تظاهرات مردم در مهاباد پس از تشییع پیکر شهید قیام کمال احمدپور و تیراندازی مزدوران رژیم

روز گذشته قیام در ده‌ها شهر میهن هم‌چنان ادامه یافت،‌ بازار‌های بسیاری از شهرها هم‌چنان در اعتصاب به‌سربردند و دانشگاه‌های بسیاری در تهران و شهرهای میهن به تحصن و اعتصاب سراسری خود ادامه دادند.

خانم مریم رجوی:‌ ۶۵‌مین روز خشم و خروش خلق ایران از مهاباد در وداع با شهید کمال احمدی پور تا تهران در مراسم دانشجوی شهید حمیدرضاروحی  و فریاد «حمید، حدیث، سیاوش، آتش جواب آتش».

جای جای میهن از خون جوانان گلگون است. این نبرد تا سرنگونی رژیم و استقرار دموکراسی ادامه دارد

شب گذشته تظاهرات مردم در مناطق مختلف تهران تظاهرات بود . دربهشت زهرانیز مراسم خاکسپاری شهید قیام  حمیدرضا روحی به تظاهرات برعلیه رژیم تبدیل شد ومردم شعار میدادند هریه نفرکشته شه هزارنفر پشتشه

شنبه شب در شهرهای مختلف میهن از جمله در قروه، ملکان، تکاب، گلپایگان، مریوان، اشنویه، خوی، لالی خوزستان، شهر «پیشین» در استان سیستان و بلوچستان، پاوه ، مورموری در استان ایلام، گرمسار و درجزین در استان سمنان و شماری دیگر از شهرهای میهن،‌ تظاهرات و درگیری با مزدوران ارتجاع ادامه یافت.مردم درشهر های ملکان ،انار درکرمان و دیواندره، مجسمه منحوس قاسم سلیمانی کودک کش را به آتش کشیدند ودرتبریز جوانان شورشگر با رگباری از کوکتل شهرداری شهرک اندیشه را مورد تهاجم قرار دادند.

روز گذشته مراسم خاکسپاری شهید قیام سجاد قائمی در آرامستان شیراز که با حضور انبوه هموطنان برگزار شده بود با تیراندازی مزدوران سرکوبگر به یک درگیری سنگین کشیده شد که شماری از مردم مجروح شدند.

روز گذشته تظاهرات بزرگ مردم در مهاباد که پس از تشییع پیکر شهید قیام کمال احمدپور و تیراندازی مزدوران مسلح رژیم روی داد،  تمامی شهر مهاباد را فراگرفت. رژیم ضد بشری زرهپوش و تیربار علیه مردم بی گناه و جوانان شورشگر وارد صحنه کرد و پس از نیمه شب با شلیک بی وقفه تلاش کرد فضای شهر را بدست بگیرد.

شب گذشته فرماندار آبدانان در استان ایلام اعتراف کرد که تظاهرکنندگان در این شهر ضمن سردادن شعار برضد رژیم،  ساختمان‌های بخشداری، شهرداری، بانک‌های عامل، جهادکشاورزی و اداره پست مورموری را به آتش کشیدند.

یادآوری می‌گردد شهر مورموری فقط سه‌هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت داشته و در غربی‌ترین نقاط مرزی میهنن قرار دارد.

شب گذشته جوانان تکاب، دفتر نماینده رژیم از این شهر در مجلس ارتجاع را به آتش کشیدند.

در پیرانشهر نیز جوانان قیام آفرین با برافروختن آ‌تش و راه بندان  کنترل خیابان‌ها را بدست گرفته و تظاهرات  کردند.

                                                       

 

مطالب مرتبطشصت و پنجمین روز قیام سراسری- بزرگداشت شهیدان درشهرهای میهن

اعتصاب و تحصن دانشجویان در دانشگاههای کشور در شصت و ششمین روز قیام + فیلم

لطفا به اشتراک بگذارید: