وال استریت ژورنال ـ مقاله سناتور جو لیبرمن و مارک والاس ـ به ابراهیم رئیسی ویزا ندهید

وال استریت ژورنال: مقاله سناتور جو لیبرمن و مارک والاس ـ ۲۰مرداد ۱۴۰۱

به ابراهیم رئیسی ویزا ندهید، او رئیس حکومتی است که قصد ترور جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی آمریکا را دارد.

سناتور جو لیبرمن و مارک والاس طی مقاله‌یی که در وال استریت ژورنال درج شده نوشتند:

رژیم ایران هفتهٔ گذشته تأیید کرد که ابراهیم رئیسی برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی ملل‌متحد در نیویورک در ماه سپتامبر درخواست ویزا خواهد کرد. دولت بایدن با توجه به پروندهٔ خونین رئیسی و ادامهٔ تهدید شهروندان آمریکایی توسط رژیم ایران، باید این درخواست را رد کند. روز چهارشنبه وزارت دادگستری آمریکا پرونده قضایی علیه یک عضو سپاه پاسداران که توسط آمریکا یک سازمان تروریستی نامگذاری شده را به‌خاطر توطئه برای استخدام تروریست برای ترور جان بولتون، علنی کرد. این رفتار رژیم ایران غیرقابل قبول است...

جیک‌سولیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در ماه ژانویه به رژیم ایران هشدار داد بخطر انداختن آمریکائیها را متوقف کند یا با عواقب شدیدی مواجه شود. اما رژیم ایران متنبه نشده است. این یک امر شوم و شرم‌آور است. رژیم ایران احساس اطمینان میکند میتواند ریسک این حملات شرورانه را بپذیرد.

در سال۲۰۱۸، اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی، به‌خاطر طراحی بمب‌گذاری در یک کنوانسیون مخالفان ایرانی در فرانسه، در آلمان دستگیر شد، اقدامی که موجب مرگ صدها تن از جمله آمریکائیان میگردید... اگر پرزیدنت بایدن دست به اقدامی قوی علیه رئیسی بزند وی از حمایت هر دو حزب در کنگره برخوردار خواهد بود و عزم بلژیک و دیگر متحدان اروپایی ما را مستحکم خواهد نمود. حملات رژیم ایران علیه آمریکائیان صرفاً حمایت دولتی از تروریسم نیست. بلکه با آن باید به‌مثابه یک اقدام جنگی برخورد شود. حکام تهران باید بفهمند که تهدید یک پاسخ نظامی قاطع آمریکا را باید به‌جان بخرند.

اولین گام و حداقل کاری که آمریکا باید انجام دهد استفاده از حق حاکمیت خود برای رد ویزا به رئیسی است.

رئیسی مورد تحریمات دولت آمریکاست که دست داشتن وی در نقض جدی حقوق‌بشر را قید کرده است...

 

مطالب مرتبط

بیانیه سناتور جوزف لیبرمن علیه معاهده شرم آور دولت بلژیک و رژیم آخوندی

دومین هفته کارزار مخالفت با ورود رئیسی جلاد به آمریکا با هشتگ ”ویزا ندهید“