مشروح اخبار شامگاهی سیمای آزادی ـ یکشنبه

۱ـ طنین ضربه ”قیام تا سرنگونی“  به وزارت سرکوب و خفقان در دانشگاهها  در بیش از ۱۰۰ رسانه رژیم

خبرگزاری رسمی رژیم ـ اول مهر۱۴۰۲:

سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد. علت در دست بررسی است.

خبرگزاری سپاه پاسداران:

سایت وزارت علوم از دسترس خارج شد. سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دسترس خارج شد.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس:

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دسترس خارج شده است.

اعتماد آنلاین:

آیا سایت وزارت علوم هک شده؟ یک گروه هکری در آغاز سال تحصیلی جدید ادعا کرده به بیش از ۲۰ هزار سند دسترسی پیدا کرده است.

بهارنیوز:

در نخستین روز از سال تحصیلی جدید در ایران سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دسترس خارج شد.

کانال تلگرامی «قیام تا سرنگونی» اسناد متعددی از نامه‌نگاریهای داخلی وزارت علوم را منتشر کرده است.

در اسناد منتشر شده مواردی چون اسامی ۱۱۶ نفر از «مدیران حراست» دانشگاههای ایران، لیست «گردانهای عاشورا و الزهرا» در وزارت علوم، استخدام ۳۰ بسیجی برای به کارگیری در دانشگاهها و درخواست وزیر علوم برای تعطیلی کافی‌شاپ‌های دانشگاههای ایران دیده می‌شود.

اطلاعیه پر فوت و فن وزارت علوم و فناوری آخوندی:

باهوشیاری کارشناسان فنی این حملات دفع شده و سایت تا زمان اطمینان کارشناسان فنی به‌طور موقت از دسترس خارج شده است!

۲ـ گرامیداشت شهیدان قیام در شهرهای مختلف در سالگرد قیام سراسری مردم ایران

کرج -۳۰ شهریور ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام روزبه خادمیان

شهریار -شهریور ۱۴۰۲-سالگرد شهید قیام عرفان خزایی
پدر عرفان:
خدایا از درگاهت آرزو می‌کنم هر کسی غم گذاشت توی دلم، غم بزار توی دلش. پایان جمهوری اسلامی باشه اون‌که غم گذاشت تو دلم، غم‌بار بشه و پایان‌شون باشه. از درگاهت آرزو می‌کنم ای خدا. دلشکسته‌شون بکن، پایان بده بهشون از بالاترین‌شون تا پایین‌ترین‌شون. یا پروردگارا هر کسی داغ گذاشت جگرمون، داغ بزار جگرش. دودمانش ریشه‌کن بکن. از سرزمین ایران پراکنده بشن و برن. بی‌شرف‌ها را بدیم

۳ـ تظاهرات یاران شورشگر در استکهلم، اسلو، یوتوبوری، وین، آرهوس، رم، ژنو، سیدنی و کونئو

۴ـ تظاهرات در نیویورک علیه رئیسی جلاد، هم‌زمان با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد ـ قسمت آخر

اسامی سخنرانان:

سونا صمصامی - نمایندهٔ شورای ملی مقاومت ایران در آمریکا

پهلوان مسلم اسکندرفیلابی-مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مادر دهقان

دکتر فیروز دانشگری - پروفسور جراح در دانشگاه اوهایو

دکتر ملانی او براین - رئیس انجمن بین‌المللی محققان نسل‌کشی

سوزان او ملی - نمایندهٔ دو انجمن زنان آمریکا در ملل متحد

کشیش کانی سالرنو

پروفسور سیامک شجاعی - استاد اقتصاد از دانشگاه ویلیام پترسون نیویورک

۵ـ ایرنا خبرگزاری رسمی رژیم ملاقات امیرعبداللهیان با وزیر خارجه سوئد را در روز شنبه در نیویورک در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گزارش کرد.

طبق این گزارش وزیر خارجه رژیم با «توبیاس بیلستروم» وزیر خارجه سوئد در مورد تبادل سفرای دو کشور که رژیم آنرا پس از قرآن سوزی متوقف کرده بود تا برای فشار آوردن به سوئد در پرونده دژخیم حمید نوری امتیاز بگیرد، دیدار و گفتگو کرده است.

به‌نوشته خبرگزاری رسمی رژیم امیرعبداللهیان به وزیر خارجه سوئد گفته است: هیچ تردیدی نیست که پشت پرونده آقای نوری مجاهدین هستند که دستشان به خون هزاران شهروند ایرانی آلوده است و انتطار ما آنست که دولت سوئد در مرحله تجدید نظر تصمیم عاقلانه و شجاعانه بگیرد و او آزاد شود.

وزیر خارجه رژیم آخوندها برای انجام معامله با سوئد در این خصوص ابراز آمادگی کرده و با یادآوری این‌که «تاریخ روابط ایران و سوئد مملو از همکاری است گفت: برای همکاریهای مثبت و سازنده در زمینه‌های مختلف آمادگی داریم».

به گزارش خبرگزاری رسمی رژیم، «وزیر امور خارجه سوئد نیز تمایل کشورش را به تداوم گفتگو و همکاری با تهران اعلام کرد».

۶ـ با شروع سال تحصیلی جدید وزیر آموزش و پرورش در کابینه رئیسی جلاد از تغییر ۲۰ هزار مدیر مدرسه در راستای اهداف ارتجاعی حکومت آخوندی خبر داد.

به‌نوشته رسانه‌های حکومتی وی گفت: امسال نزدیک به ۲۰ هزار مدیر مدرسه تغییر کردند تا در مدارس تحول ایجاد کنند، هم‌چنین ۷ هزار مدرسه در مسیر تحول، شناسایی شدند که امسال در ۵ هزار مدرسه فعالیت‌های خود را آغاز خواهیم کرد.

خامنه‌ای و رئیسی جلاد خالص سازی و تصفیه را به مدارس نیز گسترش داده‌اند تا مزدوران بسیجی را برای کنترل مدارس و دانش‌آموزان بکار بگیرند. این در حالی است که به‌دلیل گرانیهای کمرشکن و طبقاتی شدن آموزش و پرورش بسیاری از کودکان از آموزش محرومند و دانش‌آموزان و خانواده‌های محروم در تهیه لوازم التحریر و کتاب مواجهند.

۷ـ آصفری عضو مجلس ارتجاع نسبت به پیامدهای گرانی و جرقه اعتراضات مردم هشدار داد.

وی گفت: معتقدم با افزایش قیمتها اعتراضهای مردمی شکل جدیدی به خود می‌گیرد. نباید خیلی خوش باور باشیم که مردم اعتراضی ندارند. جامعه نسبت به‌وضع اقتصادی اعتراض دارند. دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد با ضعفهای متعددی روبه‌رو بوده است. گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی زمینه‌ساز شروع اعتراضهاست.

این عضو مجلس ارتجاع افزود: از اعتراضات دیماه ۹۶ تا آبان ماه ۹۸ که علت اقتصادی داشتند و حتی در اعتراضات شهریورماه سال گذشته نیز که در برخی از شعارهای مردم هم مشکلات اقتصادی مطرح می‌شد، بارها جامعه‌شناسان نسبت به وضعیت معیشتی که می‌تواند جرقه اعتراضات بعدی را بزند، هشدار داده و می‌دهند.

۸ـ خبرگزاری فرانسه از دستگیری یک مقام سابق روندا به جرم جنایت علیه بشریت در جریان نسل‌کشی در رواندا در سال ۱۹۹۴ خبر داد.

به‌نوشته خبرگزاری فرانسه پیر کایوندو Pierre Kayondo، که رئیس منطقه کیبویه Kibuye و هم‌چنین نماینده سابق پارلمان رواندا بود، روز سه‌شنبه دستگیر شد و به همدستی در نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت متهم شد.

لطفا به اشتراک بگذارید: