کنگره آمریکا – جلسه توجیهی درباره افشای شبکه شیطان‌سازی رژیم آخوندی علیه مقاومت ایران

با حضور و سخنرانی شماری از اعضای مجلس نمایندگان

 

انتشار کتاب ایران: دست پنهان آیت‌الله

فعالیت‌های پنهانی رژیم برای ضربه زدن به اپوزیسیون اصلی‌اش، مجاهدین خلق ایران

نوشته پروفسور ایوان ساشا شیهان

 

سخنرانیهای

تام مک‌کلینتاک عضو کمیته قضایی کنگره

رندی و بر عضو کمیته انرژی و بازرگانی کنگره

سفیر لینکلن بلومفیلد مدیر کل سابق وزارت‌خارجه در امور سیاسی-نظامی

و پروفسور ایوان ساشا شیهان معاون دانشکده روابط عمومی دانشگاه بالتیمور

 

تام مک کلینتاک نماینده کنگره آمریکا

ما اثرگذاری شورای ملی مقاومت را در عمل دیده‌ایم

چرا که کارزار انتشار اطلاعات دروغ توسط رژیم

روی شیطان‌سازی علیه آنها متمرکز است

همه این اقدامات برای مخدوش کردن جنبش آزادیخواهانه مردم ایران است

روز سه‌شنبه ۱۴ نوامبر ۲۰۲۳، یک جلسه توجیهی توسط نماینده کنگره تام مکلینتاک از کالیفرنیا و با حضور نماینده رندی و بر از تکزاس برای افشای شبکه شیطان‌سازی رژیم آخوندی علیه مجاهدین خلق ایران برگزار شد.

پروفسور ایوان ساشا شیهان، معاون رئیس دانشکده روابط عمومی دانشگاه بالتیمور و نویسنده کتاب ”ایران: دست پنهان آیت‌الله، فعالیت‌های پنهانی رژیم برای ضربه زدن به اپوزیسیون اصلی‌اش، مجاهدین خلق ایران“ و سفیر لینکلن بلومفیلد، مدیر کل سابق وزارت‌خارجه در امور سیاسی-نظامی در این جلسه سخنرانی کرده و به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

نماینده تام مکلینتاک در ابتدای جلسه گفت جهان امروز نسبت به آنچه که مردم ایران برای دهه‌ها با آن می‌جنگیده‌اند و هم‌چنین به ابعاد جنایات رژیم و نیروهای نیابتی‌اش آگاه شده است. نبرد مردم ایران، نبردی است برای همه ملت‌های متمدن که در کره زمین زندگی می‌کنند. شورای ملی مقاومت ایران برای سال‌ها در خط مقدم این نبرد بوده است.

نماینده مک لینتاک گفت این جلسه بسیار مهم است چرا که ابعاد دروغ‌پراکنی رژیم ایران، تلاش این رژیم برای لاپوشانی جنایاتشان، و امتیاز گیری این رژیم از کشورهای غربی بر اثر سیاست مماشات از جمله دریافت میلیاردها دلار را برملا می‌کند. این مهم است که ما بدانیم که چگونه دیکتاتوری حاکم بر ایران دروغهای خودش را در مطبوعات منتشر کرده، چگونه راه خودش را در میان نهادهای آکادمیک هموار کرده، و چگونه از کشورها امتیاز گرفته است.

تام مک کلینتاک افزود: ما اثرگذاری شورای ملی مقاومت را در عمل دیده‌ایم، چرا که کارزار انتشار اطلاعات دروغ توسط رژیم روی شیطان‌سازی علیه آنها متمرکز است. همه این اقدامات برای مخدوش کردن جنبش آزادیخواهانه مردم ایران است و لذا هدف این جلسه و بحث امروز برملا کردن همین جنبه‌ها هست.

نماینده تام مک کلینتاک ضمن معرفی سخنرانان این جلسه درباره کتاب دستهای پنهان آیت‌الله نوشته پروفسور ایوان ساشا شیهان گفت این گزارش به پول و منابع هنگفتی که رژیم ایران برای تولید دهها فیلم، سریال تلویزیونی، انتشار کتاب و گزارش، و سایر انتشارات جعلی هزینه کرده است، می‌پردازد. و داستانهایی برای شیطان‌سازی از اپوزیسیون اصلی ایرانی در داخل ایران، مجاهدین خلق. این کتاب هم‌چنین جزئیات عملیات پیچیده‌ای را برملا می‌کند که بیش از یک دهه پیش توسط رژیم برای به کارگیری تحلیلگران، محققان و کارشناسان ایرانی در اروپا و ایالات متحده برای پیگیری دستور کار رژیم ایران و در عین‌حال تضعیف اپوزیسیون اصلی ایران راه‌اندازی شده است.

 

رندی و بر نماینده کنگره آمریکا

وزارت‌خارجه قاطعیت لازم علیه رژیم حاکم بر ایران را نداشته است

و تلاش کرده‌اند به آنها نزدیک بشوند

آنها به اشتباه تصور می‌کنند که مستبدین همیشه در قدرت باقی خواهند ماند

رندی و بر نماینده کنگره آمریکا از تکزاس در سخنان خود گفت این جلسه بسیار مهم است چرا که ما می‌خواهیم تلاشهای رژیم را خنثی کنیم و آن شکست بدهیم. و بر گفت وزارت‌خارجه قاطعیت لازم علیه رژیم حاکم بر ایران را نداشته است و تلاش کرده‌اند به آنها نزدیک بشوند، در حالکیه برعکس مجاهدین خلق ایران که برای بیش از ۴ دهه علیه این رژیم مبارزه می‌کنند را نادیده گرفته‌اند. آنها به اشتباه تصور می‌کنند که مستبدین همیشه در قدرت باقی خواهند ماند. در واقع این دستان پنهان آخوندها هست که دارد عمل می‌کند. آنها می‌خواهند خودشان و یاران شرورشان را همواره در قدرت نگه دارند. این جلسه توجیهی چراغی را برای ما نمایندگان کنگره روشن می‌کند. ما از مقاومت ایران تشکر می‌کنیم

 

سفیر لینکلن بلومفیلد

شیطان‌سازی و دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین

به‌خاطر ایستادگی آنها در برابر رژیم و تن ندادن آنها به خواست آخوندها

و پافشاری آنها بر اصول آزادی است

 

در سال ۱۳۵۸ خمینی از مسعود رجوی خواستار حمایت مجاهدین از رژیم

برای سرکوب سایر گروههاشد، مسعود رجوی به خمینی جواب رد داد و گفت

اسلام ما بیش از هر چیز به آزادی تکیه دارد

مجاهدین خلق بر سر چیزی ایستاده‌اند که برای آخوندها بسیار خطرناک‌تر است

آنها نسخه اسلام خمینی را رد می‌کنند

سفیر لینکلن بلومفیلد معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا، با اشاره به چهار دهه رویارویی بین رژیم و مقاومت ایران گفت:

رژیم تهران نه تنها بیش از ۴۰ سال است که جوی از دروغ و تبلیغات را با پشتوانه سرکوب خشن برای کنترل مردم ایجاد کرده است، بلکه سرمایه‌گذاری هنگفتی برای درست کردن منابع و عواملی در پایتخت‌های کشورهای خارجی انجام داده است تا پیامی را که می‌خواهد در جاهای دیگر از جمله در واشنگتن القا کند.

سفیر بلومفیلد سپس به ذکر تاریخچه‌ای از دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین خلق ایران پرداخت وی توضیح داد که چگونه رژیم حاکم بر ایران و هم‌پیمانانش تلاش کرده‌اند که تصویر کاملاً وارونه‌ای از مقاومت ایران عرضه کنند و آنها را چیزی که نیستند عرضه کنند و چهره واقعی آنها را بپوشانند و مخدوش کنند.

سفیر لینکلن بلومفیلد ریشه شیطان‌سازی و دروغ‌پراکنی رژیم علیه مجاهدین را ایستادگی مجاهدین در برابر رژیم و تن ندادن آنها به خواست آخوندها و پافشاری آنها بر اصولشان عنوان کرد و گفت

در سال ۱۳۵۸ خمینی با مسعود رجوی ملاقات کرد و خواستار حمایت مجاهدین از رژیم برای سرکوب سایر گروه‌های مبارز شد مسعود رجوی به خمینی جواب رد داد و گفت اسلام ما بیش از هر چیز به آزادی تکیه دارد

مجاهدین طی چهار دهه بر همین اصل پافشاری کرده‌اند از این ببعد بود که خمینی و رژیمش جنگی را علیه مجاهدین شروع کردند که به‌مدت بیش از چهار دهه است که ادامه دارد

این رژیم تا همین امروز در حال شکار، کشتار، زندانی کردن و تلاش برای ساکت کردن مجاهدین خلق به‌خاطر دفاع آنها از آزادی است. مجاهدین خلق بر سر چیزی ایستاده‌اند که برای آخوندها بسیار خطرناک‌تر است، و آن این است که آنها نسخه اسلام خمینی را رد می‌کنند.

به همین دلیل است که شما در طول سال‌ها شاهد این کارزار گسترده شیطان‌سازی و دروغ‌پردازی رژیم بوده‌اید. به همین دلیل است که این دیوار تبلیغاتی را رژیم برپا کرده‌اند.

سفیر بلومفیلد گفت این کتاب که توسط پروفسور شیهان نوشته شده بسیار ارزشمند است چرا که ابعاد دروغ‌پردازی و شیطان‌سازی رژیم را افشا می‌کند و از طرف دیگر اقدامات آنها در آمریکا را نیز برملا می‌کند و از این بابت کنگره و سنای آمریکا باید توجه‌شان را روی این موضوع متمرکز کنند.

پروفسور ایوان ساشا شیهان

رژیم ایران به مجاهدین در مطبوعات و رسانه‌های رسمی خودش

چهار برابر بیشتر از جمع کل همه گروهها و افراد اپوزیسیون توجه می‌کند

و به شدیدترین وجهی هم به آنها حمله می‌کند

 

در همین آمریکا رژیم کسانی را در بالاترین سطوح بکار گرفته بود

که بتوانند تحت نام متخصص، دروغهای رژیم را علیه اپوزیسیون اصلی رژیم

مجاهدین خلق پخش کنند

 

هدف همه این حملات هم این بوده و هست که تصویری را ارائه بدهند

که گویی در رابطه با ایران آلترناتیوی وجود ندارد

و نیرویی برای برقراری دموکراسی موجود نیست

 

این کتاب نشان می‌دهد که دستهای پنهان آیت‌الله‌ها

در تلاش برای شیطان‌سازی علیه اپوزیسیون ایران

چه در داخل ایران و چه خارج از ایران یک هدف بیشتر ندارد

و آن حفظ این رژیم در قدرت است

 

ایران آماده یک تغییر و انتقال دموکراتیک است

و تجربه گذشته نشان می‌دهد که مقاومت ایران

نقش کلیدی را برای آینده ایران بازی می‌کند

پروفسور ساشا شیهان در سخنان خود با یادآوری این‌که پیشگفتار این کتاب توسط سفیر لینکلن بلومفیلد نوشته شده و هم‌چنین توسط چندین شخصیت سیاسی از جمله پروفسور آلخو ویدال کوادراس تقریظ دریافت کرده است، توطئه تروریستی علیه پروفسور ویدال کوادراس را محکوم کرد و گفت به‌عنوان کسی که خودش هدف بازیگران یاغی بوده‌ام و تهدید به مرگ شده‌ام، بگذارید تصریح کنم که چنین اقداماتی برای خاموش کردن سیاست گذاران، روشنفکران و مخالفان سیاسی در یک جامعه آزاد به جایی نمی‌رسد. به همین دلیل اتفاقاً بحث امروز ما و کتابی که امروز منتشر کرده‌ایم حقانیت این موضوع را بیشتر نشان می‌دهد.

پروفسور ساشا شیهان گفت ویدال کوادراس این دست نوشته را ارزیابی قانع‌کننده‌ای از تلاش‌های بدخواهانه رژیم ایران برای انجام عملیات نفوذ با هدف تغییر سیاست آمریکا از طریق شیطان‌سازی اپوزیسیون دموکراتیک جمهوری اسلامی و نفوذ به بالاترین رده‌های حکومت ایالات متحده دانست.

پروفسور شیهان افزود: واقعیت این است که تهران مکرراً منتقدان صریح سیاست‌های خطرناک و ظالمانه خود را هدف قرار می‌دهد. هر شاخصی که امروز وجود دارد نشان می‌دهد که حمله به پروفسور ویدال کوادراس به دستور جمهوری اسلامی ایران بوده است.

پروفسور ساشا شیهان گفت کتابی که امروز منتشر کرده‌ایم، نتیجه چندین سال تحقیقات در رابطه با استراتژیهای فعالیت‌های مخفیانه رژیم برای پیشبرد سیاست دروغ‌پردازی‌اش در آمریکا است.

وی گفت در تحقیقات گسترده‌ای که در سالیان گذشته انجام داده بودیم، برایمان روشن شد که رژیم ایران به مجاهدین در مطبوعات و رسانه‌های رسمی خودش چهار برابر بیشتر از جمع کل همه گروهها و افراد اپوزیسیون رویهم توجه می‌کند و به شدیدترین وجهی هم به آنها حمله می‌کند.

پروفسور شیهان تأکید کرد: در مورد رژیم ایران، کمپین عظیم فریب، به بیش از چهار دهه پیش برمی گردد. مذاکرات بر سر دستیابی رژیم به تسلیحات هسته‌یی مدت‌هاست که شامل استراتژی‌های تقلب و عقب‌نشینی و دیپلماسی غیرصادقانه تهران بوده است.

اما استفاده رژیم از سرمایه‌ها و عواملی که برخی از آنها به دولت ایالات متحده نفوذ کرده‌اند، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. من گمان می‌کنم که آنچه امروز در این کتاب فاش می‌کنیم فقط نوک کوه یخ باشد

ما در این تحقیقات جدید، نقاط پراکنده را توانسته‌ایم به هم وصل کنیم و تصویر کاملی از فعالیت‌های دروغ‌پراکنی رژیم را ترسیم کنیم. در همین آمریکا رژیم کسانی را در بالاترین سطوح بکار گرفته بود که بتوانند تحت نام متخصص، دروغ‌های رژیم را علیه اپوزیسیون اصلی رژیم، مجاهدین خلق پخش کنند.

پروفسور ساشا شیهان افزود: در بخش اول این کتاب نشان داده‌ایم که هدف همه این حملات هم این بوده و هست که چنین تصویری را ارائه بدهند که گویی در رابطه با ایران آلترناتیوی وجود ندارد و نیرویی برای برقراری دموکراسی موجود نیست. در این کتاب ما نشان داده‌ایم که چگونه رژیم جاسوس های خودش را در نهادهای مختلف کاشته که هدفشان پیشبرد خطوط سیاسی رژیم حاکم بر ایران، دروغ‌پراکنی علیه مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت و دور کردن سیاست گذاران آمریکا از سمت‌گیری با مردم ایران برای تغییر رژیم است و حتی این افراد فراتر از این رفته و نسبت به حمایت از آلترناتیو این رژیم هشدار داده‌اند.

ما در بخش دوم این کتاب نشان داده‌ایم که چگونه قدرت این آلترناتیو توانسته پایه‌های این رژیم را در داخل ایران بلرزاند و نقش کلیدی در قیامها در بیش از ۲۸۰ شهر در تمامی ۳۱ استان ایران بازی کند.

در بخش سوم این کتاب ما هم‌چنین تاکتیکهای دروغ‌پراکنی رژیم را افشا کرده‌ایم.

در بخش چهارم ما به ارگانهای امنیتی و اطلاعاتی مختلف رژیم که دست‌اندرکار این کمپین دروغ‌پراکنی بوده‌اند پرداخته ایم.

در بخش پنجم به این پرداخته‌ایم که رژیم چگونه بعد از فاز دروغ‌پراکنی ناچار شده حالت تهاجمی به خود بگیرد و در همه صحنه‌ها علیه اپوزیسیون اصلی به‌طور فعال وارد عمل شود.

پروفسور ساشا شیهان افزود: برخی از این افراد ممکن است آنطور که ظاهر می‌شوند نباشند. برخی از این افراد در لباس مخالفان رژیم یا اصلاح‌طلبان یا مانند پیروان شاه، که می‌خواهند شما باور کنید که سلطنت راه‌حل است، نه دموکراسی، . اما به‌عنوان محققی که ایران را مطالعه می‌کند، می‌توانم با اطمینان به شما بگویم، مردم ایران خواهان دموکراسی هستند، نه حکومت دینی و نه سلطنت

در یک‌کلام این کتاب نشان می‌دهد که دستهای پنهان آیت‌الله‌ها در تلاش برای شیطان‌سازی علیه اپوزیسیون ایران چه در داخل ایران و چه خارج از ایران یک هدف بیشتر ندارد و آن حفظ این رژیم در قدرت است.

پروفسور شیهان نتیجه‌گیری کرد که این تحقیقات سه حقیقت را برجسته کرد.

۱- اکثریت مردم ایران خواستار تغییر رژیم هستند.

۲- تمرکز رژیم برای سرکوب قیامها، این رژیم را بیش از گذشته شکننده کرده است.

۳- ایران آماده یک تغییر و انتقال دموکراتیک است و تجربه گذشته نشان می‌دهد که مقاومت ایران نقش کلیدی را برای آینده ایران بازی می‌کند.

پروفسور شیهان از کنگره و سنای آمریکا خواست که با تشکیل جلسات استماع حول فعالیت‌های رژیم در آمریکا همه ابعاد فعالیت‌های رژیم ایران افشا و متوقف بشوند.

 

 

 

لطفا به اشتراک بگذارید: