پیام تام مک کلینتاک به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام  تام مک کلینتاک  عضو کمیته‌های قضایی و بودجه کنگره آمریکا به  اجلاس  کهکشان مقاومت ایران و ارتش  آزادی ـ می‌توان و باید ـ ۱۱مرداد ۱۴۰۱

تام مک کلینتاک از کالیفرنیا هستم.

پیوستن به همه شما که فداکاری های زیادی برای بازگرداندن نعمت آزادی به مردم ایران انجام داده‌اید باعث افتخار است.

ایران یکی از قدیمی ترین و بزرگترین تمدن های تاریخ است، اما به ناحق توسط گروهی از اراذل و اوباش مذهبی که حکومت نامشروع ایران را تشکیل می‌دهند، سرکوب و غارت شده است. مردم ایران در ادوار گذشته ارزش برکات آزادی را می‌شناختند و به حق به‌دنبال باز پس گیری آن هستند. شما تنها نیستید.

به همین دلیل است که بیش از ۲۵۰ نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده یعنی اکثریت قاطع کل مجلس متشکل از جمهوری‌خواهان و دموکراتها از قطعنامه ۱۱۸ مجلس حمایت کرده‌اند که نشان از حمایت خود برای تمایل مردم ایران به‌منظور ایجاد یک ایران دمکراتیک، غیرمذهبی، غیراتمی و محکومیت نقض حقوق‌بشر و تروریسم تحت حمایت دولت ایران است.

این یک بیانیه قوی است که مردم آمریکا و دولت آنها خواهان پاسخگویی رژیم فاسد ایران به‌خاطر جنایات خود علیه مردم ایران و حمایت آنها از تروریسم در سراسر جهان هستند.

مایک پمپئو، وزیر پیشین این کشور، در جریان بازدید اخیر از مقر مقاومت ایران در آلبانی، اعلام کرد: «یک عامل گمشده جدی در سیاست ایالات متحده در قبال ایران، عدم حمایت سیاسی از اپوزیسیون سازمان‌یافته بوده است ”. من هم موافقم. ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیاست غالب آمریکا همآهنگی با مقاومت ایران برای بازگرداندن ایران به جمع کشورهای آزاد و مرفه باشد.

پیش از ارائه این قطعنامه، بحث اولیه سیاست ایران در کنگره بر تمایل به ورود مجدد به توافق هسته ای ایران متمرکز بود. با این حال، ما با موفقیت در این قطعنامه استدلال کرده‌ایم که بزرگترین اهرم فشار آمریکا در مقابله با تهدید رژیم فعلی، مردم ایران هستند. من و همکارانم معتقدیم که مردم ایران بهترین شانس ما هستند و بنابراین سیاست آمریکا باید تمرکز خود را به سمت مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آنها معطوف کند.

من هم‌چنین می‌خواهم از فرصت استفاده کنم و از مریم رجوی و همه کسانی که در این‌جا حضور دارند، برای امید دادن به مردم در ایران تشکر کنم.
خانم رجوی، برنامه ده ماده ای شما برای آینده ایران تضمین می‌کند که آزادی بیان، آزادی اجتماعات، و آزادی هر ایرانی در انتخاب رهبران منتخب خود، اصول روشنگرانه ای و پایه ای است که ایران نوین بر آن بنا خواهد شد.

به‌رغم تلاش رژیم تهران برای کم اهمیت جلوه دادن جنبش شما، اقدامات رژیم ثابت می‌کند که آنها حقیقت قوی بودن مخالفان را می‌دانند. ما شاهد بوده‌ایم که مردم ایران سال به سال بیشتر به خیابانها آمده و خواستار آزادی و عدالت هستند. رژیم حاکم این حقوق را از مردم ایران سلب کرده و با این کار هر گونه ادعای مشروعیت خود را از دست داده است. جهان آن را می بیند، همان‌طور که شما می بینید.

دیکتاتورها در ایران فقط به آزار و اذیت مخالفان آن در داخل اکتفا نمی‌کنند. آنها مرتکب جنایات علیه بشریت شده‌اند، از تروریست‌ها در سراسر جهان حمایت کرده‌اند و حتی از دیپلمات های خود برای کار گذاشتن بمب استفاده کرده‌اند. چهار سال پیش در همین ماه، یک دیپلمات تروریست توسط حاکمان ایران برای منفجر کردن اجلاس جهانی ایران آزاد در ۲۰۱۸ اعزام شد. می‌دانم که بسیاری از شما برای حمایت از جنبش مقاومت ایران در آن گردهمایی حضور داشتید. این توطئه تروریستی خوشبختانه خنثی شد و سرسپرده آخوندها در یک دادگاه حقوقی بی‌طرف در بلژیک دستگیر و محکوم شد.

اعضای دو حزبی کنگره در قطعنامه ۱۱۸ صراحتا «حملات تروریستی دولت ایران در گذشته و حال علیه شهروندان و مقامات ایالات متحده و هم‌چنین مخالفان ایرانی، از جمله توطئه تروریستی رژیم ایران علیه «ایران آزاد ۲۰۱۸ - گردهمایی آلترناتیو در پاریس» را محکوم می‌کند. ما هم‌چنین از آژانس‌های مربوطه دولت ایالات متحده می‌خواهیم تا با متحدان اروپایی، از جمله کشورهایی در بالکان که رژیم ایران حضور خود را در آنجا گسترش داده است، همکاری کنند تا رژیم ایران را به‌دلیل نقض امتیازات دیپلماتیک پاسخگو بدانند و از کشورها بخواهند از فعالیت‌های مخرب نمایندگی های دیپلماتیک رژیم ایران جلوگیری کنند».
قطعنامه ۱۱۸ بیانگر این احساسات کنگره است که حاکمان ایران باید در قبال چنین رفتارهای سزاوار سرزنش، پاسخگو باشند.

اکنون زمان آن است که دولت بایدن توصیه وزیر خارجه پمپئو را در نظر گرفته و از جنبش‌های اپوزیسیون ایران حمایت سیاسی کند و به‌طور سازنده با رهبری خانم رجوی و برنامه جفرسونی او برای جمهوری آزاد، غیرمذهبی و دموکراتیک در ایران تعامل کند. امنیت ملی، صلح و ثبات ما در منطقه و خواست خدا برای حقوق اساسی مردم ایران برای آزادی ایجاب می کند که ایالات متحده در قبال حکومت ایران ثابت قدم بماند زیرا زبان قاطعیت تنها زبانی است که خامنه‌ای درک می کند

همان‌طور که بنجامین فرانکلین زمانی گفت: «انگیزه ما، انگیزه همه نوع بشر است و این‌که ما برای آزادی آنها در دفاع از آزادی خود می‌جنگیم. "

خانمها و آقایان، جهان در کنار شما و مبارزه شما برای آزادی ایستاده است. همان‌طور که زمانی وظیفه ما بود که از پیوندهای ظالمانه حاکمان ظالم دست بکشیم، اکنون نوبت شماست که به این تلاش برای دموکراسی ادامه دهید.

 

مطالب مرتبط 

پیام تام ریج به اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

پیام شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، استفن هارپر، جان برکو، میهال کامینسکی، آنگرت کرامپ کارنبائر، فرانکو فراتینی