مشروح اخبارشامگاهی سیمای آزادی ـ چهارشنبه

۱-دیدار و گفتگوی خانم مریم رجوی با سناتور تام تیلس عضو ارشد کمیته‌های قضایی و بانکداری سنای آمریکا

سه‌شنبه ۴ مهر خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران با سناتور تام تیلس عضو ارشد کمیته‌های قضایی و بانکداری سنای آمریکا و رئیس مشترک گروه‌های پارلمانی حقوق‌بشر و ناتو در سنای این کشور به‌صورت آنلاین دیدار و گفتگو کرد.

سناتور تیلس ضمن تأکید بر حمایت خود از مجاهدین اشرف۳ و تأکید بر حقوق و آزادیهای بنیادین آنها در چارچوب قوانین بین‌المللی گفت ما در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا از اشرف حمایت می‌کنیم. اشرف یک مرکز الهام برای مردم و جوانان ایرانی است که خواهان یک جمهوری دموکراتیک هستند.

سناتور تام تیلس از مدافعان حفاظت و حقوق مجاهدین در کمپ لیبرتی عراق و انتقال سالم و امن آنها به خارج از عراق بود.

سناتور تیلس ضمن محکوم کردن سیاست مماشات و امتیاز دادن به رژیم آخوندها گفت یک سیاست درست در رابطه با ایران سیاست تغییر رژیم و حمایت از مردم ایران است که خواهان سرنگونی این رژیم هستند

خانم رجوی با تشکر از حمایت و فعالیت‌های سناتور تام تیلس در رابطه با مجاهدان اشرف گفت: رژیم به‌شدت از نقش الهام‌بخش اشرف برای مردم ایران وحشت دارد. بنابراین، به هر کاری دست می‌زند تا به مجاهدین در هر کجا که باشند، ضربه بزند و یا آنها را تحت فشار بگذارد و در زندگی روزمره هم اخلال کند. شیطان‌سازی و انبوه اطلاعات گمراه‌کننده علیه مجاهدین از طریق عوامل نفوذی حتی در ایالات متحده چیز پنهانی نیست. نقش مجاهدین نیز در مقاومت تاریخی مردم ایران و قیامهای پیاپی و آنچه رژیم خودش به آن اذعان می‌کند و از آن شکایت می‌کند قابل انکار نیست

خانم رجوی افزود: قیام ۱۴۰۱ تردیدی باقی نگذاشت که مردم ایران خواستار تغییر رژیم هستند و به هیچ چیز کمتر از این راضی نمی‌شوند. وضعیت به آنچه قبل از اعتراضات شهریور ۱۴۰۱ بود باز نخواهد گشت. ما به مبارزه خود تا آزادی کشورمان ادامه خواهیم داد و مصمم هستیم باز هم هر بهایی را که لازم است برای رهایی مردم‌مان بپردازیم.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت خاطرنشان کرد نه برای کسب قدرت، بلکه برای انتقال قدرت به مردم ایران مبارزه می‌کنیم. یک ایران دموکراتیک و غیراتمی مبتنی بر جدایی دین از دولت که به جای صدور بنیادگرایی و تروریسم و جنگ‌افروزی با همسایگانش در مسالمت و دوستی باشد، لازمه صلح و ثبات در خاورمیانه و جهان است.

۵-۲ مهر روز تاریخی بت‌شکنی و فراگیر کردن شعار مرگ بر خمینی

یک روز یک قهرمان -گزارشی از نبرد قهرمانانه یک‌واحد عملیاتی مجاهد خلق در روز ۵ مهر۱۳۶۰

به فرماندهی مجاهد شهید طاهره اسکندرنژاد

مجاهد شهید طاهره اسکندرنژاد از جمله فرماندهان واحد های عملیاتی بود. طاهره دانشجویی بود که در کوران جنبش دانشجویی و نیز در فراز و نشیبهای دوران مبارزه سیاسی آبدیده شده بود. پس از آغاز مبارزه مسلحانه طاهره در شاخه نظامی سازمان به فعالیت‌هایش ادامه می‌دهد. وی همواره از مسئولانش تقاضا می‌کرد که در واحدهای عملیاتی سازماندهی شود تا بتواند در صحنه نبرد مستقیما شرکت کند. تا آن زمان هنوز خواهران در واحد های عملیاتی سازمان داده نشده بودند. اما با پیگیری و تلاشهای بی‌وقفه طاهره موانع کنار زده شد و به عضویت واحد عملیاتی مجاهد شهید ساسان خوشبویی در آمد.

قهرمان مجاهد خلق طاهره اسکندرنژاد به‌عنوان یک عضو واحد عملیاتی اولین عملیاتش را در منطقه ونک، با تهاجم انقلابی به یکی از مراکز جاسوسی رژیم انجام داد. روز بعد روزنامه‌های رژیم خبر تهاجم رزمندگان مجاهد خلق و مورد اصابت قرار گرفتن یکی ا ز جلادان خمینی را در آن مرکز جاسوسی چاپ کردند. پس از آن طاهره در عملیات متعددی شرکت کرد....

...آری اینها همه برای آزادی است، آزادی، آزادی، این خون رگهای هستی، این آوای خونین همیشه تاریخ و چه‌باک، چه‌باک. به‌خدا اگر صدجان می‌داشتم راضی بودم که هر کدام را زیر شدیدترین شکنجه‌ها و زنده پوست‌کنده شدنها بدهم، برای خدا، برای رهایی خلق، برای این‌که نباشند دیگر دعواهای زنها با مردهایشان برای نبودن خرجی خانه و مرگ بچه‌ها روی دست پدران و مادران از گرسنگی و فقر و بیماری.

. بسیاری از انقلابیون باید جان پاک خویش را در‌طبق اخلاص نهند. . وضعیت کنونی این‌چنین است و تنها آدمهای بزدل و بی‌شرف می‌توانند ساکت بنشینند. من خیلی وقت است که ماهیت این رژیم خونخوار پلید برایم روشن گشته و بنابراین با همه وجودم، معتقدم که باید با این حکومت فقط با سلاح درآویخت، چرا که دیگر هیچ جایی و طریق برخورد دیگری را نگذاشته‌اند و باز هم بر این تأکید دارم که نبرد ما عادلانه است و به‌حکم قرآن این حق ماست و خدا به‌ما اجازه داده تا با آنها که به‌ما ظلم روا داشتند، بجنگیم. اذن للذین یقاتلون بانهم ظلموا

… الآن ساعت ده و ده‌دقیقه روز شنبه ۴مهرماه سال۱۳۶۰ است. من به‌خوبی می‌دانم که آخرین لحظات عمرم را دارم سپری می‌کنم. زیرا فردا برنامه بسیار گسترده و بسیار مهمی داریم که حالت نقطه‌عطف را در جنبش دارد و این حالت پیش نمی‌آید و قوام نمی‌یابد مگر با خون، و این خون از بدنهای ما باید ریخته شود تا به‌خلق انگیزه حرکت و ایثار بدهد و تا رهایی به جامعه باز آید...

۳-طنین ضربه ”قیام تا سرنگونی“ به وزارت سرکوب و خفقان در دانشگاهها در رسانه‌های رژیم ـ قسمت سوم

سایت پاسدار محسن رضایی:

در پی هک سایت وزارت علوم اسناد و مدارکی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود. که از جمله آنها نامه‌یی با سربرگ دانشگاه تهران و محتوایی عجیب است. ماجرای دانشگاه تهران و تعطیلی کافه‌های اطراف دانشگاه چیست؟دانشگاه تهران کوشیده تا کافه‌های اطرافش را تعطیل کند. این گزاره‌ای است که کاربران شبکه‌های اجتماعی مطرح کرده‌اند. بهتر است چشم انتظار اظهارنظر رسمی مسئولان و به‌طور ویژه متولیان دانشگاه تهران در این خصوص باشیم.

گجت نیوز- انتشار نامه‌های محرمانه در کانال تلگرام گروه هکری و سکوت مسئولان، این گروه هکری معاند در آخرین دسته گل خود به سراغ وزارت علوم و فناوری رفته تا اول از همه وبسایت آنها را از کار بیندازد، به سراغ چند نمونه از نامه‌هایی که این گروه هکری در کانال تلگرام خود منتشر کرده‌اند می‌رویم که برای رعایت قوانین امنیتی این نامه‌ها در سایت گجت نیوز مات شده‌اند....

۴-هلاکت شماری از مأموران سرکوبگر انتظامی در تهاجم مسلحانه جوانان قشقایی به‌پاسگاه «هنگام» در فارس

در این تهاجم یک خودرو انتظامی هدف رگبار قرار گرفته و شماری از مأموران نیز کشته و مجروح شدند.

۵-افشای شبکه نفوذی‌های رژیم ایران در مواضع حساس سیاسی در دولت آمریکا و شیطان‌سازی از مجاهدین

ابراز نگرانی و محکومیت‌های ادامه‌دار توسط سناتورها و اعضای کنگره و شخصیت‌های برجستهٔ آمریکایی - سه‌شنبه ۴ مهرماه به‌طور همزمان سایت سمافور در آمریکا و شبکه فارسی زبان ایران اینترنشنال عملیات نفوذ رژیم ایران و شماری از مأموران نفوذی آن را افشا کردند. در این افشاگری تکان‌دهنده و بزرگ برملا شد که چگونه رژیم آخوندی از طریق مأموران خود با عناوین ساختگی محقق و کارشناس و دانشگاهی و مشاور در ارگانهای مختلف آمریکایی نفوذ کرده و چلبیهای متعددی را برای رسیدن به اهداف شوم خود در مواضع حساس جاسازی کرده است.

یکی از این مأموران جاسازی شده زنی به نام آرین طباطبایی با عنوان مضحک کارشناس امنیت هسته‌یی در، مؤسسات وابسته به هاروارد قویاً علیه مجاهدین به خدمت گرفته می‌شد. زن مزبور به‌عنوان محقق پیوسته در مورد مجاهدین هشدار می‌داد. از جمله در مقاله نشنال اینترست در ۲۲ اوت ۲۰۱۴ (۳۱ مرداد ۱۳۹۳) تحت عنوان «مواظب مجاهدین باشید»

۶-بازنشستگان تأمین اجتماعی شوش روز چهارشنبه پنجم مهر در اعتراض به وضعیت وخیم معیشتی و فقر در خیابانهای این شهر دست به تظاهرات زدند.

دولت شش کلاسه خجالت خجالت /تورم گرانی بلای جان مردم

راهپیمایی بازنشستگان تأمین اجتماعی شوش امروز پنجم مهر ۱۴۰۲

دراعتراض به و ضعیت بد معیشتی/ خالی شدن هر چه بیشتر سفره بازنشستگان زحمتکش

۷-در جریان جنگ گرگها بر سر دزدی و چپاول، فاش شد، دو تن از پسران آخوند کهنموئی، معاون اول قضاییه جلادان در بازداشت به سر می‌برند.

ستایشی، سخنگوی قضاییهٔ جلادان روز سه‌شنبه چهارم شهریور با تأیید این خبر بدون اشاره به موضوع فساد مالی فرزندان معاون اول قضاییه جلادان گفت: پرونده‌یی تشکیل شده و هر زمانی که به‌لحاظ قانونی اجازه اطلاع‌رسانی داشتیم، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سایت حکومتی اکو ایران در این باره نوشت: یک کانال تلگرامی خبر از بازداشت فرزندان معاون اول قوه قضاییه به‌دلیل فساد اقتصادی داد. پس از انتشار این خبر این کانال تلگرامی از دسترس خارج شد....

۸-آخوند شیاد حسن روحانی ـ اعتراض خیابانی چاره‌ساز نیست و انتخابات پرشور تهدیدات را از نظام دور می‌کند

وی ضمن مجیز گویی از خلیفه ارتجاع به بازار گرمی برای شعبده انتخابات قلابی پرداخت و گفت: سکوت منفعلانه و اعتراض خیابانی اگر چه به‌لحاظ ماهیت رفتار با یکدیگر متفاوت هستند اما در نتیجه عمل یکسان هستند. این دو رفتار نه تنها چاره‌ساز نیست که قطعاً مخرب و به ضرر کشور است.

آخوند روحانی افزود: متولیان امر اهتمامی برای تحقق فرمایش مقام معظم در ترغیب مردم برای مشارکت در انتخابات نشان نداده‌اند. انتخابات پرشور با رقابت و مشارکت بالا می‌تواند شرایط داخلی و خارجی را تغییر دهد و تهدیدات را از نظام ما دور می‌کند.

۹-در ادامه پنجاه و چهارمین اجلاس شورای حقوق‌بشر در ژنو شماری از نمایندگان کشورها اعدامهای وحشیانه و نقض حقوق‌بشر توسط رژیم آخوندی را محکوم کردند

سفیر و نماینده دائم آلمان گفت: ما بر فراخوان خود برای پایان دادن به سرکوب سیستماتیک به‌ویژه علیه زنان و اقلیتها تأکید می‌کنیم.

وی تأکید کرد که هیأت حقیقت‌یاب و گزارشگر ویژه باید بتوانند مأموریتشان را در ایران انجام بدهند

نماینده سوئد: در ایران، وضعیت حقوق‌بشر هم‌چنان مایه نگرانی عمیق است. سرکوب خشونت‌آمیز اعتراضات و افزایش استفاده از مجازات اعدام نگران‌کننده است.ما نسبت به ادامه وقوع بازداشتهای خودسرانه ابراز نگرانی می‌کنیم

نماینده دائم آمریکا در شورای حقوق‌بشر گفت:

حکومت ایران با سرکوب بیشتر به خواست مردم ایران برای آزادی پاسخ داده است.

نماینده دائم اسپانیا به‌نمایندگی از اتحادیه اروپا گفت:

با در نظر گرفتن افزایش نگران‌کننده اعدامها در ایران طی سال گذشته، اتحادیه اروپا از رژیم ایران می‌خواهد که از هر گونه اعدام در آینده خودداری کند، و همه افرادی که به‌طور خودسرانه بازداشت شده‌اند، را آزاد کند.

نماینده بلژیک در شورای حقوق‌بشر گفت:

ما از احکام سنگین صادر شده برای معترضان، از جمله استفاده از مجازات اعدام، نگران هستیم

۱۰-کشورهای شرکت‌کننده در اجلاس سرانه آژانس انرژی اتمی به‌ویژه لغو اجازه بازرسی آژانس بین‌المللی توسط رژیم ایران را محکوم کردند

نماینده لتونی گفت: رژیم ایران هم‌چنان از تعامل به موقع و شفاف با آژانس خوددرای می‌کند. ما چنین اقدامات زیانباری را قویاً محکوم می‌کنیم.

نماینده آلمان نیز در سخنان خود گفت: برنامه هسته‌یی رژیم ایران به نقطه بی‌سابقه ای رسیده است. ما از این رژیم می‌خواهیم مسیرش را فوراً معکوس کند و به همکاری با آژانس بازگردد. در همین راستاست که اقدامات نامتناسب رژیم ایران، از جمله لغو مجوز چند کارشناس مجرب آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را محکوم می‌کنیم. این عمل انجام مؤثر فعالیت‌های راستی آزمایی آنها در ایران را تضعیف می‌کند

۱۱-در یک حادثه آتش‌سوزی در سالنی در شمال عراق بیش از ۱۰۰ تن جان باختند و ۱۵۰تن مجروح شدند.

آسوشیتدپرس با مخابره این خبر نوشت: این آتش‌سوزی در منطقه حمدانیه در یک منطقه مسیحی نشین در استان نینوا به‌وقوع پیوست. این خبرگزاری افزود: این آتش‌سوزی سنگین ظاهراً ناشی از آتش‌بازی در جشن عروسی مسیحی، در یک سالن پر از مهمان رخ داده است.

 

لطفا به اشتراک بگذارید: