سناتور جیم ریش _ رئیس اتحادیه اروپا را تشویق می‌کنم که سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهند

بامداد امروز جمعه زمین‌لرزه‌یی به قدرت ۵ و ۶دهم ریشتر در عمق هشت کیلومتری زمین شهر خوی را لرزاند. این زلزله در شهرهای تبریز، سلماس و ارومیه احساس شد. گزارشهای اولیه حاکیست در اثر ریزش یک خانه روستایی شش تن از هموطنان مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. دیوار بسیار از خانه ها دچار ترک‌خوردگی شده و مردم در حالت اسکان اضطراری به‌سر می‌برند. آب و برق برخی از روستاها نیز قطع شده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت اعلام کرد:

پاسداران و مأموران جنایتکار خامنه‌ای سال نو را با قتل و کشتار مردم در شهرهای مختلف آغاز کردند.

حسین آل علی ۳۱ساله که هفته گذشته توسط مأموران جنایتکار خامنه‌ای از طبقه چهارم محل سکونتش در بندرعباس به پائین پرتاب شده بود، روز اول فروردین در بیمارستان به‌شهادت رسید. حسین آل علی به‌خاطر شرکت در تظاهرات تحت تعقیب مأموران بود و مدتی مخفیانه زندگی می‌کرد.

رویترز در یک گزارش تصویری کوتاه از اصفهان خبر داد که شهرداری این شهر تلاش می‌کند با رنگ کردن دیوارها، شعارهای مردم علیه رژیم را بپوشاند.

احسان قاضی‌زاده عضو مجلس ارتجاع با اذعان به حاکمیت مطلق دولت و عوامل رژیم بر اقتصاد ایران گفت:

ما اقتصادمان بالای هشتاد و پنج درصد دولتی است یعنی وابسته کامل به تصمیمات دولت است. به حکمرانی شما در بورس هم همین است شما بسیاری از این فعالان بورسی و خودشان به نوعی به خصولتی‌ها وصل هستند یا به یک جوری در واقع به دولت وصل هستند.

واشنگتن فری بیکن نوشت: کنگره آمریکا، اروپا را تحت فشار قرار می‌دهد تا سپاه را به‌عنوان یک گروه تروریستی معرفی کند. ۱۲ سناتور آمریکایی طی نامه‌یی به جوزف بورل نوشتند: «سپاه به‌وضوح تهدیدی برای اتحادیه اروپا و امنیت جمعی ما است». نمایندگان کنگره نوشتند سپاه را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهید. سناتورها با اشاره به سلول‌های خفته تروریستی رژیم در غرب هشدار دادند که سپاه نیروی شبه‌نظامی «در غرب می‌کارد» و «در غرب، ترور ترویج می‌کند».

سناتور جیم ریش رئیس‌جمهوریخواهان در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا اظهار داشت: من دوستان اتحادیه اروپا را تشویق می‌کنم که سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار دهند و منابع درآمد آن را قطع کنند.

لطفا به اشتراک بگذارید: