چشم‌انداز برجام و تنش‌های پیش‌رو ـ روی خط ایران

«آخرین زمان برای پاسخگوی و رسیدن به توافق» و واژه‌هایی ازاین‌دست هم مانند آخرین دور مذاکرات سپری شد و اکنون به‌جای مذاکرات، طرفین به نامه و پیام و پاسخ مکتوب می‌پردازند، 
اخبار بسیاری از عقب‌نشینی‌هایی حکومت آخوندی همچون درخواست خروج سپاه از فهرست تروریستی و مسئله‌ی پادمانی منتشر می‌شود، از سوی دیگر مهره‌های حکومت آخوندی مستمر از ایستادگی و دفاع از حقوق نظام دم می‌زنند.

روز پنجشنبه سوم شهریور خبرگزاری فارس نوشت: «سین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه امشب (پنجشنبه) پس از گفت‌وگوی تلفنی با آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در صفحه اینستاگرامش نوشت: امروز به ابتکار آقای گوترش دبیر کل سازمان ملل با ایشان به‌صورت تلفنی گفتگو کردم» «در اینکه ما اراده جدی و واقعی برای رسیدن به توافق قوی و پایدار داریم شکی نیست، اما از حقوق مردم «بخوانید نظام» در هیچ شرایطی کوتاه نخواهیم آمد» 

در همین روز خبرگزاری فرانسه نوشت: «دیپلمات ارشد ایران روز پنجشنبه درزمانی که شتابی برای احیای توافق هسته‌ای 2015 ایجادشده، از دیدبان هسته‌ای سازمان ملل خواست که موضوع سه سایت اعلام‌نشده را کنار بگذارد»
اما بالاخره چه سرنوشتی در انتظار برجام است؟ آیا رژیم به خواست غرب و مشخصاً آمریکا تن می‌دهد؟ آیا طرف حساب‌های غربی به بخشی از پروژه‌ی ساخت بمب اتم توسط رژیم تن می‌دهند؟ اگر توافقی به دست نیاید چه سرنوشتی در انتظار پرونده‌ی هسته‌ای رژیم قرار دارد؟ 

مطالب مرتبط

بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران ـ روی خط ایران

امانوئل ماکرون: توپ در زمین تهران است و سرنوشت مذاکرات به اراده ایران بستگی دارد

 

لطفا به اشتراک بگذارید: