جیمز الدرـ زمین لرزه ترکیه قوی ترین زلزله در تقریبا ۱۰۰ سال اخیر است

طنین شعارهای شبانه مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر دیکتاتور در نقاط مختلف تهران و شیراز

روز گذشته ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربه‌دار در برابر دادگاه سوئد تظاهرات کرده و خواستار محاکمه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به جرم‌نسل‌کشی ۶۷ و جنایت علیه بشریت شدند.

در دوازدهمین روز زمین‌لرزه خوی، وضعیت هموطنان زلزله‌زده هم‌چنان بحرانی است و به‌رغم وعده و وعید سردمداران رژیم، خبری از تأمین مایحتاج اولیه و حتی چادر وجود ندارد. تجمع و اعتراض مردم نیز به جایی نرسیده است

روز گذشته دانشجویان دانشگاه ملی در اعتراض به راه‌اندازی گشت ضدمردمی ارشاد در داخل دانشگاه و اذیت و آزاد دختران دانشجو دست به تجمع اعتراضی زدند.

تیبو فرانسوا ـ نماینده مجلس ملی فرانسه در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: ضمن حمایت از مردم ایران در مبارزات قهرمانانه‌شان، سپاه پاسداران را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهید!

نمایندگان پارلمان اروپا از مجمع عمومی این پارلمان می‌خواهند تا سرکوب خونینی که توسط سپاه پاسداران علیه هزاران غیرنظامی بی‌گناه ایرانی که در تظاهرات شرکت می‌کنند اعمال می‌شود و هم‌چنین شکنجه، تجاوز جنسی و قتل علیه مخالفان ایرانی را محکوم کند

روزنامه حکومتی توسعه ایرانی در یک تصفیه حساب باندی نوشت: دولت اموال غصبی کارگران را به صاحبانش باز گرداند. دولت رئیسی جلاد دست‌کم ۶۰۰هزار میلیارد تومان به صندوق تأمین اجتماعی که حاصل دستمزد کارگران است بدهکار است و در بودجه سال آینده نیز هیچ ردیفی برای بازپرداخت آن در نظر نگرفته است.

سقوط صنعت و تولیدات صنعتی به‌پایین‌ترین حد خود در سال‌های اخیر رسید. سایت حکومتی اکو ایران اعلام کرد: شاخص تولید محصولات بخش صنعت در دی‌ماه، حاکی از کاهش شدید تولیدات صنعتی است و به کمترین مقدار خود در ۴سال گذشته رسیده است.

جیمز الدر (سخنگوی یونیسف) اعلام کرد: زمین‌لرزه ترکیه قویترین زلزله در تقریباً ۱۰۰سال اخیر است. خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: تلفات زمین‌لرزه ترکیه-سوریه در حالی که امدادگران در حال نبرد با سرما هستند به ۷۳۰۰نفر رسید

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد که تا ۲۳میلیون نفر ممکن است تحت تأثیر زمین‌لرزه عظیم ترکیه قرار گیرند و از کشورها خواست برای کمک به منطقه فاجعه عجله کنند

یادآوری می‌شود به درخواست دولت ترکیه، از اولین ساعت زمین‌لرزه تاکنون، بزرگ‌ترین امدادرسانی در حال کمک به زلزله‌زدگان است.

 

لطفا به اشتراک بگذارید: