اطلاعیه ـ کشتار کودکان و دانش‌آموزان توسط رژیم آخوندی

شورای ملی مقاومت ـ کمیسیون زنان

کشتار کودکان و دانش‌آموزان توسط رژیم آخوندی نقض آشکار قوانین و معاهدات بین‌المللی است.

مریم رجوی: ضرورت اقدام شورای امنیت ملل‌متحد در برابر سرکوب سیستماتیک کودکان

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، با درود به دانش‌آموزان شهید این سرزمین، هم‌چون نیکا شاکرمی، سارینا اسماعیل زاده، اسرا پناهی، زکریا خیال، سیاوش محمودی، امین معرفی، ابوالفضل آدینه‌زاده و محمد رخشانی ۱۲ساله حملات وحشیانه رژیم آخوندها به مدارس و دانش‌آموزان و به‌شهادت رساندن ده‌ها کودک و نوجوان زیر ۱۸سال را قویاً محکوم می‌کند و عموم هموطنان بویژه زنان و دختران دلاور ایران زمین را به مقابله با این اقدامات ضدانسانی فرا می‌خواند.

این رژیم که از حضور فعال دانش‌آموزان و دانشجویان در قیام سراسری علیه رژیم زن‌ستیز آخوندها با شعار مرگ بر دیکتاتور، به‌شدت وحشت‌زده است، همه قوانین و معاهدات بین‌المللی در مورد حقوق کودکان و نوجوانان را زیر پا می‌گذارد.

حمله به دبیرستان دخترانه شاهد در اردبیل یک نمونه از جنایات وحشیانه این رژیم علیه کودکان و دانش‌آموزان است. نیروهای سرکوبگر در تهران و برخی شهرها با گاز اشک‌آور به مدارس حمله کردند. در برخی موارد مزدوران لباس‌شخصی با ون‌های بدون پلاک و خودروهای زرهی برای سرکوب دانش‌آموزان و دستگیری آنها وارد مدارس شده و برخی از مدیران مدارس را که حاضر به همکاری با نیروها سرکوبگر نشده‌اند دستگیر می‌کنند.

خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت در رابطه با سرکوب کودکان تأکید کرد: کشتار کودکان و حمله به مدارس و شلیک به دانش‌آموزان که در سراسر ایران توسط دژخیمان خامنه‌ای جریان دارد، جنایتی است که شورای امنیت ملل‌متحد باید در برابر آن دست به‌عمل بزند. اگر در قرن بیست و یکم در برابر کودک کشی سیستماتیک سکوت شود، از حقوق‌بشر دیگر چه چیزی باقی می‌ماند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت خواهان اقدام و مداخله فوری بین‌المللی برای آزادی کودکان و دانش‌آموزان دستگیر شده می‌باشد.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون زنان

۲۹ مهر ۱۴۰۱

 

مطالب مرتبط

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، حملات وحشیانه رژیم آخوندها به مدارس و دانش‌آموزان را محکوم می‌کند

در بیست و ششمین روز قیام، تظاهرات و اعتراضات دانشجویان و دانش‌آموزان و درگیری با نیروهای سرکوبگر

 

لطفا به اشتراک بگذارید: