فرانک والتر اشتاین مایر ـ اقدامات مقامات رژیم ایران غیرانسانی است ـ دریک نگاه

امروز دانشجویان دانشکده‌های مختلف دانشگاه امیرکبیر دست به اعتصاب و تظاهرات زدند.

پرسنل اداری و کارگران ذوب آهن اصفهان نیز امروز دست از کار کشیدند اعتصاب کردند.

بازاریان زاهدان امروز شنبه در اعتراض به تیراندازی به سمت تظاهر کنندگان توسط پاسداران جنایتکار و مجروح کردن دهها نفر دست به اعتصاب زدند.

دلاوران در بلوچستان با شعار مرگ بر خامنه‌ای و کرد و بلوچ برادرند تشنه به‌خون رهبرند دست به تظاهرات زدند. پاسداران جنایتکار با تیربار به تظاهر کنندگان شلیک و بسیاری از مردم بی‌گناه و نماز گزار را مجروح کردند.

جوانان شورشگر دربندرعباس بیلبورد بزرگ حکومتی را به آتش کشیدند.

جمعه شب، هموطنان در مناطق مختلف تهران، تظاهرات شبانه برگزار کردند و فریاد مرگ بر خامنه‌ای سر دادند.

سایر شهرهای میهن نیز شب گذشته با شعار مرگ بر خامنه‌ای تظاهرات شبانه برگزاری کردند و با سر دادن شعارهایی از مردم دلاور زاهدان حمایت کردند.

سایت اشپیگل نوشت: فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس‌جمهور آلمان فدرال، با توجه به سرکوب خشونت‌آمیز تظاهر کنندگان در ایران، خواستار حسابرسی از مسئولان آن شد. وی گفت: اقدامات مقام‌های رژیم ایران "غیر انسانی" است. حتی کودکان نیز قربانی خشونت بیش از حد رژیم ایران هستند». «مردم شجاع» ایران سزاوار برابری، کرامت و حقوق هستند. آلمان در کنار آنها ایستاده است.

خبرگزاری بلومبرگ نوشت: سرکوب مرگبار در ایران مورد بررسی جهانی قرار گرفته است. شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد، رژیم ایران را به‌خاطر سرکوب مرگبار تظاهر کنندگان محکوم کرد. شرایط برای رژیم ایران سخت‌تر می‌شوند. رژیم ایران از زمان قطع روابط با غرب در سال۱۳۵۷ تا این حد منزوی نبوده است.

لوئیز آمتسبرگ کمیسر حقوق‌بشر طی بیانیه‌یی گفت: در ایران، زنانی که خواستار حقوق خود هستند در معرض ضرب‌وشتم، دستگیری و اعدام قرار می‌گیرند. جنایات علیه زنان و کودکان در ایران نباید بدون مجازات بماند.

سناتور جف مرکلیعضو سنای آمریکا در توئیت خود نوشت: من از نشست ویژه شورای حقوق بشر برای رسیدگی به‌وضعیت نگران‌کننده حقوق‌بشر در ایران حمایت می‌کنم. نقض حقوق‌بشر رژیم ایران علیه معترضان غیرقابل قبول است.

فرانس ۲۴ در شماره امروز خود نوشت: گلوله تفنگهای ساچمه‌یی که برای سرکوب اعتراضات در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد، ساخت شرکت فرانسوی-ایتالیایی چدیتیاست. ۱۳ گلوله کشف‌شده از ۸شهر مختلف ایران دارای آرم چدیتی بودند.

 

مطالب مرتبط

اسامی ۱۶تن دیگر از شهیدان قیام سراسری مردم ایران

تداوم قیام و محکومیت بین‌المللی رژیم

لطفا به اشتراک بگذارید: