عوامل سرکوبگر رژیم در شهرهای مختلف میهن، دست‌فروش‌های زحمت‌کش را مورد تهاجم و غارت قرار دادند.

امروز دوشنبه ۲۹ اسفند هموطنان آزاده و اشرف‌نشان‌های شورشگر در بروکسل یک تظاهرات بزرگ  برای لیست‌گذاری سپاه و اطلاعات فاشیسم دینی حاکم بر میهن، همزمان با اجلاس وزیران خارجه اتحادیه اروپا برگزار می‌کنند. یادآوری می‌کنم آغازتجمع در ساعت ۱۱صبح به‌وقت اروپا خواهد بود.

 در این تجمع شماری از شخصیت‌های برجسته سیاسی اروپایی و آمریکایی و ایرانی سخنرانی خواهند کرد.

کمیته بریتانیایی برای آزادی ایران در آستانه نوروز، در پی برگزاری جلسه نوروزی در پارلمان انگلستان، یک اطلاعیه مطبوعاتی در همبستگی با قیام مردم ایران و حمایت از برقراری یک جمهوری دموکراتیک و آزاد مبتنی بر جدایی دین از دولت منتشر کرد. نمایندگان احزاب در مجلس عوام و اعیان انگلستان ابراز امیدواری کردند که در سال جدید مردم ایران به‌آرزوی خود برای یک جمهوری آزاد و دموکراتیک و مبتنی بر جدایی دین از دولت برسند

در آخرین ساعات سال و پیش از فرارسیدن سال نو،‌ عوامل سرکوبگر رژیم در شهرهای مختلف میهن، دست‌فروش‌های زحمت‌کش را مورد تهاجم و غارت قرار دادند.

 ماموران سرکوبگر شهرداری در شهر قدس (قلعه‌حسن‌خان در استان تهران) در یک اقدام ضد‌انسانی با پاشیدن آب روی دستفروش‌ها و مردم رهگذر، مانع از کاسبی آنها در روزهای نزدیک به سال نو شدند.

در شهر زنجان هم در اقدام مشابهی، مزدوران سرکوبگر رژیم بساط کوچک دست‌فروش‌های شریف و زحمت‌کش را مورد تهاجم قرار دادند اما با مقاومت مردم روبرو شدند.

ترجمه صحبت‌های دست‌فروش: من چک دارم چند روز مونده به عید نمیذاری دستفروشی کنم ، برم دزدی کنم؟!

در آستانه سال نو، جوانان بپاخاسته،‌ خامنه‌ای را مخاطب قرار داده و سالی سراسر شورش و رزمندگی علیه دیکتاتوری را نوید می‌دهند.

شورای نگهبان ارتجاع لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ دولت رئیسی جلاد را تایید کرد. سخنگوی شورای نگهبان رژیم گفت  در مرحله قبل نسبت به این لایحه ابهامات و ایراداتی داشتیم که با اصلاحات انجام شده توسط مجلس و بررسی‌های مجدد، این لایحه برای فرایند اجرا به مجلس ارسال شد تا به دولت ابلاغ شود.

شب گذشته بخشی از ساختمان فرودگاه موسوم به خمینی در تهران فروریخت. شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان تهران گفت سوله هواپیمایی ایران ایر فرو ریخته،‌ ۱۳ نفر مصدوم به بیمارستان منتقل شدند و جستجو برای یافتن نفرات دیگر ادامه دارد.

بر اساس تصمیم شورای عالی کار رژیم، پایه مزد ماهانه کارگران به ۵ میلیون و ۳۰۸ هزار تومان تغییر کرد،‌ این در شرایطی است که رسانه حکومتی اقتصاد ۲۴ رژیم روز ۲۴ اسفند اعلام کرده بود خط فقر خانوار ۴ نفره در شهرستان‌ها  ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای ساکنان تهران حدود ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است و خبرگزاری حکومتی ایلنا روز ۱۸ اسفند سال‌جاری اعلام کرد براساس داده‌های رسمی آماری، هزینه سبد معیشت کارگری نزدیک ۱۸ میلیون تومان برآورد شده است. به این ترتیب دستمزد سال آینده کا رگران یک هفته زندگی خانوار‌های کارگری را خواهد داد.

لطفا به اشتراک بگذارید: