در سالگرد آزادی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، یاد یاران در قلب مقاومت ایران زنده و جاودان

یاد یاران در قلب مقاومت ایران زنده و جاودان ـ ۱۲تیر۱۴۰۱

«ویکتور، فرشته نگاهبان مقاومت»

ویکتور گلوتا، از حامیان بزرگ مقاومت ایران در اورسوراواز فرانسه بود که بعد از آشنایی با مجاهدین و مقاومت ایران در جریان کودتای ننگین ۱۷ژوئن سال ۲۰۰۳، یکسره به حمایت از مجاهدین برخاست و تا آخرین دم حیاتش از کمک و همراهی با مجاهدین و مقاومت ایران لحظه ای فرو گذار نکرد.

پیام تسلیت مریم رجوی  به مناسبت درگذشت ویکتور گولوتا، از حامیان بزرگوار مقاومت ایران در فرانسه

ویکتور گولوتا که مهربانی و محبت فرانسوی‌ها را برای مجاهدین به‌ارمغان می‌آورد از میان ما رفت؛ اما انسانیت و صمیمت و سخاوت بی‌دریغ او همیشه باقی خواهد ماند.

او مظهری از جهانی انسانی است که در برابر بی‌داد و ستم و مماشات، دوستی با مقاومت‌کنندگان، شتافتن به سوی اشرف و اشرفی‌ها و یاری رساندن به‌یک مبارزه عادلانه را برگزید.

در نگاه و احساس ما، ویکتور انگار فرشته نگاهبان این مقاومت بود. هیچ فرصتی را برای اینکه در کنار اعضای این جنبش باشد دست نمی‌داد.  از همان ابتدا برای دفاع از چیزی که معتقد بود حق است بها پرداخت. او در لحظات سخت به اشرف رفت و همه جا در کنار ما بود.

در حقیقت، او عضو افتخاری مقاومت ما بود و من مطمئنم که روح او الان در کنار خواهران و برادران شهیدمان است.

ماری لورت، یاور اشرفیها «با زندگیش مرگ را مغلوب کرد» و در قلب مقاومت جاودانه شد 

خانم گیو از همسایگان نزدیک  محل اقامت خانم مریم رجوی  در  اور سور اواز  با رویکردی عمیقا انسانی و عدالت جویانه و با شور و خروشی مبارزاتی همراه با تمامی خانواده اش در جریان بند و بست ارتجاعی استعماری با آخوندها در دوران شیراک و کودتای ۱۷ژوئن که در سال ۲۰۰۳، به‌‌حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران برخاست و در این راه تا آخرین لحظات حیاتش لحظه ای فروگذار نکرد و اینک با پروازش در خانوادة بزرگ مقاومت ایران جاودانه شد. 

خانم مریم رجوی با ابراز تأسف عمیق از درگذشت خانم ماری لورت گیو حامی پرتلاش مقاومت ایران به روح پرفتوحش درود فرستاد و گفت: خواهر عزیزم ماری لورت گیو ما را ترک کرد و به دیار باقی شتافت. انسانی بزرگ، زنی باصلابت با روحیه‌ای فوق‌العاده و سرشار از زندگی و نشاط.

در حقیقت ماری لورت با زندگی‌اش به مرگ نه گفت و مرگ را مغلوب کرد.

سالها با بیماری جنگید. و برای دفاع از زنان و مردان مجاهد همه جا پرتوان و بیقرار حضور داشت. از کوچه های اور و مری تا بورژه و ویلپنت تا آنسوی اقیانوسها درآمریکا و تا سرزمین توفان زده عراق و شهراشرف، همه جا را با شور و شیدایی و درحمایت از رزمندگان ازادی، درنوردید.

ماری عزیز، خواهرم، در هر قلبی که برای انسانیت میتپد، و با هر انسان آزادیخواهی که برای آزادی مبارزه میکند، تو همواره حضور خواهی داشت.

همانند گلهای پرطراوت خانه‌ات هر بهار با ما خواهی بود.

و  در روز پیروزی مردم ایران، یاد تو، نام تو و همه کسانی که برای آزادی و حقوق بشر بپاخاستند، تکرار میشود.

مانوئل ریسکز دوست روزهای سخت یار و حامی مقاومت

مانوئل ریسکز از حامیان صمیمی مقاومت ایران  و یار وفادار اشرفیها، در روز کودتای ننگین ۱۷ ژوئن  ۲۰۰۳ و حمله به مقر مقاومت ایران در اور به حمایت از مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی برخاست و  تا آخرین لحظات حیاتش در منتهای صمیمیت  از کمک و همراهی فروگذار نکرد.

سال نو به همه خواهران و برادرانم در اشرف و لیبرتی مبارک . خواهران و برادرانم در اشرف و لیبرتی ،آرزو می کنم که سال جدید ،سال پیروزی شما باشد .می دانید که در قلب من جا دارید. از سال ۲۰۰۵ که آمدم و شما را دیدم همواره به شما فکر می کنم و به درد و رنجهای شما فکر می کنم و قطع شدنی نیست .

وقتی اشرف را ترک می کردم به من یک شاخه گل رز داد که من هیچوقت آن گل را فراموش نمی کنم .عید همه شما مبارک

 برادران و خواهران اشرفی عزیزم ما اینجا هستیم از شما حمایت می کنیم از صمیم قلب امیدواریم که همه چیز درست شود و به زودی دور هم جمع می شویم من به این باور دارم .به زودی در یک ایران آزاد یکدیگر را خواهیم دید .متشکرم

و همواره ترانه عاشقم من را به زبان فارسی برای همه اشرفی ها و مجاهدین میخواند.

خانم مریم رجوی درپیام خود پس از پرکشیدن این حامی صمیمی و گرانقدر مقاومت مردم ایران گفت:

برادر گرامی ام ریسکز از اولین حامیان مقاومت ایران در روزهای سخت کودتای ۱۷ژوئن در سال ۲۰۰۳ بود؛ با شور و عاطفه‌ای برادرانه و احساسات عمیق انسانی که یادآور روحیه اصیل عدالت جویانه و بشردوستانه مردم فرانسه بود در کنار ما قرار گرفت. او خود فرزند یکی از مبارزان مقاومت ضد فاشیستی اسپانیا بود که مسیرهای صعب العبور را برای رسیدن به آزادی طی کرده بود.

او عضو خانواده ماست. خانواده مقاومت. و صدای محبت آمیز و گرم او و شور و محبتش همیشه با ما خواهد بود. 

او اولین کسی بود که در حمایت از مجاهدان اشرفی به شهر اشرف رفت و یونیفرم رزمندگان آزادی را پوشید که نشانه همراهی و یاری اش تا آزادی مردم ایران بود.

و حالا او و زندگی اش در قلب مقاومت ایران و تاریخ مردم ایران بعنوان یک فرانسوی آزاده و بزرگوار جاودانه شد. 

 

مطالب مرتبط

سالگرد آزادی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی و بازگشت به اورسوراواز

سالروز آزادی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، از شکوهمند‌ترین لحظه‌های تاریخ مقاومت در ۱۲تیر ۱۳۸۲