بیانیه عفو بین‌الملل ـ واکنش مرگبار نیروهای امنیتی باعث مرگ دهها تن در ایران شده است

بیانیه عفو بین‌الملل: در جریان اعتراضات سراسری در ایران واکنش مرگبار نیروهای امنیتی باعث مرگ دهها تن شده است. کشورهای عضو سازمان ملل باید فراتر از بیانیه‌های بی‌اثر فریادهای عدالت‌خواهی قربانیان و مدافعان حقوق‌بشر در ایران را بشنوند و فوراً یک مکانیسم مستقل تحقیقی در سازمان ملل ایجاد کنند.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌یی در مورد قیام مردم ایران و سرکوب وحشیانه رژیم نوشت: شجاعت معترضانی که در روزهای گذشته با واکنش مرگبار نیروهای امنیتی ایران مواجه شده‌اند، گستردگی خشم در ایران را نشان می‌دهد.

شواهد جمع‌آوری شده توسط عفو بین‌الملل حاکی از خشونتهای تازه طی دو شب گذشته در سراسر ایران است و بیانگر رفتار وحشتناک نیروهای امنیتی است که به‌طور عمدی و غیرقانونی گلوله‌های جنگی را به سمت معترضان شلیک می‌کنند. عفو بین‌الملل با اشاره به جان باختن دهها تن از قیام‌کنندگان درخواست خود را برای اقدام فوری جهانی تکرار کرد و نسبت به خطر خون‌ریزی بیشتر در بحبوحه خاموشی تحمیلی اینترنت هشدار داد... .

مدیر خاورمیانه و شمال آفریقا در عفو بین‌الملل گفت: «افزایش تعداد کشته‌ها هشداری است که حمله مقامات رژیم ایران به زندگی انسان‌ها در تاریکی قطع اینترنت تا چه حد بی‌رحمانه بوده است. چیزی به نام «تحقیق بی‌طرفانه» در ایران وجود ندارد. کشورهای عضو سازمان ملل باید فراتر از بیانیه‌های بی‌آزار، فریادهای عدالت‌خواهی قربانیان و مدافعان حقوق‌بشر در ایران را بشنوند و فوراً یک مکانیسم مستقل تحقیقی در سازمان ملل ایجاد کنند... .

مطالب مرتبط

بازتاب قیام سراسری مردم ایران در رسانه‌های بین‌المللی

عفو بین‌الملل: جهان علیه سرکوب خونین اعتراضات در ایران اقدام کند

لطفا به اشتراک بگذارید: