۴۴سال قبل در چنین روزی ـ گاهشمار انقلاب ضدسلطنتی شانزدهم بهمن

امروز مادر فدایی شهید علی میرابیون گفت: فرزندم در جوانی به عضویت سازمان چریکهای فدایی خلق ایران درآمد و سرانجام در فروردین ۱۳۵۷ در پی ۳ساعت درگیری با مأموران ساواک شاه در گاراژ ایران‌پیمای اصفهان به‌شهادت رسید.

امروز در دانشکدهٴ هنرهای زیبای دانشگاه تهران نمایشگاهی از تابلوهای عکسهای انقلابی برپا گردید. در میان تابلوها این تصاویر به چشم می‌خورد: مشتهای خشم، گلوله‌های آتشین، تفنگ، مشعل و دستهای اتحاد. یکی از مسئولین نمایشگاه گفت: مردم ایران برای اولین‌بار در دانشگاه آن چیزهایی را یاد می‌گیرند که باید یاد بگیرند. انقلاب، مقاومت و نبرد مسلحانه علیه دیکتاتوری.

امروز ستاد بزرگ ارتش‌داران در یک واکنش هراس‌آلود اعلام کرد: ”هرکس در مقام تضعیف روحیه پرسنل نیروهای مسلح شاهنشاهی برآید، مورد تعقیب قرار خواهد گرفت. “ناظران این قبیل تهدیدات را نشانهٔ ریزش نیروهای سرکوبگر به‌خاطر قیام مردم می‌دانند.

تهدید و ارعاب سازگار نیست. شورای دانشجویان دانشگاه تهران طی بیانیه‌ای اعلام کرد: ”خون شهیدان راه استقلال و آزادی، حدفاصل انقلاب و ضدانقلاب است. “در ادامهٔ این بیانیه آمده است: ”دولت بختیار باید در برابر ارادهٴ ملت کنار برود. ”

قهر انقلابی، تنها سلاح خلق در برابر دیکتاتوری. امروز کاظم مجیدی، از فرماندهان نیروهای سرکوبگر، توسط مردم با سلاح سرد از پای درآمد. هم‌چنین امروز گروهی از مردم مسئولیت به رگبار بستن سرهنگ معتمدی رئیس سرکوبگر شهربانی کرمان را با افتخار به عهده گرفتند.

یاد پیشتازان انقلاب باید در جای جای این میهن زنده و جاودان بماند. امروز دانشجویان و استادان دانشکدهٴ ناجی کاشان اعلام کردند، نام این دانشکده را به دانشکده مجاهد شهید علی‌اصغر‌بدیع‌زادگان، از بنیانگذاران سازمان‌ مجاهدین‌ خلق ایران تغییر دادند.

لطفا به اشتراک بگذارید: