تهدید گروگان به شلاق‌زدن و ۴۰سال زندان، شانتاژ کثیف و ضدانسانی قضاییه ملایان

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

خامنه‌ای که در این ایام به سرکوب قیام مردم ایران و اعدام جوانان و کشتار نوجوانان مشغول است برای باج‌گرفتن از دولت بلژیک و آزاد کردن دیپلمات تروریست بمب‌گذار اسدالله اسدی و فراری دادن این تروریست وحشی از مجازات قانونی، از طریق قضاییه خود در یک دادگاه نمایشی بدوی، گروگان بلژیکی الیویه واندکاستیل را به دلایل مسخره به ۴۰سال زندان و ۷۴ضربه شلاق و یک میلیون دلار جریمه محکوم کرد.

خانم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران که نخستین هدف بمب‌گذاری دیپلمات تروریست مزبور در گردهمایی پاریس در ژوئن ۲۰۱۸ بود، این شانتاژ کثیف و ضدانسانی را قویاً محکوم کرد.

خانم رجوی بار دیگر ضمن ابراز همدردی خود با خانواده واندکاستیل خاطرنشان کرد قاطعیت تنها زبان قابل فهم برای ملایان خونریز حاکم بر ایران است که در قیام اخیر بیش از ۷۵۰نفر را کشتند. ۷۷تن از قربانیان کودکان و نوجوانان هستند. از این‌رو

دولت بلژیک برای خنثی کردن ترفند ملایان و سلامت و امنیت واندکاستیل بلادرنگ باید اعلام کند در صورت شلاق‌زدن به گروگان، شخص خامنه‌ای را به‌طور غیابی محاکمه می‌کند.

خانم رجوی مجدداً یادآوری کرد: کاش فاشیسم دینی حاکم بر ایران از گروگانگیری دست برمی‌داشت اما در ۴۳سال گذشته به ازای هر گروگانی که مبادله یا با مشوق آزاد شده دست کم دو گروگان جدید گرفته یا به‌قتل رسانده است. اگر این صحت ندارد، رژیم حاکم بر ایران می‌تواند بلادرنگ در برابر ملل‌متحد در سند رسمی متعهد و ملتزم شود که واندکاستیل و همهٔ گروگانها را همین امروز آزاد می‌کند و دیگر مطلقاً هیچ‌کس را از هیچ کشوری تحت هیچ عنوان به گروگان نخواهد گرفت.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۰ دی ۱۴۰۱

دولت بلژیک سفیر رژیم آخوندی را در اعتراض به تهدید گروگان بلژیکی و صدور حکم زندان برای وی احضار کرد.

وزیر خارجه بلژیک در بیانیه‌یی اعلام کرد پس از آن‌که رژیم ایران واندکاستیل شهروند بلژیکی را به ۴۰سال زندان و ۷۴ضربه شلاق محکوم کرد، سفیر رژیم ایران را احضار کردیم.

رویترز نوشت: واندکاستیل همه اتهامات رژیم ایران را رد کرده است.

لطفا به اشتراک بگذارید: