مشروح اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ چهارشنبه

۱-گرامیداشت شهیدان راه آزادی در تظاهرات ایرانیان در نیویورک

۲-تظاهرات بزرگ درنیویورک علیه رئیسی جلاد هم زمان با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد

فراخوان به محاکمهٔ آخوند جلاد ابراهیم رئیسی، حمایت از طرح ده ماده‌یی مریم رجوی برای ایران آینده

۳-گزارش تصویری خبرگزاری فرانسه ـ «رئیسی برو بیرون!» اعتراض علیه رئیس‌جمهور رژیم ایران در مقابل ملل متحد

خبرگزاری فرانسه ۲۹شهریور۴۰۲ گزارش داد: «ایرانیان مقیم آمریکا در مقابل ملل متحد برای اعتراض علیه حضور رئیسی در مجمع‌عمومی سازمان‌ملل تجمع کردند. یکی از معترضان گفت: «این توهینی به‌مردم ایران است».

علیرضا جعفرزاده معاون نمایندگی شورای ملی مقاومت در آمریکا این خبرگزاری گفت: «برای چندین هزار تن از ایرانیان مقیم آمریکا بسیار مهم بود که از ۴۰ایالت به‌اینجا بیایند. ، چون می‌خواهند به‌جهان بگویند که جای ابراهیم رئیسی در ملل متحد نیست. او باید به‌خاطر جنایت علی بشریت محاکمه شود».

خبرگزاری فرانسه، افزود: «حضور رئیسی (در نیویورک) به‌دنبال سال سرکوب خشونت‌بار اعترضات با پیشتازی زنان در ایران صورت می‌گیرد.

۴-گزارشات تصویری خبرگزاری رویترزـ تظاهرات در مقابل ملل متحد ـ «ما باید ایران را آزاد کنیم» معترضان گفتند: رئیسی نباید جایی در مجمع‌عمومی داشته باشد

وایر تصویری خبرگزاری رویترز ۲۸شهریور۴۰۲ چند گزارش از تظاهرات ایرانیان در نیویورک مخابره کرد. این خبرگزاری گزارش داد: «مخالفان رژیم ایران روز سه‌شنبه یک تجمع اعتراضی در (مقابل) مجمع‌عمومی ملل متحد برگزار کردند. آنها پرچم‌های ایران را به‌اهتزاز درآوردند و با در دست‌داشتن بنرهایی، حمایتشان را از رهبران مقاومت ایران مسعود و مریم رجوی ابراز کردند. تظاهر کنندگان عنوان این اعتراض را «ایران یک آلترناتیو» دارد گذاشته بودند و خشم خود را نسبت به‌رئیس‌جمهور (رژیم) ایران ابراهیم رئیسی ابراز داشتند. در این اعتراض، معترضان بر نقش رئیسی در قتل‌عام هزاران زندانی سیاسی در ایران در سال۱۳۶۷ تأکید کردند».

۵-تلویزیون سی‌بی‌اس آمریکا ـ تظاهر کنندگان خواهان اخراج رئیسی و حسابرسی از او شدند

سناتور جوزف لیبرمن گفت او نباید اینجا در پودیوم ملل متحد باشد. بلکه باید در دیوان بین‌المللی دادگستری در نوبت محاکمهٔ کیفری قرار گیرد

۶-تلویزیون فاکس نیوز ـ تظاهر کنندگان هوادار شورای ملی مقاومت خشم خود را از حضور رئیسی در مجمع عمومی ابراز کردند

فاکس نیوز ۲۸ شهریور۱۴۰۲: صف‌آرایی در نیو یورک در مقابل مقر سازمان ملل متحد برای مخالفت با سخنرانی رئیس‌جمهور رژیم ایران در مجمع عمومی. این خشم پس از مبادله زندانیان برای آزادی پنج آمریکایی به‌وجود آمد که رژیم ایران در ازای آن شش میلیارد دلار دارایی نفتی رفع انسداد شده دریافت کرد.

تظاهر کنندگان بسیار پرشور هستند. آنها از قرارداد میلیارد دلاری بایدن که به‌گفته آنها برای تأمین مالی تروریسم صرف می‌شود، عصبانی و خشمگین هستند.

این تظاهر کنندگان هواداران شورای ملی مقاومت ایران، بزرگترین نیروی مقاومت ایران هستند. آنها رئیس‌جمهور را متهم می‌کنند که، به‌گفته آنها، به رژیم قاتل مذهبی در تهران کمک می‌کند.

علیرضا جعفرزاده می‌گوید: رژیم ایران سابقه مصرف منابع خود برای تروریسم و سرکوب مردم ایران دارد. فقط نگاهی به چند ماه گذشته در طول قیام بیندازید، این رژیم ۷۰۰ میلیون دلار بیشتر را برای تقویت سپاه پاسداران و نیروهای سرکوبگر به‌منظور کشتن افراد بیشتری در داخل ایران اختصاص داد

۷-گزارشات تصویری خبرگزاری رویترزـ تظاهرات در مقابل ملل متحد ـ «ما باید ایران را آزاد کنیم»

۸-فعالیت کانون‌های شورشی در شهرهای میهن ـ نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری

تهران-۲۹شهریور۱۴۰۲ـ تراکت: مسعود رجوی: باید صدبار بیشتر بجنگیم و ایران را پس بگیریم

تهران-۲۹شهریور۱۴۰۲ عکس مریم رجوی: این قیامها بیش از هر زمان درس آزادی را درس جوانان و نوجوانان ایران کرده است

تهران-۲۹شهریور۱۴۰۲ تراکت: مرگ بر خامنه‌ای درود بر رجوی

مریم رجوی: نه به حجاب اجباری نه حکومت اجباری نه به دین اجباری روی درب گاراژ

۹-سخنان شهردار پاریس در گرامیداشت سالگرد قیام و نامگذاری یک پارک به نام «مهسا امینی»

آن هیدالگو شهردار پاریس-۲۵ شهریور ۱۴۰۲:

در بارهٔ انقلاب ایران و جابه‌جایی دو دیکتاتوری منفور سلطنتی و مذهبی «یک رژیم منفور وجود داشت اما با یک رژیم منفور دیگر جایگزین شد»

«. انقلاب اسلامی چهل سال دارد، من آن‌را به‌یاد دارم. برای من هم این از چیزهایی بود که مرا در تعهدات سیاسی‌ام عمیقاً تحت‌تأثیر قرار داد. رضایت از خود که با آن به‌خود می‌بالیدیم.

طبعاً که یک رژیم منفور وجود داشت، اما وقتی یک رژیم منفور، با یک رژیم منفور دیگر جایگزین می‌شود، این نمی‌تواند آن انقلابی باشد که کسی بتواند خود را در آن بیابد. این همان اتفاقی است که رخ داد. و این رژیم منفور، در وهلهٔ اول به‌چه کسانی حمله کرد؟ به‌زنان، به‌زنان.

۱۰-رکورد شکنی در وقاحت و رد گم کنی رئیسی درباره جنایت علیه بشریت و پیام سخنگوی مجاهدین

همزمان با خروش ایرانیان آزاده و فراخوانهای جهانی برای محاکمه جلاد ۶۷، به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت، همراه با عقده گشایی علیه مجاهدین در مجمع عمومی ملل متحد، برخی از کشورهای اروپایی باید پاسخ بدهند. که چرا به پناهگاه امن برای گروه‌های تروریستی که تاکنون بیش از ۱۷ هزار نفر را ترور کردند تبدیل شدند. روایت جلاد از جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی، تلاش برای حذف مفاهیم متعالی نظیر مادر، پدر و خانواده را می‌توان مصادیق جنایت علیه بشریت و موجب انقطاع نسل بشر دانست. نسبت دادن قیام مردم ایران به آمریکا، همزمان با دریافت 6 میلیارد دلار برای سرکوب آن! جلاد 67بجای آن‌که از فرمانده دلاور حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم تقدیر شود او ترور می‌شود چرا؟رژیم ایران همانند دو دهه گذشته به هیچ عنوان از حق مسلم خود از فناوری هسته‌یی کوتاه نخواهد آمد

سخنگوی مجاهدین: از روضه‌خوانی‌های رئیس‌جمهور ارتجاع و چشمک و چراغهایش با آمریکا و کشورهای عربی که بگذریم، حرفش این بود که مجاهدین ۱۷ هزار از رژیم ترور کرده‌اند، چرا کشورهای اروپایی به اندازه رژیم، مجاهدین را سرکوب نمی‌کنند؟ باید در همه جا چوبه‌های دار و جراثقال برپا کنند تا رژیم راضی شود والا مشکل اصلی رژیم به قوت خود باقیست.

جلاد ۶۷ گمان می‌کند می‌تواند با پیشدستی ۱۷ هزاری که نشان از جنگ داخلی خلق با یک رژیم ضدبشری است از عدالت و کیفر محتوم به دست توانای مردم ایران بگریزد. اشک و آه برای همزادش قاسم سلیمانی نیز به‌خاطر این است که خودش دچار سرنوشت او نشود. اما شب دراز است و قلندر بیدار.

۱۱-کنفرانس بین‌المللی در بروکسل در سالگرد قیام سراسری قیام ایران نقش جوانان و زنان، چشم‌انداز جمهوری دموکراتیک

سخنرانیهای دکتر فرانتس یوزف یونگ وزیر دفاع آلمان (۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹) -سناتور مارک دمسماکر رئیس کمیسیون امور ایالتی در سنای بلژیک -کاتلین دپورتر نمایندهٔ مجلس فدرال بلژیک

سخنرانی دکتر فرانتس یوزف یونگ - وزیر دفاع آلمان (۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹):

مردم خواهان پایان دیکتاتوری هستند. آنها شعار می‌دهند «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبرِ» مقاومت ایران آلترناتیو دموکراتیک این رژیم است. و مبنای آن برنامهٔ دموکراتیک ۱۰ماده‌یی خانم رجوی است. اروپا باید سیاست خود را در قبال ایران تغییر بدهد. سپاه پاسداران به‌لیست تروریستی تعلق دارد

سخنرانی کاتلین دپورتر - نمایندهٔ مجلس فدرال بلژیک:

سرکوب بی‌رحمانهٔ زنان در اندیشه زن‌ستیز رژیم ایران گنجانده شده. از این‌رو تصادفی نیست که زنان در رهبری این قیام نقش برجسته‌یی داشته‌اند. و تصادفی نیست که خانم رجوی این رهبر توانا را دارند

که الگویی برای همهٔ ما و صدایی قدرتمند برای زنان در سراسر جهان است. مردم ایران تمرکز تلاش خود را روی یک جمهوری دموکراتیک با جدایی دین و دولت گذاشتند. آنها شعار می‌دهند مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبرـ یعنی قصد ندارند حکومت مذهبی حاکم را با یک حکومت سلطنتی جایگزین کنند. زنان ایران با شعار «چه با حجاب چه بی‌حجاب، پیش به‌سوی انقلاب روشن می‌سازند که این یک دعوای مذهبی نیست. بلکه یک مبارزه اجتماعی و سیاسی است.

سخنرانی سناتور مارک دمسماکر رئیس کمیسیون امور ایالتی در سنای بلژیک:

این جنبش گواهی است بر بهترین فرصت برای یک ایران مبتنی بر جدایی دین و دولت و دموکراتیک

این مقاومت جنبشی است که آخوندها از آن می‌ترسند و هدف اصلی کمپینهای گستردهٔ اطلاعات غلط و شیطان‌سازی رژیم بوده‌اند. مردم ایران با صدای بلند و صریح گفته‌اند که هم حکومت ظالمانهٔ شاه و هم دیکتاتوری مذهبی حاکم آخوندها را رد می‌کنند

۱۲-اجلاس شورای ملی مقاومت ایران در چهل و دومین سالگرد تأسیس شورا ـ قسمت هفتم ـ سخنرانی خانم بدری پورطباخ

۱۳-خامنه‌ای در سالگرد جنگ ضدمیهنی

.... یکی از چیزهایی که دشمنان ما رویش تکیه می‌کنند. خدشه در ارزش‌های نیروهای مسلح است باید مراقب بود. امنیت همه چیز این کشور است باید به نیروهای مسلح از جهات مختلف رسیدگی کرد.

اعتراف خامنه‌ای به نقش حیاتی جنگ برای حفظ نظام و صدور ارتجاع: یک دستاورد دیگردر دفاع مقدس این بود که دفاع مقدس مرزهای ما را گسترش داد منظورم مرزهای جغرافیایی نیست. مرزهای دیگر ما را گسترش داد مرز مقاومت را گسترش داد. خود ماها هم باور نکنیم به آسانی، کارهای ملت ایران در کشورهای دوردست تأثیر گذاشته. ما اطلاع داریم بنده نمی‌خواهم اسم کشورها را بیاورم. هم در منطقه شرق منطقه آسیا هم در آفریقا هم در آمریکای لاتین در این سی و چند سال که از جنگ می‌گذرد خیلی فتنه‌انگیزی داشتیم. بعضی‌هایشان هم جلوی چشم همه بوده که مشاهده کردید.

# انحلال-سپاه-پاسداران

مسعود رجوی - ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

انحلال سپاه پاسداران و اختصاص دادن بودجه آن به مقابله با کرونا و بهداشت و درمان. اگر رژیم ولایت فقیه قصد سرکوب و جنگ‌افروزی و صدور ارتجاع و تروریسم ندارد یک ارتش برایش کافیست و نباید هزینه مضاعف سپاه را هم به مردم دردمند و محروم ایران تحمیل کند.

۱۴-بر اساس خبرهای دریافتی، پس از شورش زنان زندانی در زندان قرچک ورامین در اعتراض به وضعیت اسفبار این زندان و عدم پاسخگویی به خواسته زندانیان در روز ۲۵ شهریورماه، شماری از این زنان مجدداً مورد محاکمه قرار گرفته‌اند.

بر اساس همین خبر، قاضی جنایتکار عموزاد، در این زندان مستقر شده و این زنان را مورد بازجویی قرار داده و برایشان قرار و حکم صادر می‌کند. خبرهای دیگری از زندان قرچک حاکی است که بیش از ۳۵۰ تن از زنان بازداشتی از روز ۲۵ شهریورماه (در سالگرد قیام) به این زندان منتقل شده‌اند.

۱۵-مجلس ارتجاع در جلسه علنی روز چهارشنبه ۲۹شهریور خود اجرای لایحه سرکوبگرانه عفاف و حجاب را به مدت ۳سال تصویب کرد.

پاسدار قالیباف گفت: لایحه عفاف و حجاب با هماهنگی قوه قضاییه در مجلس به تصویب رسید و قوه قضاییه به‌صورت کتبی موافقت خود را با این لایحه اعلام کرده است. در مرداد ماه گذشته مجلس ارتجاع از ترس عواقب اجتماعی این لایحه زن‌ستیزانه، با استناد به اصل هشتاد و پنج قانون اساسی ولایت فقیه بررسی آن در جلسه عمومی مجلس را از دستور خارج کرد و آن را به کمیسیون ویژه قضایی ارجاع داد.

یادآوری می‌شود روز ۲۳مرداد ۱۴۰۲ خانم مریم رجوی گفت:

رژیم آخوندها در هراس از قیامهای در تقدیر مردم به پیشتازی زنان و جوانان شورشگر، تصویب لایحه زن‌ستیزانه موسوم به حجاب و عفاف را حتی از دستور مجلس ارتجاع هم خارج کرد و به کمیسیون قضایی و پشت درهای بسته احاله کرد تا سریعاً به شورای نگهبان آخوندها ارجاع و اجرایی شود.

دور نگه‌داشتن مجلس پلید ارتجاع از بحث بر سر لایحه ضدانسانی حجاب، نشان می‌دهد که مجلس دستچین شده هم از نتایج این سرکوب و خشم فزاینده مردم، در هراس و دو دستگی است.

دختران و زنان و جوانان قیام‌آفرین با پاسداران فاسد و سرکوبگر رژیم در هر صحنه‌یی مقابله می‌کنند و برای سرنگونی این رژیم تبهکار عزم جزم دارند.

۱۶-وحشت آخوند ذوالنوری از زبانه کشیدن مجدد قیام

آخوند ذوالنوری هیأت رئیسه مجلس (رئیس جلسه) یک سال دشمنان ما تلاش کردند که این ایام رو آشوب‌زده کنند و تکرار آشوب‌های گذشته ولی دستگاههای امنیتی کشور بحمدالله توانستند انواع بمب، کوکتل مولوتف، مواد انفجاری، سلاحهای مختلف را کشف کنند

۱۷-آمریکا، فرانسه، آلمان، انگلستان در بیانیه مشترکی هشدار دادند: رژیم ایران باید فوراً لغو مجوز بازرسان را باطل و به‌طور کامل با آژانس همکاری کند.

در این بیانیه آمده است: آژانس پرسش‌های جدی، طولانی‌مدت و حل‌نشده‌ای در رابطه با مواد و فعالیت‌های هسته‌یی اعلام‌نشده در ایران دارد که این رژیم بیش از چهار سال است که نتوانسته به آنها بپردازد. ما به مدیرکل آژانس می‌پیوندیم و اقدام «بی‌سابقه و یکجانبه» رژیم ایران در ممانعت از بازرسیها و لغو مجوز بازرسان را به‌شدت محکوم کنیم.

۱۸-بیانیه مایکل مک کال و تأکید بر لزوم اقدام قوی بین‌المللی در قبال ممانعت رژیم از بازرسیهای آژانس

۱۹-شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا در بیانیه مشترکی از رژیم آخوندی خواستند به‌طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: این بیانیه پس از نشست وزرای خارجه کشورهای عربی شورای همکاری خلیج‌فارس، وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس در نیویورک منتشر شد. رویترز خاطرنشان کرد: رژیم ایران در اقدامی که توسط رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد، «بی‌سابقه» توصیف شد، چندین بازرس بین‌المللی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را که برای نظارت بر فعالیت‌های اتمی تهران تعیین شده بودند، ممنوع الورود کرد.

لطفا به اشتراک بگذارید: