سخنرانی ژنرال چاک والد در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

ژنرال چاک والد ـ جانشین پیشین فرمانده نیروهای آمریکا در اروپا

خانم رجوی، رئیس‌جمهور

من نمی‌توانم حتی نیمی از صحبتهایی که اکثر افراد اینجا گفتند را بگویم. اوکراینی‌ها از صمیم قلب صحبت کردند، بسیار تأثیرگذار بود.

من شانس این را داشتم که دیشب را در قرارگاه اشرف۳ بگذرانم به همراه واحد شماره ۲ از اشرف که تا سر حد امکان شکوهمند هستند. من خوش‌شانس بودم، فکر نمی‌کردم اینجا بمانم. ۶ تن از آنها صحبت کردند. آنها درباره تجربه‌شان و این‌که چرا اینجا هستند، صحبت کردند، سرگذشت زندگیشان را گفتند و اعضای خانواده‌شان که برای آزادی آنها و آزادی آینده مجاهدین فدا شده‌اند. دو نفر از آنها در واقع به من هدیه‌یی دادند. یکی از آنها شقایق بود که به‌معنی گل شقایق است، به من یک کارت با دستخط خودش داد. کارت بسیار زیبایی است. به او گفتم باید یک نمایشگاه برپا کند و کارهای دستی خودش را به نمایش بگذارد، چشمگیر بود. یادداشت بسیار بسیار شگفت‌انگیزی بود که بسیار با ارزش است.

زن جوان دیگر ندا بود. او یک جاکلیدی بسیار زیبا برایم درست کرده بود، دست ساز، چشمگیر. من این هدایا را گرامی می‌دارم. ولی می‌دانید، من چیزهای زیادی دارم. در آمریکا زندگی می‌کنم، زندگی خوبی دارم،

یکی از آرزوهای من این است که اغلب آمریکایی‌ها بتوانند ۱۵ تا ۲۰دقیقه اینجا وقت بگذارند ببینند شما چه‌کار می‌کنید و کی هستید و ببینند کاری را که شما برای ایجاد زندگی بهتر برای مردم کشور تان و آزادی آنها انجام می‌دهید. چشمگیر است و من شما را به این خاطر ستایش می‌کنم.

تنها چیزی که باید بگویم این است «شما می‌توانید و خواهید کرد» حاضر... .

 

مطالب مرتبط

سخنرانی کنت بلکول در اجلاس کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی ـ می‌توان و باید

گردهمایی جهانی ایران آزاد-گزیدهٔ شماری از سخنرانیها و پیامها از ۵قارهٔ جهان

لطفا به اشتراک بگذارید: