درگذشت شهردار ژاک فت، دوست و حامی گرانقدر مقاومت ایران و پیام خانم مریم رجوی

درگذشت دوست و حامی گرانقدر مقاومت ایران شهردار ژاک‌فت

با کمال تأسف روز ۲۳آبان۱۴۰۱، ۱۴نوامبر۲۰۲۲، آقای ژاک فت دوست و حامی گرانقدر مقاومت ایران به جاودانگی پیوست.

وی از سال۱۹۸۹ تا ۲۰۱۴ به‌مدت ۲۵سال شهردار شهر نوویل سوراواز و از آن پس شهردار افتخاری این شهر و معاون امور فرهنگی منطقه بود. آقای ژاک فت با رویکردی عمیقاً انسانی و عدالت جویانه بعد از بند وبست ارتجاعی استعماری ۱۷ژوئن میان دولت شیراک با آخوندها در سال۲۰۰۳، به‌حمایت از مجاهدین و مقاومت ایران برخاست.

وی با پشتیبانی در برگزاری نمایشگاه‌های حقوق بشری و فرهنگی مقاومت ایران در شهر خود با مقاومت مردم ایران همراهی می‌کرد.

وی همه ساله در گردهمایی‌های مقاومت ایران در ویلپنت شرکت می‌کرد و در سال۲۰۱۹ همراه با اکیپی از نمایندگان و شهرداران حامی مقاومت در گردهمایی بزرگ سالانه مجاهدین در شهر اشرف۳ شرکت کرد.

آقای ژاک‌ فت در حمایت از مقاومت ایران تا آخرین لحظات حیاتش لحظه‌ای فروگذار نکرد و اکنون با پروازش در خانوادهٴ بزرگ مقاومت ایران جاودانه شده است.

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

خانم رجوی درگذشت ژاک فیت شهردار افتخاری شهر نوویل سور اواز Neuville sur Oise و از حامیان گرانقدر مقاومت ایران را به بستگان و همکارانش و به حامیان مقاومت ایران در فرانسه تسلیت گفت و تأکیدکرد: شهردار ژاک فیت در شمار یاران روزهای سخت مجاهدین و مقاومت ایران بود و به‌ویژه در دوران پایداری و محاصره و حملات وحشیانه به اشرف و لیبرتی، با تمام توان از حقوق رزمندگان آزادی ایران و نبرد عادلانه آنها برای به زیر کشیدن دیکتاتوری دینی دفاع کرد.

خانم رجوی افزود: از سوی مردم و مقاومت ایران به این حامی ارجمند مقاومت مردم ایران درود می‌فرستم و تردیدی ندارم که روح او همواره در کارزار آزادی ملت ایران حاضر است.

 

مطالب مرتبط

نمایشگاه یادبود شهیدان قتل‌عام ۶۷ با حضور منتخبان مردم فرانسه و شخصیتهای سیاسی و مدافعان حقوق‌بشر + فیلم و عکس

جلسه «همبستگی منتخبان فرانسه با مقاومت ایران در برابر افراطی‌گری تحت نام اسلام»

لطفا به اشتراک بگذارید: