بروکسل ـ تظاهرات یاران شورشگر علیه لایحه شرم‌آور انتقال تروریستها به رژیم آخوندی

بروکسل ـ تظاهرات یاران شورشگر علیه لایحه شرم‌آور انتقال تروریستها به رژیم آخوندی ـ ۱۵تیر۱۴۰۱

مایکل فرایلیش ـ نماینده پارلمان فدرال بلژیک

دوستان عزیز

من بسیار خوشحالم که شما را اینجا دوباره امروز می‌بینم و این حقیقت را که شما هر روز اینجا می‌آیید و به تظاهرات خود ادامه می‌دهید، تحسین می‌کنم. کاری که شما می‌کنید بسیار مهم است.

امروز یک روز بسیار مهمی است. اینجا پشت سر من در پارلمان، ما قرار است در کمیته در مورد پیشنهادی که از سوی دولت ارائه شده، رأی‌گیری کنیم. من به شما می‌گویم که حزب من N-VA علیه این پیشنهاد رأی خواهد داد. نه به این پیشنهاد.

شما از حمایت کامل ما برخوردارید. برای حزب ما غیرقابل تصور است که ما با رژیم در تهران معامله‌یی را انجام دهیم. این رژیم به حقوق‌بشر احترام نمی‌گذارد، به آزادی احترام نمی‌گذارد، به هیچ‌کدام از نهادهای دمکراتیک ما احترام نمی‌گذارد و اگر امروز در برابر خواسته آنها تسلیم شویم، در برابر باج‌خواهی تسلیم شده‌ایم. ما می‌گوییم «نه!».

اما بهرحال به‌نظر من ساعات آتی بسیار حیاتی و بسیار مهم هستند. من امیدوارم که در پایان روز بتوانم به شما خبر خوبی بدهم. ولی نمی‌خواهم به شما امید واهی بدهم. من با شما صادق خواهم بود. امروز صبح به عقیده من که اکثریت در پارلمان به نفع این معاهده به‌شدت هولناک رأی خواهد دادآنها تحت دیسیپلین دولت مجبور خواهند شد که خط دولت را پیش ببرند. به احتمال زیاد این اتفاق امروز خواهد افتاد و سپس خواهیم دید که رأی‌گیری نهایی در مجلس چطور پیش خواهد رفت.

ما هر کاری از دستمان در پارلمان برآید خواهیم کرد تا آنها را متقاعد کنیم تا نظر خودشان را تغییر دهند. ولی ما به تنهایی نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. به همین دلیل نیاز به شما در اینجا داریم، به حمایت کامل شما و تظاهرات شما. ما نیاز به حمایت جامعه ایرانیان در تبعید در سراسر جهان داریم.

ما از حمایت بسیاری در آلمان، انگلستان، آمریکا برخوردار بوده‌ایم. ما نیاز به فشار از خارج از دولت داریم، زیرا این دولت ما را ترک کرده، وجود همه شما را اینجا به فراموشی سپرده و دروازه‌ها را به سوی تروریسم در اروپا باز کرده و ما نباید هرگز به این اجازه دهیم

لذا بیایید تا با هم فریاد بزنیم ما با این معامله مخالفیم «نه، نه، نه»

از شما تشکر زیادی دارم

 

فرزین هاشمی

با سلام و درود به همه شما و عزم جزم‌تون برای ادامه این نبرد علیه این معامله ننگین که دولت بلژیک با رژیم آخوندها به او مبادرت کرده. برای این‌که بدونید سابقه‌یین امر چی هست. رژیم در پروسه دادگاه همه تلاشش رو به کار برد که از محکومیت تروریست دیپلماتش یعنی اسدالله اسدی جلوگیری بکنه. به انواع حربه‌ها دست زد چه تو آلمان وقتی که دستگیر شده بود و چه بعد وقتی که به بلژیک اومد. همه مجاری حقوقی را طی کردند تا دیوان عالی کشور هم رفتند برای این‌که بتونند با سوء‌استفاده از مصونیت دیپلماتیک یعنی کنوانسیون وین مانع از محکومیت اسدی بشوند. ولی در همه اون پروسه‌ها شکست خوردند.

در همان دوران در ماه مارس ۲۰۲۰ اسدی در یک بازجویی که با رئیس تیم تحقیقات داشت و به درخواست خودش هم صورت گرفته بود صریحاً تهدید کرد که اگر من محکوم بشم توی اینجا عناصر مسلحی هستند در خاورمیانه در همینجا بلژیک و در همه جا که علیه منافع بلژیک اقدام می‌کنند. ولی این تهدید هم نتونست مانع از محکومیت ۲۰ساله اسدی بشود. بعد از اون رژیم به سیاست همیشگی‌اش متوسل شده و تلاش می‌کنه با گروگانگیری بتونه دولت بلژیک رو وادار بکنه به این معامله ننگین.

طی چند روز گذشته دولت بلژیک که به این معامله در ماه مارس گذشته دست‌زده بود و یک معاهده‌یی رو با رژیم امضا کرده بود آگاهانه این رو همون زمان اعلام نکردند و گذاشتند در روزهای پایانی پارلمان و با یک درخواست فوریت رسیدگی قصدشون این بود که بی‌سر و صدا این موضوع رو به اتمام برسونند ولی به‌دلیل عزم جزم شما حضور مقاومت و کارزار گسترده‌یی که چه در بلژیک و چه در سراسر جهان به وسیله مقاومت شروع شد عملاً شما شاهد بودید که جلسه‌یی که دیروز می‌خواستند در عرض یک ساعت اون رو بسته‌بندی کنند و تموم کنند ۴ساعت طول کشید و باز به امروز موکول شد چون حتی مخالفتهایی در درون احزاب ائتلافی دولت شکل گرفت.

الان آقای فرایلی صحبت کرد و گفت که به هرحال این احتمال وجود داره که با استفاده از دیسیپلین دولتی به همین نمایندگان مخالف که در احزاب مؤتلف دولت هستند دستور داده بشه که از این معاهده حمایت کنند. ولی بگذارید یک چیز را یا بهتر بگویم دو نکته مشخص بشه. اولاً اونچه که در این چند روز ۷۲ساعت گذشته انجام شد به‌خوبی نشون داد که در ایران برخلاف کشورهای دیگر یک مقاومت زنده وجود داره که اجازه نمی‌ده از حقوق مردم ایران چیزی زده بشه و در همین چند روز انزجار بین‌المللی که علیه این معامله ننگین صورت گرفته از کنگره آمریکا گرفته تا سناتور منندز رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا که به‌طور واقعی دومین فرد قدرتمند سیاست خارجی آمریکا هست که دیروز توئیت کرده و شدیداً قویاً علیه این معامله موضع گرفته تا تعدادی از نماینده‌های کنگره هم‌چنین بسیاری از شخصیتها که نامه نوشتند وضعیت مشابهی توی اروپا وجود داره از انگلستان فرانسه و تقریباً همه کشورها مخالفتها دیده شده

پس تا همین نقطه نشون داده شد که به‌طور واقعی در ایران یک مقاومتی وجود داره یک آلترناتیوی وجود داره که اجازه نمی‌ده که رژیم به‌راحتی بخواد با به یغما دادن داراییهای مردم ایران با سیاست گروگانگیری بتونه مقاصدش رو پیش ببره ولی نکته دوم که بسیار مهمتره فارغ از این‌که امروز در پارلمان بلژیک چه تصمیمی گرفته بشه حتی در صورتی که بخوان این رو تأیید بکنند همان‌طور که رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت دیروز اعلام کردند نبرد ما ادامه پیدا خواهد کرد. از مجاری حقوقی در دادگاه قانون اساسی بلژیک تا همین نقطه طی چند روز گذشته وکلای متخصص به کار گرفته شدند برای این‌که الزامات این کار را فراهم بکنند که در رابطه با امکانات حقوقی که در اینجا وجود داره و چه در رابطه با امکان بردن این پرونده به دادگاه حقوق‌بشر اروپا. البته در اونجا موانعی وجود داره ولی از اونجایی که همان‌طور که در اطلاعیه عفو بین‌الملل دیروز دیدید که یک اطلاعیه بسیار قوی علیه این معامله ننگین هست اونچه که دارند انجام می‌دهند نقض حقوق پایه‌یی شماهاست. یعنی ایرانیان هوادار مقاومت و همه ایرانیان که در اروپا زندگی می‌کنند. چرا که با این معامله ننگین دارند دست رژیم رو برای ترور بیشتر باز می‌گذارند.

در نتیجه این نقض حقوق پایه‌یی شما محسوب می‌شه همه ایرانیان و به همین دلیل ما داریم بررسی می‌کنیم حتی امکان به کار گرفتن دادگاه حقوق‌بشر اروپا رو در این پرونده. بنابراین این نبرد ادامه پیدا خواهد کرد نماینده‌های زیادی از خود بلژیک الآن مخالف این امر هستند توجیهات وزیر دادگستری به واقع هیچ ارزشی نداره که تلاش کرده بگه که اگر ما این کار را نکنیم جان بیش از ۲۰۰شهروند بلژیکی که در ایران حضور دارند به خطر می‌افتد. این یعنی اذعان و اعتراف که دارند با یک رژیم تروریست معامله می‌کنند و این واقعاً ننگ بر اونها که خودشون هم اذعان دارند که این یک رژیم تروریستیه گروگان می‌گیره برای پیشبرد مقاصدش. ولی نکته نهایی و حرف نهایی رو همیشه مقاومت ایران زده با همان فلسفه و فرمول کس نخارد پشت من که فلسفه مجاهدین و همه اعضا و رزمندگان این مقاومت بوده این نبرد ادامه پیدا خواهد کرد تا روزی که رژیم سرنگون بشه

با تشکر از همه شما و حضور فعال شما در این کارزار گسترده بین‌المللی

درود بر شما

حاضر حاضر حاضر

 

مطالب مرتبط 

تظاهرات و تحصن یاران شورشگر علیه لایحه شرم‌آور در استکهلم، واشنگتن، لندن، ونکوور، اتاوا، وین، رم، اسلو و بخارست

تصویب لایحهٔ حمایت از تروریسم و خیانت به دموکراسی و حقوق‌بشر در کمیتهٔ خارجی مجلس بلژیک