پیر گلانت رئیس سازمان جهانی علیه شکنجه ـ تصویب این لایحه به اعتبار بین المللی بلژیک آسیب جدی وارد می کند ـ دریک نگاه

پیر گلانت رئیس سازمان جهانی علیه شکنجه: رژیم ایران تلاش کرد برای آزادی «دیپلمات» تروریست خود که در حال حاضر در آنتورپ زندانی است، معامله‌یی کثیف انجام دهد _ ۱۴تیر۱۴۰۱

تصویب این لایحه به اعتبار بین‌المللی بلژیک آسیب جدی وارد می‌کند.

ریتا زوسموت رئیس سابق مجلس فدرال آلمان طی نامه‌یی به‌مقامات بلژیکی نوشت: تحویل احتمالی دیپلمات تروریست، اسدالله اسدی، به ایران را متوقف کنید. توافق پیش‌بینی شده بین رژیم ایران و بلژیک برای انتقال محکومان، پیامدهای وی را نگری خواهد داشت. با تصویب این توافقنامه رژیم تروریستی ایران احساس می‌کند که رفتارش پذیرفته می‌شود.

نامه انجمن حقوق‌بشری به قابیل دست نزنید به رئیس پارلمان بلژیک: دولت بلژیک باید به معاهده ننگین با رژیم ایران پایان دهد، زیرا این معاهده سابقه خطرناکی ایجاد می‌کند و امنیت و ثبات در اروپا را به خطر می اندازد

کمیته مسلمانان فرانسه علیه بنیادگرایی و برای حقوق بشر: پیمان ننگین بلژیک با رژیم تروریستی ایران را متوقف کنید. این یک معامله شرم‌آور برای آزادی اسدالله اسدی است. کمیته مسلمان فرانسه این توافق شرم‌آور با دولت آخوندها را که بزرگترین مشوق تروریسم و جنایت در خاک اروپا است به‌شدت محکوم می‌کند و خواستار پایان دادن به‌آن است.

جرج داله‌مین نماینده فدرال بلژیک از حزب مرکز دموکرات آل ای: بلژیک در حال آماده شدن برای برگرداندن اسدی، به ایران است. این یک ضربه بی‌سابقه به مبارزه با تروریسم و حاکمیت قانون ما است.

خبرگزاری فرانسه: وکلا و یک نماینده اپوزیسیون ایران می‌گویند معاهده دوجانبه بلژیک و رژیم ایران راه را برای بازگرداندن اسدالله اسدی به ایران هموار می‌کند. رندی وبر، نماینده کنگره گفت: «از فهمیدن این‌که دولت بلژیک قصد دارد تروریستهای رژیم ایران را برای توطئه اقدامات تروریستی بیشتر به ایران بازگرداند، شوکه شده اشت».

پولیتیکو: بلژیک با توافق با رژیم ایران راه را برای اعزام تروریست محکوم به ایران هموار می‌کند. این اقدام بلژیک خشم منتقدان اروپایی رژیم ایران و هم‌چنین اعضای اپوزیسیون را برانگیخت

بروکسل تایمز چاپ بلژیک: قرارداد محرمانه بین رژیم ایران و دولت بلژیک با انتقادهای فزاینده‌یی روبه‌رو شده است... . این تبادل به‌معنای آزادی اسدالله اسدی، طراح اصلی حمله تروریستی علیه اپوزیسیون ایران است. تئو فرانکن، رهبر گروه اپوزیسیون این توافق با رژیم ایران را «جنایت آمیز» نامید. اعضای دیگر این حزب نیز مخالفت خود را با این قرار داد اعلام کرده‌اند.

یاران شورشگر در پاریس، کلن، نورنبرگ و اشتوتگارت علیه لایحه شرم‌آور انتقال تروریستها به رژیم آخوندی تظاهرات کردند.

رانندگان مینی‌بوس در بندرعباس تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع شما را به تصاویری از نمای شهر سایه خوش پس از زمین‌لرزه ۶ و سه دهم ریشتری جلب می‌کنیم

توجه شما را به تصاویری از گسترش فقر و زباله‌گردی در حاکمیت دزد و غارتگر رژیم آخوندی در شهرستان نور در استان مازندران جلب می‌کنیم.

وزیر خارجه رژیم در تماس تلفنی با وزیر خارجه عمان: مذاکرات اتمی منوط به جدیت، داشتن ابتکار و انعطاف‌پذیری در طرف آمریکایی است.

پاسدار وحیدی وزیر کشور رئیسی جلاد، محمدرضا غلامرضا معاونت نیروی قدس سپاه پاسداران را به سمت معاون خود برگزید. رسانه‌های حکومتی با عنوان غلامرضا چهره امنیتی که معاون سیاسی وزیر کشور شد نوشتند: وی معاونت نیروی قدس سپاه پاسداران در دوران قاسم سلیمانی، معاونت وزیر اطلاعات، ریاست سازمان اطلاعات تهران را برعهده داشته است.

روزنامه رسمی دولت آخوند رئیسی نوشت: همرزم قاسم سلیمانی معاون سیاسی وزارت کشور شد.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد، رژیم ایران قیمت نفت خود را پایین‌تر آورده تا با روسیه رقابت کند و اکنون نفت را را با ۱۰دلار ارزانتر از نفت برنت قیمت‌گذاری کرده است.

بلومبرگ می‌افزاید: بیش از جنگ اوکراین، رژیم ایران قیمت نفت را ۴ تا ۵دلار تخفیف می‌داد.

با شدت گرفتن شیوع کرونا، وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد که طی ۲۴ساعت بیش از هزار تن به این بیماری مبتلا شده که ۸تن از آنان جان خود را از دست داده‌اند.

از این تعداد ۱۲۲نفر بیتشری شدند.

رئیس بنیاد مسکن رژیم اعلام کرد که در جریان زلزله هرمزگان، ۱۴۵۰ واحد شهری و روستایی تخریب شدند.

 

مطالب مرتبط


استیو مک کیب ـ تروریست‌ها را آزاد نکنید ـ در یک نگاه

پیر گالانت، فوری! بلژیک یک تروریست محکوم ایرانی را آزاد می‌کند!