریکایی گفته‌اند ممکن است آمریکا تحریم‌های جدید علیه نظام وضع کند.

رسانه حکومتی عصر ایران: گفتگوهای دوحه به بن‌بست رسید. درست مانند گفتگوهای وین در ماههای گذشته. اما هنوز طرفین گفتگو از ادامه مذاکرات سخن می‌گویند.

سایت خبر فوری رژیم: بیانیه گروه هفت و پایان مذاکرات دوحه روند بازار ارز را تغییر داد و این باعث شد که از روز ۹ تیرماه روند بازار صعودی شود و قیمت دلار به هفته گذشته برگردد.

به دنبال شکست مذاکرات دوحه و بالا گرفتن حملات به تیم ‌مذاکره‌ کننده رژیم و طرح موضوع برکناری او، امیرعبداللهیان، وزیر خارجه رژیم گفت: باقری با جدیت و در هماهنگی کامل به مذاکرات برای لغو تحریم‌ها ادامه می‌دهد.

آخوند علم‌الهدی نماینده خامنه‌ای در مشهد گفت: در رأس تیم مذاکره کننده یک نماز شب‌خوان قرار دارد.

در واکنش به این ادعا، آخوند ابطحی نوشت: ای کاش کسی می‌رفت مذاکره کند که دیپلماسی خوانده باشد.

یک کارشناس حکومتی نیز گفت: نماز شب خواندن چه ربطی به توان مذاکره دارد.

عباس عبدی از مهره‌های باند مغلوب نیز نوشت: ربطش این است که از ابتدا انتخاب اشتباهی بود و اکنون عوارض بزرگ آن اشتباه روشن شده است و (علم‌الهدی) با این سخنان می‌خواهد با فضاسازی مانع تغییرات احتمالی بشود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای  حکومتی شهر اصفهان  نسبت به فضای مجازی ابراز نگرانی کرد و گفت:‌

مهروی پور  رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اصفهان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان:‌ لذا حواس مان باشه تو این دوره و زمانه توی این دورانی که هجمه‌های دشمن زیاد است تو این دوره‌ای که ما جنگ ترکیبی داریم یک موقع فقط جنگ سخت داشتیم بعدش جنگ نیابتی داشتیم جنگ سخت اقتصادی را در اون بسر می‌بریم باهاش مواجه هستیم اما الان وقتی می‌خواهیم اشاره کنیم میگیم ما در یک جنگ ترکیبی قرار داریم در این جنگ ترکیبی که اصلا جنگ هم حمله دشمن به واسطه رسانه‌هاست ما وظیفه مان این هست که با زبان‌مان شروع به فعالیت بکنیم و دفاع از دین و از اسلام بکنیم اگر بدنبال این هستیم که دین حفظ بشه دین باقی بماند دین تثبیت بشه علاوه بر نیاز دین به قوه‌های مختلف و به ستادهای گوناگون و به شرایط ویژه دین نیاز داره من و شما تبیین بکنیم اون را ...

... لذا مقام معظم رهبری فرمودند امروز جهاد تبیین واجب فوری عینی‌ست باید همه ما وارد بر معرکه و موضوع بشویم ...

جهاد تبیین صرفا در فضای حقیقی نیست که، اصل جهاد تبیین حضور در فضای مجازی ست که امروز متاسفانه بدلیل عدم حضور من و شما در فضای خصوصا مجازی ما شاهد هستیم که فضای مجازی به نوعی تهدید علیه ما شده اما ما باید فضای مجازی را فضای فرصت برای خودمان به فضایی برای فرصت برای خودمان تبدیل بکنیم و از این فضا استفاده بکنیم.

اخبار سایر نقاط جهان

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در تماس با محمود عباس، رئیس دولت فلسطین حمایت آمریکا از راه حل دو کشوری را  اعلام کرد.

سازمان بهداشت جهانی: تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در هفته گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است.

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان: حمله موشکی "وحشیانه" به یک مرکز خرید اوکراین که منجر به کشته شدن ۱۸ نفر شد را محکوم می‌کنم.

وزیر دفاع اوکراین:  جنگ جهانی سوم، از زمان حمله روسیه به اوکراین آغاز شده است. وی به  کشورهای اروپایی هشدار داد که باید خود را آماده تهاجم روسیه به کشورهای‌شان کنند.

صدراعظم آلمان: آلمان یک یگان کماندوی دریایی، یک لشکر تانک با ۱۵ هزار سرباز و ۲۰ واحد دریایی را به طور دائم در دریای بالتیک حفظ خواهد کرد.

اتحادیه اروپا نگرانی خود را از تبدیل شدن بازار بی‌قانون ارزهای دیجیتال به گریزگاهی برای فعالیت‌های مجرمانه و همچنین اثرات آن بر ثبات اقتصادی ابراز کرد.

این اتحادیه همچنین اعلام کرد درصدد تصویب و اجرای قوانین جدیدی برای کنترل رمزارزها میباشد و هدف از این کار را  حفظ ثبات مالی و حمایت از مصرف‌کنندگان اعلام کرد.

اتحادیه اروپا در نظر دارد نقل و انتقال‌های ارزهای دیجیتال را مشمول قوانین پولشویی مشابه نقل و انتقال‌های بانکی سنتی کند.

 

مطالب مرتبط

مراسم چهلمین روز درگذشت قربانیان فاجعه متروپل آبادان ـ در یک نگاه

پنج کشته و دهها مجروح در زلزله شدید هرمزگان