حمایت و همبستگی بین‌المللی با قیام مردم ایران ادامه دارد

برخی حمایتها از قیام سراسری مردم ایران:

کارن ژن پیر سخنگوی کاخ‌سفید گفت: آمریکا هزینه‌های بیشتری را بر عاملان سرکوب تظاهر کنندگان تحمیل خواهد کرد. . ما در حمایت از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه مقام‌های رژیم ایران را مورد حسابرسی قرار خواهید داد.

لیندا گرینفیلد، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل‌متحد گفت: ما در کنار ایرانیان شجاع که خواستار برابری، حقوق‌بشر و کرامت هستند، ایستاده‌ایم. همان‌طور که رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد، ما هزینه‌های بیشتری را بر عاملان خشونت علیه تظاهر کنندگان در ایران تحمیل خواهیم کرد.

برنی سندرز رئیس کمیتهٔ بودجهٔ سنای آمریکا گفت: من در کنار همه ایرانیانی هستم که خواستار آزادی و آینده‌ای بهتر هستند. تظاهرات خیابانی علیه ولی‌فقیه مستبد شجاعت بسیار زیادی می‌خواهد. کاری که زنان شجاع ایران انجام می‌دهند.

ملانی جولی وزیر خارجه کانادا گفت: کانادا در کنار مردم ایران می‌ایستد. ما فرماندهان اصلی سپاه پاسداران را تحریم کرده‌ایم و اقدامات بیشتر از این را نیز انجام خواهیم داد.

دیو اپ عضو پارلمان کانادا گفت: من در کنار همه ایرانیانی هستم که خواستار آزادی و آینده‌ای بهتر هستند. زنان ایران که خواهان آزادی هستند الهام‌بخش ما هستند. کانادا باید سپاه پاسداران را یک سازمان تروریستی اعلام کند!

وزارت‌خارجهٔ سوئیس طی بیانیه‌یی اعلام کرد: قهر مفرط نیروهای امنیتی رژیم ایران علیه تظاهر کنندگان را محکوم می‌کنیم. ما از تعداد بالای قربانیان تظاهرات نگران و متأسف هستیم.

حزب سوسیال‌دموکرات اتریش اعلام کرد: ما در کنار زنان و مردان ایران که برای آزادی و برابری مبارزه می‌کنند ایستاده‌ایم. ما وحشیگری مقام‌های رژیم ایران علیه تظاهر کنندگان را محکوم می‌کنیم.

پائولا بریگووری رئیس انجمن قضات ایتالیا رفتار رژیم تهران با تظاهر کنندگان را وحشتناک و غیرقابل قبول دانست و گفت: سرکوب تظاهر کنندگان منعکس‌کننده «میراث رژیمی است که دائماً حقوق‌بشر و آزادی بیان را زیر پا می‌گذارد و حقوق زنان را نقض می‌کند. زمان آن فرا رسیده است که به مخالفت ها گوش فرا داده و بگوییم بس است».

جولیتی رئیس فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا از رسانه‌های این کشور خواست به تظاهرات ایرانیان انعکاس بدهند و صدای کسانی باشند که امروز صدایی ندارند.

اتحادیه پزشکان سوئد اعمال بیرحمانه رژیم ایران علیه تظاهر کنندگان ایرانی را محکوم و اعلام کرد: جامعه بین‌المللی برای پایان دادن به خشونت رژیم ایران باید اقدام کند.

 

مطالب مرتبط

حمایت دنیای ورزش از قیام سراسری مردم ایران ـ ایران بپا می‌خیزد

تحریم ۷مقام رژیم آخوندی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا بدلیل سرکوب و قطع اینترنت