اعدام جنایتکارانه ۹زندانی در سه روز و انتقال زندانیان محکوم به اعدام به سلول انفرادی برای اجرای حکم

اعدام جنایتکارانه ۹زندانی در سه روز و انتقال زندانیان محکوم به اعدام به سلول انفرادی برای اجرای حکم

 

دژخیمان خامنه‌ای در ادامه موج اعدام زندانیان، امروز جعفر محمد پور و قباد فرهادی و یک زندانی دیگر را در زندان ارومیه حلق‌آویز کردند. روز گذشته هوشنگ امیر زاده در زندان مرکزی قزوین و علی‌دوست براهویی در زندان زاهدان بدار آویخته شدند. سه‌شنبه ۱۶خرداد نیز دو هموطن بلوچ به‌نام‌های مالک بلوچ ماهانی و کامبیز برزکار در زندان کرمان و عین الله بدری‌نژاد و جلال بازگیر در زندان مرکزی کرج به دست جلادان قضاییه اعدام شدند.

انتقال محکومان اعدام به سلولهای انفرادی برای اجرای حکم ادامه دارد، از جمله روز پنجشنبه یک زن زندانی به‌نام پروین موسوی و دو زندانی دیگر در زندان ارومیه و روز سه‌شنبه ۳ زندانی در زندان شیراز به سلول انفرادی منتقل شدند. گفته می‌شود اخیراً قضاییه جلادان یک لیست ۵۰نفره از زندانیان محکوم به اعدام را برای اجرای حکم به زندان کرمان ابلاغ کرده است.

 

توقف ماشین سرکوب و اعدام به منزله سرنگونی فاشیسم دینی است؛ لذا خامنه‌ای لحظه ای در جنایت درنگ نمی‌کند. بی عملی جامعه جهانی در برابر موج اعدامها مشوق این رژیم در ادامه جنایت علیه بشریت است. مقاومت ایران بار دیگر ملل‌متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری و مؤثر برای نجات جان زندانیان محکوم به اعدام فرا می‌خواند. سردمداران این رژیم باید به‌خاطر ۴دهه جنایت علیه بشریت و نسل کشی در برابر عدالت قرارگیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ خرداد ۱۴۰۲ (۹ ژوئن ۲۰۲۳)

لطفا به اشتراک بگذارید: