بنیاد هریتیج ـ بایدن باید فوراً به مذاکرات هسته ای شکست خورده با ایران پایان دهد ـ دریک نگاه

روز گذشته اعتصاب و تظاهرات دانشجویان در دهها دانشگاه کشور ادامه یافت. دانشگاههای شرکت‌کننده در اعتصاب و تظاهرات روز گذشته عبارت بودند از:

دانشکده مهندسی تهران. دانشکده مهندسی تهران. دانشگاه علوم پزشکی گیلان. دانشگاه تبریز. دانشکده مدیریت دانشگاه تهران. دانشگاه علم صنعت. دانشگاه یزد. دانشکده مکانیک خواجه نصیر. دانشگاه تربیت مدرس. دانشگاه ملی. دانشکده مدیریت تهران. دانشگاه امام رضا. علوم پزشکی دانشگاه گیلان. دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران.

دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری تجمعی شعار دادند: مشهد، زاهدان، جانم فدای ایران!

«‌این دیگه اعتراض نیست، شروع انقلاب است». این شعار را دانشجویان خواجه‌نصیر هم سردادند.

روز گذشته دانش‌آموزان در بسیاری از شهرهای میهن، برای دومین بار با تعطیل کردن کلاس‌ها دست به تظاهرات زده و با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «خامنه‌ای قاتله حکومتش باطله» در خیابان‌ها به دانشجویان و دیگر شورشگران انقلاب دمکراتیک مردم ایران پیوستند.

دانش‌آموزان در محلات مختلف تهران و هم‌چنین در شهرهای شیراز، سقز، کرج، مریوان،، مشهد، و شهر‌ری، در خیابان‌ها به شعار دادن برعلیه دیکتاتور و نظام پرداختند.

تظاهرات و اعتصاب در شهرهای میهن

روز گذشته شهرهای میهن هم‌چنان در تب و تاب قیام بود.

شب گذشته در تهران، از میدان آزادی تا بلوار کشاورز تظاهرات و درگیری بود، در منطقه بازار تظاهرات و تیراندازی بود. در خیابان موسوم به «یادگار» به سمت آزادی تظاهرات برپا بود و در بسیاری از مناطق تهران از جمله در پونک، امیرآباد شمالی، اشرفی اصفهانی، تجریش، شهرآرا و شهریار قیام ادامه داشت.

در دیواندره مزدوران به روی مردم آتش گشودند.

در بروجرد درگیریهای سنگینی بین مردم و پاسداران سرکوبگر رژیم جریان داشت و به گزارش شبکه‌های اجتماعی ۶تن از مأموران رژیم به هلاکت رسیدند.

در اصفهان، بازاریان و کسبه در خیابان طالقانی اعتصاب کرده و دست به تظاهرات زدند در حالی‌که کشاورزان خوراسگانی هم تظاهرات کرده و بر ضد رژیم و دروغ و خیانت‌هایش شعار دادند. در خیابان توحید و جلفا نیز درگیری شدیدی بین مردم و نیروهای سرکوبگر به‌وجود آمد

در زاهدان، هم‌چنان بسیاری از مغازه‌ها در اعتصاب هستند

در یزد در فلکه اول آزاد شهر جوانان شورشگر تجمع اعتراضی شکل دادند و درگیری شدیدی بین نیروهای امنیتی و بسیج با جوانان شورشگر رخداد و نیروهای رژیم به‌طور اساسی گوشمالی داده شدند

بندرعباس از دیگر شهرهایی بود که امروز به قیام برخاست.

روز گذشته فرهنگیان آگاه و مبارز میهن، دومین روز اعتصاب سراسری خود را پشت‌سر گذاشتند. دبیرهای دبیرستانها در شماری از شهرهای کردستان مانند سنندج و سقز برای آزادی همکاران دستگیر شده خود، در محل دبیرستان دست به اعتصاب زدند.

خانم مریم رجوی: درود بر معلمان و دانش‌آموزان اعتصابی در شهرهای ایران که با شعار «مرگ بر خامنه‌ای ـ مرگ بر دیکتاتور» علیه ظلم و ستمبه‌پاخاسته‌اند. نیروی آگاه و همبسته دانش‌آموزان و دانشجویان، معلمان، فرهنگیان و استادان، قیام برای سرنگونی رژیم جهل و جنایت را گسترش می‌دهند.

به گزارش رویترز خانه یکی از افسران نیروی انتظامی که گفته می‌شود در قتل مهسا امینی نقش داشته است توسط معترضان در شهر اصفهان به آتش کشیده شد.

۲۱ تن از وزیران پیشین کشورهای عربی در حمایت از قیام سراسری و محکومیت سرکوبگری وحشیانه رژیم آخوندی بیانیه‌یی صادر کرده و از جمله گفتند: تظاهر کنندگان با شعار مرگ بر خامنه‌ای خواهان سرنگونی دیکتاتوری مذهبی حاکم هستند. کانونهای شورشی و اپوزیسیون سازمان‌یافته در سازمان دادن و تداوم این اعتراضات و مقاومت در برابر سرکوب نقش جدی ایفا می‌کنند.

بنیاد هریتیج اعلام کرد بایدن باید رژیم ایران را در قبال سرکوب بازخواست کند. دیکتاتوری وحشیانه رژیم ایران روی دولت بایدن حساب باز کرده است تا چشم خود را بر مصیبت مردم ایران ببندد.

بایدن باید فوراً به مذاکرات هسته‌یی شکست‌خورده با ایران پایان دهد و استراتژی «طرح B» را برای شکست تهدیدهای ایران اتخاذ کند.

گلوب اند میل کانادا در یک گزارش تفصیلی درباره قیام ایران نوشت: سیاستمداران کانادایی باید به این فکر کنند که اگر رژیم ایران واقعاً سقوط کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ سیاستمداران کانادایی باید به این فکر کنند که چه چیزی بعد از (سقوط رژیم) به ایران خواهد آمد.

 

مطالب مرتبط

مایک ترنر ـ توافق اتمی با رژیم ایران به آمریکا و متحدان آن خدمتی نمی کند

۸۵ نماینده پارلمان اروپا طی بیانیه‌یی سرکوب وحشیانه اعتراضات در ایران را محکوم کردند

لطفا به اشتراک بگذارید: