کشتار مردم بی‌سلاح در ایذه توسط لباس شخصیهای خامنه‌ای جنایت دیگری علیه بشریت

قیام سراسری، شماره ۱۳۶

چهارشنبه شب خشم و آتش و جنگ گریز در سراسر کشور، کشتار مردم بیگناه و گوشمالی مزدوران توسط جوانان

چهارشنبه شب ۲۵آبان در شصت و دومین شب قیام، تهران و بسیاری از شهرها شاهد تظاهرات شبانه مردم با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر خامنه‌ای»، «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» همراه با روشن کردن آتش در خیابان‌ها و جنگ و گریز با مأموران جنایتکار رژیم بود. در شماری از شهرها پاسداران به روی مردم آتش گشودند و شماری از آنان به‌شهادت رسیده یا مجروح شدند. در ایذه لباس شخصیهای خامنه‌ای مرتکب جنایت دیگری علیه بشریت شدند و با بستن مردم به رگبار شمار زیادی را کشته و مجروح کردند. تعدادی از نیروهای انتظامی و بسیجیها و پاسداران و لباس شخصیها به‌دست جوانان گوشمالی داده شدند.

در تهران مردم در میدان انقلاب، تهرانپارس، شهرک غرب و سعادت آباد تظاهرات کردند. در متروی تهران خانمها شعار «مرگ بر خامنه‌ای حکومت بچه‌کش نمی‌خوایم» سر دادند. در شهر زیبا و خیابان هروی تظاهرات شبانه با شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» برپا شد.

جوانان اراک ستاد موسوم به امر به معروف را با کوکتل به آتش کشیدند. جوانان آبدانان مجسمه بسیج را آتش زدند. در ایذه مردم یک حوزه جهل و جنایت آخوندها را به آتش کشیدند. در جونقان جوانان به یک پایگاه بسیج تهاجم کردند. در ساری لباس شخصیها به مردم شلیک کردند. در تبریز در منطقه شهناز مأموران رژیم به تظاهر کنندگان شلیک کردند. در کامیاران برهان کرمی با شلیک مستقیم پاسداران به‌شهادت رسید.

در گوهردشت، فردیس کرج، رشت، بابل، بهشهر، سقز، بوکان، شهر کرد، هفشجان، دورود، بیجار، آبدانان، خنج، لارستان، بندرعباس، سر بندر ماهشهر و آباده تظاهرات شبانه با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور برگزار شد. در شهریار، ایلام و مهران تظاهرات مردم به درگیری با نیروهای دشمن کشید. در اسلامشهر تظاهرات شبانه با شعار «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» برپا شد. در ساوه مردم در خیابان شریعتی تظاهرات کردند و یک اتوبوس مزدوران را به آتش کشیدند.

سنندج شاهد تظاهرات و بستن خیابان‌ها با آتش بود. تظاهرات شبانه مردم کرمانشاه به درگیریهای شدید با مأموران دشمن کشیده شد. در روانسر جوانان با کوکتل جاده را بسته و شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند. در مهاباد مأموران سرکوبگر به سمت مردم شلیک کردند. در ارومیه تظاهرات شبانه از مخابرات به سمت بیمارستان ارتش صورت گرفت و مأموران رژیم به سمت مردم شلیک کردند. در قروه مردم یک بسیجی را گوشمالی دادند.

در مشهد مردم در خیابان کلاهدوز با مأموران دشمن که به سمت آنها گاز اشک‌آور شلیک کردند درگیر شدند، در متروی مشهد مأموران دشمن به ضرب شتم مردم و دختران تظاهرکننده پرداختند. در سبزوار تظاهر کنندگان یک موتور مزدوران بسیجی و یک بنر بزرگ حکومتی را در میدان شهر به آتش کشیدند. در لاکان رشت مردم تابلوها را کنده و جاده را بستند. در همدان تظاهرات شبانه برپا شد و مردم در میدان دانشگاه با مأموران دشمن به جنگ و گریز پرداختند.

تظاهرات شبانه جوانان در فولادشهر به جنگ و گریزهای شدید با مأموران جنایتکار دشمن کشید. در کرمان مردم با شعار «امسال سال خونه سیدعلی سرنگونه» تظاهرات شبانه به‌راه انداختند و بنر بزرگ حکومتی را به آتش کشیدند. در لارستان جوانان با مأموران سرکوبگر انتظامی درگیر شده و آنها را فراری دادند. سمیرم شاهد جنگ و گریز گسترده مردم با مأموران دشمن بود.

چهارشنبه شب ۲۵آبان سپاه پاسداران اعلام کرد: دو نفر از نیروهای بسیج توسط ”اغتشاشگران“ کشته شدند و هفت نفر از نیروهای انتظامی و یک بسیجی مجروح شدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ آبان ۱۴۰۱ (۱۷ نوامبر ۲۰۲۲)

 

مطالب مرتبط

گزارش رویترز از رفتار وحشیانه نیروهای امنیتی در تهران

آبان آتشین، آتشین‌تر برمی‌خیزد

لطفا به اشتراک بگذارید: