گزارش یورونیوز از آلبانی ـ ۵۰نفرمظنون به حمله تروریستی به اجلاس جهانی ایران آزاد

یورونیوز از آلبانی گزارش کرد بیش از ۵۰نفر مظنون هستند که توسط رژیم ایران برای انجام یک حمله بزرگ تروریستی به اجلاس جهانی ایران آزاد در روزهای ۲۳ تا ۲۴ژوئیه در اشرف۳ استخدام شده‌اند ـ ۵مرداد۱۴۰۱

مجاهدین به همین خاطر پس از اطلاعیه سفارت و دولت آمریکا طبق توصیه دولت آلبانی اجلاس ایران آزاد را به تعویق انداختند.

این سرویس‌های اطلاعاتی پلیس آلبانی و شرکای بین‌المللی (آمریکا) بودند که توانستند چندین پیام رمزگذاری شده را در مورد حمله تروریستی علیه مجاهدین رهگیری کنند.

یورونیوز افزود: ابتدا سفارت آمریکا بود که اعلام کرد دولت آمریکا اطلاع دارد اجلاس جهانی ایران آزاد در مقر مجاهدین اشرف۳ هدف یک حملهٔ بالقوه تروریستی است.

یادآوری می‌کنیم که کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه ۲۷تیر ۱۴۰۱ از حکم دادگاه ویژة مبارزه با جرایم سازمانیافته درباره ۱۱ مزدوری خبر داد که ۱۰ساعت تحت بازجویی بودند و محل‌های اقامت و خودروها و انجمن پوششی وزارت اطلاعات به نام آسیلا به‌حکم دادگاه مورد بازرسی قرار گرفته و کلیه وسایل ارتباطی و کامپیوترهای مزدوران ضبط شده است.

ساختار ویژه مبارزه با جرایم سازمانیافته در آلبانی ۴سال در حال انجام تحقیقات در مورد سلولی بود که قصد حمله به مجاهدین خلق در آلبانی را داشت.

در حکم دادگاه آمده بود مزدوران متهم بودند از سرویس‌های مخفی رژیم ایران و سپاه قدس برای به دست آوردن اطلاعات در مورد سازمان مجاهدین در آلبانی پول گرفته‌اند.

نیوز ۲۴ در ۱۶ژوئیه ۲۰۲۲ گزارش کرد مزدور مرتبط با سپاه قدس در تهران علاوه بر مکانهای فیزیکی مجاهدین بر روی کسب اطلاعات در مورد مریم رجوی و هم‌چنین صدیقه حسینی، جواد خراسان و حسن نایب آقا متمرکز بوده است.

بالکان وب نیز در ۱۶ژوئیه فاش کرد مهدی ابریشمچی یکی از هدف‌های سلول تروریستی بوده است.

 

مطالب مرتبط 

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ـ تعویق اجلاس ایران آزاد در اشرف۳

حکم دادگاه ویژهٔ مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته در آلبانی در مورد شبکهٔ مأموران سپاه و اطلاعات آخوندی ضربه کاری به توطئه‌های تروریستی رژیم قبل از گردهمایی سالانهٔ مقاومت

 

لطفا به اشتراک بگذارید: