مراسم سال نو میلادی در اورسوراواز با حضور شخصیتهای فرانسوی و سخنرانی خانم مریم رجوی

خانم مریم رجوی:

آخوندها در این چندماه تلاش کردند قیام را مهار کنند، ولی اوضاع به عقب برنمی‌گردد.

این قیام اثبات کرد مردم ایران دیکتاتوری را نمی‌خواهند نه استبداد شاه، نه استبداد آخوندی. نفی دو دیکتاتوری یکی از اصلی‌ترین شعارهای این قیام‌هاست.

ما اعلام کرده‌ایم که نفی دیکتاتوری شاه و شیخ مبنای همکاری برای همه‌کسانی است که خواهان یک ایران دمکراتیک هستند،

اروپا باید اعلام کند مبارزهٔ مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت می‌شناسد.

کشورهای اروپایی باید سفارتهای رژیم را به نشانهٔ حمایت از مردم ایران و محکوم کردن شکنجه و کشتار جوانان ببندند و سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار بدهند.

ژان فرانسوا لوگاره عضو شورای منطقه‌یی ایل دو فرانس:

امروز هیچ‌کس نمی‌تواند پیشرفتگی قیام ایران را منکر شود.

کانونهای شورشی در سراسر کشور شعله شورش را زنده نگه‌داشتند. آنها بیشترین نقش تعیین‌کننده در قیام در شهرها و کلان‌شهرها، در پایتخت و استانها را دارند.

دومینیک آتیاس رئیس هیأت‌مدیرهٔ بنیاد وکلای اروپایی

وقت آن است که به زنانی مانند خانم رجوی گوش دهیم که بی‌امان و مدتها برای ایرانی قدرتمند و مدرن می جنگد. ایرانی که به حقوق همه احترام می‌گذارد.  برابری زن و مرد و جدایی دین از دولت

سخنان خانم مریم رجوی:

خانم‌ها و آقایان شهردار،

همسایگان عزیز و دوستان مقاومت ایران در اور، ول دواز و سایر مناطق!

پایان ۲۰۲۲ و آغاز ۲۰۲۳ هم‌زمان با شروع قیامهای مردم ایران علیه رژیم آخوندی بود که حتماً شما اخبار و فیلم‌های آن را دیده‌اید. این قیام که چهارمین ماه خود را طی می‌کند، چهره ایران را تغییر داد. همه دیدند که در ایران یک قدرت عظیم مردمی در پی اعتراض است. بسیاری به‌روشنی گفتند که این اعتراض نیست بلکه انقلاب است و دیدند که رژیم آخوندها چقدر ضعیف و بی‌پشتوانه است.

بعضی‌ها از معامله با آخوندها سود زیادی می‌بردند. به این دلیل، تصویر غلطی از ایران می‌ساختند. تحلیل‌ها و نظرسنجی‌های زیادی منتشر می‌شد تا این‌طور نتیجه‌گیری کند که مردم ایران خواهان تغییر نیستند. یا می‌گفتند که آخوندها حمایت مردمی زیادی دارند یا می‌گفتند مجاهدین در ایران پایگاه ندارند اما قیام بزرگ ماه‌های اخیر نشان داد که همه غلط بوده است.

آنچه در این قیام شکل گرفت، ناگهانی و خودبه‌خودی نبود. نقش زنان در مبارزه با آخوندها یک سابقهٔ طولانی دارد. چهل سال است که زنان ایران در نبرد آزادی فعالانه شرکت دارند. کما این‌که در مقاومت ایران، زنان همیشه در مواضع مسئول قرار داشته‌اند.

ماه گذشته رسانه‌های رژیم به‌خصوص تلویزیونهای دولتی هر روز مقاومت ایران را به‌باد حمله می‌گرفتند. چندی قبل، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه گفت که آنها مدتی است سیاستشان راجع به مجاهدین را عوض کرده‌اند و در همهٔ ملاقات‌هایشان در اروپا اولین موضوعی که به آن می‌پردازند، صحبت از مجاهدین است.

این قیام هم‌چنین اثبات کرد که مردم ایران دیکتاتوری را نمی‌خواهند، نه استبداد شاه، نه استبداد آخوندی. نفی دو دیکتاتوری یکی از اصلی‌ترین شعارهای این قیام‌هاست. ما هم اعلام کرده‌ایم که نفی دیکتاتوری شاه و شیخ مبنای همکاری برای همه‌ کسانی است که خواهان یک ایران دمکراتیک هستند.

نیرویی که با اتکا به جامعهٔ به‌شدت خشمگین، قیام را پیش می‌برد، یک نیروی جنگنده است که اهداف ترقی‌خواهانه دارد و در پی آزادی و دموکراسی و انتخاب آزادانه و جدایی دین و دولت است.

آخوندها در این چند ماه بارها و بارها تلاش کردند قیام را مهار کنند. ولی اوضاع به عقب برنمی‌گردد. این رویارویی گسترده بین مردم و رژیم به سمت سرنگونی دیکتاتوری مذهبی پیش می‌رود.

انتظار ایرانی‌ها از مردم جهان به‌خصوص از اروپایی‌ها این است که دولتهای خود را قانع کنند روابطشان با آخوندها را قطع کنند. آخوندها بیش از هر زمانی از بی‌عملی اروپا سود می‌برند.

دیروز رژیم جنایتکار آخوندی دو جوان را که در تظاهرات شرکت کرده بودند اعدام کرد. متأسفانه این جنایات تا سرنگونی این رژیم ادامه دارد.

اروپا باید اعلام کند که مبارزهٔ مردم ایران برای تغییر رژیم را به‌رسمیت می‌شناسد. کشورهای اروپایی باید سفارتهای رژیم را به نشانهٔ حمایت از مردم ایران و محکوم کردن شکنجه و کشتار جوانان ببندند و سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار بدهند.

همه می‌دانیم که دولتها به‌سختی سیاست خود را تغییر می‌دهند؛ بنابراین بار دیگر شما دوستان عزیز و مردم فرانسه و اروپا را فرامی‌خوانیم تا جلوی سیاستهایی که به قیام مردم ایران لطمه می‌زند را بگیرید.

از همهٔ شما متشکرم؛ و مجدداً برایتان سال خوبی را آرزو می‌کنم و امیدوارم به‌زودی بتوانیم از شما در یک ایران آزاد استقبال کنیم.

لطفا به اشتراک بگذارید: