اعدام جنایتکارانه ۲۱ زندانی در ۹ روز و دست‌کم ۷۰ اعدام در ماه ژانویه

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

ماشین شکنجه و اعدام و کشتار در دوران قیام لحظه ای درنگ نمیکند. رژیم ضد بشری آخوندها بدون سرکوب وحشیانه و خونبار قادر به ادامه حکومت نیست. دژخیمان خامنه‌ای چهارشنبه ۱۲ بهمن یک زندانی به‌نام مهدی رسی را در زندان گوهر دشت، سه‌شنبه ۱۱ بهمن ۲ زندانی به‌نام‌های علی الله وردی و فرهنگ ذکایی را در زندان عادل آباد شیراز و یک زندانی به‌نام حسن جوانرودیان را در زندان کرج و یک زندانی دیگر را در زندان تبریز حلق آویز کردند.

دوشنبه ۱۰ بهمن قضائیه جنایتکار آخوندها ۴ زندانی بلوچ به نام‌های رسول صفرزایی، عبیدالله صفرزایی، حبیب سارانی و بهزادی  را در زندان کرمان و یک زندانی به‌نام اسماعیل کچلانلو را در زندان ماکو به دار آویختند.

روز پنجشنبه ۶ بهمن دو برادر زندانی به‌نام‌های رضا شکری و امید شکری همراه با یک زندانی دیگر در زندان مرکزی کرج و چهارشنبه ۵ بهمن یک زندانی به‌نام رضا آقا له ۵۶ ساله که از ۸ سال پیش در زندان بود در زندان مرکزی قزوین و یک زندانی به‌نام حامد حیدری در زندان خلخال و زندانی دیگری به‌نام منصور یوسف زهی درزندان بندر عباس، سه شنبه ۴ بهمن دو زندانی به‌نام‌های امید عزنی و بهنام عزنی همراه با یک زندانی دیگر در زندان مرکزی اراک حلق آویز شدند.

در هفته اول بهمن نیز دو زندانی به‌نام‌های احمد زالی تبار و امید علی کوهی در زندان مرکزی کرج بدست جلادان خامنه‌ای به چوبه‌های دار سپرده شدند.

به این ترتیب از هفته اول بهمن تا کنون دست‌کم ۲۱ زندانی به دست جلادان خامنه‌ای حلق آویز شده اند و در ماه ژانویه دست‌کم ۷۰ زندانی به چوبه‌های دار آخوندها سپرده شده‌اند.

مقاومت ایران بار دیگر خواستار اقدامهای موثر جامعه بین المللی برای نجات جان زندانیان زیر اعدام و احاله پرونده جنایات رژیم به شورای امنیت ملل متحد و محاکمه سردمداران رژیم بویژه خامنه ای، رئیسی و اژه ای و سرکردگان پاسداران به خاطر چهاردهه جنایت علیه بشریت و نسل کشی در یک دادگاه بین المللی است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳ بهمن ۱۴۰۱ (۲ فوریه ۲۰۲۳)

لطفا به اشتراک بگذارید: