سی ان ان ـ سد «ترس» در ایران شکسته شده است ـ دریک نگاه

شب گذشته در بیستمین روز قیام، و با وجود تمامی ترفند‌های رژیم و اعلام سه روز تعطیلی کلیه مدارس، دانشگاهها و ادارات کشور، هموطنان بپاخاسته در شهرهای قم، کرمانشاه، مشهد، اصفهان، تهران، پارسیان در هرمزگان، سقز، ارومیه، لاهیجان، یزد، نورآباد ممسنی، معالی‌آباد شیراز، بوشهر و کرمان، به خیابان‌ها آمده و آتش قیام سراسری مردم ایران را هم‌چنان روشن نگهداشتند.

شب گذشته در تهران منطقه سعادت‌آباد، مردم تظاهرات کرده و با شعار مرگ بر خامنه‌ای با نیروی سرکوبگر انتظامی درگیر شدند.

در ارومیه هموطنان شعار می‌دادند: امسال سال خونه، سیدعلی سرنگونه!

در نورآباد ممسنی جوانان شورشی، نماد رژیم را در فلکه مصلای این شهر به آتش کشیدند.

در اصفهان در منطقه بزرگمهر، مردم تظاهرات کردند.

و در پارسیان در استان هرمزگان، مردم و نیروی جنایتکار انتظامی درگیر شدند.

سرپاسدار فدوی جانشین سرکرده سپاه پاسداران با اعتراف به ورشکستگی تمامی برنامه‌های تعلیمی ـ تبلیغی رژیم، اعلام کرد میانگین سنی بسیاری از دستگیر شدگان قیام اخیر ۱۵ساله است.

هاجر چنارانی عضو مجلس رژیم نیز اذعان کرد بیشتر بازداشت شدگان حوادث اخیر، در استان خراسان رضوی افراد ۱۴ تا ۱۸ساله هستند.

آخوند «احمدرضا- پورخاقان» سرکرده سازمان قضایی نیروهای مسلح رژیم با اعتراف به هلاکت «هرسه روز» یک نفر از نیروی جنایتکار انتظامی، به‌شدت انزجار مردم نسبت به این نیروی جنایتکار اعتراف کرد و گفت: «نیروی انتظامی هر سه روز یک شهید تقدیم انقلاب کرده»، وی افزود: «در حوادث اخیر دشمن از تمام امکانات تبلیغاتی و (نفرات) آموزش دیده خود استفاده کرد تا با بهره‌گیری از احساسات پاک جوانان عزیز کشورمان به خیال خام خود ضربه‌ای مهلک به قوای مسلح و نظام وارد نماید»

حزب سوسیال‌دموکرات اتریش درباره قیام مردم ایران اعلام کرد: ما در کنار زنان و مردان ایران ایستاده‌ایم که برای آزادی و برابری مبارزه می‌کنند. ما وحشیگری مقام‌های رژیم ایران علیه معترضان را محکوم می‌کنیم.

سایت سی.ان.ان در ارزیابی قیام مردم ایران نوشت: سد «ترس» در ایران شکسته شده است. رژیم ممکن است در نقطهٔ بی‌بازگشت قرار داشته باشد.

به‌نوشته واشنگتن اگزمینر، ارتش اوکراین موفق شد یک پهپاد انتحاری رژیم را تحت کنترل در آورده و سالم در اختیار بگیرد. تصرف پهپاد آخوندها باعث خنثی شدن بخشی از حملات روز گذشته روسیه به اودسا و هم‌چنین روشن شدن تجهیزات به‌کار رفته در آنها شده است. پهپاد دستگیر شده رژیم حامل بمبهای هوایی قائم ـ ۵ بوده است.

 

مطالب مرتبط

خبرهایی از حمایتهای بین‌المللی از قیام و خیزش مردم ایران
سی.ان.ان: قیام ایرانیان علیه حجاب نیست برای ریشه‌کنی غل و زنجیر ظلم است