یک زندانی از زندان قم ـ ماه محرم دارند می‌کشند، ۱۰نفر را همین ماه آوردند ـ در یک نگاه

یک زندانی از زندان قم ـ ماه محرم دارند می‌کشند، ۱۰نفر را همین ماه آوردند ـ در یک نگاه ـ ۱۵مرداد۱۴۰۱

یاران شورشگر در وین روز جمعه همزمان با مذاکرات اتمی با فاشیسم مذهبی تظاهرات کردند و به ارجاع پرونده رژیم آخوندی به شورای امنیت فراخوان دادند

بیانیه مشترک فرانسه، انگلستان و آلمان: رژیم ایران نباید «خواسته‌های غیرواقعی» مطرح کند و باید برای انعقاد توافق تصمیم بگیرد. مذاکره جدیدی وجود نخواهد داشت.

مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده اتمی رژیم گفت: پیشرفتهایی حاصل شده است، اما همه مسائل دیگر از جمله ارائه تضمین به نظام هنوز روی میز هستند.

پتر استانو ، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا: فضا برای سازش بیشتر، برای توافق بیشتر به پایان رسیده است. توافق به طرفهای مذاکره‌کننده بستگی دارد.

وال استریت ژورنال: دیپلمات‌های غربی گفتند مذاکره‌کنندگان در کنار زدن آخرین نقاط مورد مناقشه پیشرفت داشته‌اند. یک مقام ارشد غربی گفت که کار ”تقریباً تمام“ است.

برایان مست ـ نماینده کنگره آمریکا گفت: تلاش برای ورود مجدد به توافق هسته‌یی احمقانه است

یک رسانه حکومتی نیز شروط رژیم برای توافق را شوک برجام توصیف کرد و نوشت: توافق در گرو دو خواسته نظام در مورد مزایای اقتصادی برجام و دوام توافق حتی در دولت جمهوری‌خواهان است.

سمیر جعجع، رهبر حزب "نیروهای لبنان" گفت: موشکهای حزب‌الله مستقیماً با منافع راهبردی رژیم ایران مرتبط است و این پیامدهای عظیمی بر زندگی مردم لبنان به‌دنبال داشته است.

وزارت‌خارجه انگلستان طی بیانیه از افزایش دستگیریها و آزار و اذیت بهاییان در ایران ابراز نگرانی کرد.

ژان آسلبورنوزیر خارجه لوگزامبورگ گفت: من رژیم ایران را فرا می خوانم تا به تعهدات خودش برای احترام به حقوق‌بشر و رفع هر گونه تبعیض پایبند باشد

خبرگزاری رسمی رژیم: در تمامی گفتگوهای تلفنی رئیسی با رؤسای جمهوری فرانسه، روسیه و چین، موضع قاطع این بود فقط زمانی که ادعاهای پادمانی بسته شود توافق قابل دست یافتن است.

اصغرخانی عضو مجلس ارتجاع: اکنون حدود ۵ماه از سال۱۴۰۱ گذشته اما اقدام مؤثری در بخش مسکن صورت نگرفته... حرف و گفتاردرمانی نتیجه نمی‌دهد.

وزارت بهداشت رژیم: شهرهای قرمز کرونایی افزایش یافت و از ۱۲۰شهر به ۱۳۰شهر و تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی از ۱۱۲شهر به ۱۲۹شهر رسید.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز: مراجعان مبتلا به کرونا به بیمارستانهای خوزستان نسبت به هفته اول موج جدید بیماری ۱۰برابر افزایش یافته است.

مدیر راهداری رژیم در چهارمحال و بختیاری: ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان کوهرنگ بر اثر سیل تخریب شدند

یکی از زندانیان زندان قم طی پیامی از اعدام روزانه در این زندان توسط دژخیمان خامنه‌ای خبر داد و گفت:

آقا اینجا زندان قمه. بند یک هر روز میبرن یکیو می‌کشن. هیچکیم نمیتونه کاری بکنه. داداش منو الآن بی‌دلیل آوردن سوییت (برای اجرای حکم اعدام). ماه محرم دارند می‌کشند ده نفر را توی همین ماه آوردند
داداش من بی‌گناهه. . به کی بگم. . داداش من بی‌گناهه.

منازل مردم در بخش صیدون باغملک در محاصره سیل قرار گرفت

یک کارشناس حکومتی گفت: بروز اعتراضات مردمی و صنفی در چند سال اخیر و گسترده‌تر شدن دایره اعتراضات» باعث شده جامعه‌شناسان «هشدارهایی نسبت به‌احتمال تشدید دامنه اعتراضات و هم‌چنین بی‌اعتمادی مردم نسبت حاکمیت را مطرح کنند».

وی هشدار داد: هر اتفاق کوچکی این امکان را پیدا می‌کند که تبدیل به عصیان اجتماعی شود.

خبرهایی از جهان

آنتونیو گوترز، دبیرکل سازمان ملل متحد، در مراسمی به‌مناسبت بزرگداشت بمباران اتمی ژاپن در سال ۱۹۴۵در شهر هیروشیما، از جهان خواست دوباره به خلع‌سلاح هسته‌یی متعهد شود. وی گفت: مسابقه تسلیحاتی جدید در حال شکل‌گیری است.

رویترز گزارش داد نیروهای اسراییلی روز جمعه اهدافی را که به‌گفته آنها به گروه جهاد اسلامی در غزه مرتبط است، بمباران کردند. در این حمله حداقل ۸نفر کشته و ۴۴نفر زخمی شدند.

رویترز افزود: یک مقام جهاد اسلامی گفت تیسیر الجعبری، یکی از فرماندهان ارشد این گروه، در این حملات کشته شد...

اولین کاروان کشتی‌های حامل غلات اوکراین از بندر اودسا به حرکت درآمدند.

بندر اودسا پس از توافق روسیه با سازمان ملل مورد حمله هوایی قرار گرفته بود، اما به گزارش وال‌استریت ژورنال انتقال غلات از این بندر نشانه اجرایی شدن این توافق است گرچه جنگ به‌طور همه‌جانبه ادامه دارد.

 

مطالب مرتبط 

گسترش اعدام‌ها، تکانه گسل‌های اجتماعی ـ قضاوت با شما

اعدامهای متعدد در زندان قم، پیام یک زندانی: ماه محرم دارند اعدام می‌کنند