مروری بر آخرین تحولات قیام سراسری مردم ایران ـ ایران بپا می‌خیزد

گفتگو با یاسر جهان‌نژادی

امروز چهارشنبه سیزدهم مهر، بیستمین روز قیام سراسری مردم ایران با استمرار اعتراضها و اعتصابها هم‌چنان ادامه دارد. تاکنون تظاهرات و قیام سراسری در بیش از ۱۷۰شهر با ۴۰۰شهید و ۲۰۰۰۰دستگیری به ثبت رسیده است.

روز سه‌شنبه ۱۲مهر نوزدهمین روز قیام سراسری مردم ایران با استمرار اعتراضها و اعتصابات در تهران و شهرهای مختلف کشور به‌ویژه توسط دانشجویان و دانش‌آموزان همراه بود.

در شماری از مدارس تهران دانش‌آموزان با شعار «مرگ بر دیکتاتور» دست به تظاهرات زدند. دانش‌آموزان کرج با شعار «می‌کشم می‌کشم هر آن‌که خواهرم کشت»، «دانشجوی زندانی آزاد باید گردد» و «مرگ بر بسیجی» و دانش‌آموزان شیراز با شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه»، «بی‌شرف بی‌شرف» و «بسیجی برو گمشو» دست به تظاهرات زدند.

دانش آموزان دختر در سقز با شعار «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «مرگ بر دیکتاتور» در خیابان دانشگاه تظاهرات کردند که تعدادی از آنان دستگیر شدند. در مریوان دانش‌آموزان به قیام سراسری پیوستند و در خیابانهای شهر تظاهرات کردند و مردم نیز با به صدا درآوردن بوق خودروهایشان با آنها ابراز همبستگی نمودند. در مشهد دختران دانش‌آموز با شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» دست به تظاهرات زدند.

مطالب مرتبط

خودکفایی در رسیدگی به مجروحان در صحنه‌های پرتنش قیام سراسری ـ ایران بپا می‌خیزد

 

لطفا به اشتراک بگذارید: