خطر سیل در هفت استان کشور

  • تظاهرات یاران شورشگر در اتاوا، برمن، رم، کلن، مونیخ، ونکور، هامبورگ و هانوفر در محکومیت جنگ‌افروزی رژیم آخوندی در منطقه و سوءقصد تروریستی علیه دکتر آلخو ویدال کوادراس با شعارهای میدان ما ایران است، سر مار تهران است، عامل هر تروریسم سفارت آخوندی است.
  • سازمان هواشناسی برای ۷استان ایران هشدار قرمز صادر کرد که با خطر سیل، طغیان رودخانه‌ها، انسداد راههای روستایی و تخریب تأسیسات روبه‌رو خواهند شد. استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، شمال غرب فارس، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، همدان و ارتفاعات البرز مرکزی با خطر سیل روبه‌رو هستند.
  • واشنگتن پست نوشت: در طول مرز اسرائیل-لبنان به تدریج تنش بالا می‌رود و احتمال جنگی بزرگتر را بیشتر می‌کند. تاکنون بیش از ۴۶هزار شهروند لبنانی از مرز به مناطق امن‌تر فرار کرده‌اند و این تعداد روزانه افزایش می‌یابد. واشنگتن پست افزود: دیپلومات‌های عربی و غربی می‌گویند گفتگوهای مفصلی در پشت صحنه صورت می‌گیرد تا جلوی تکرار جنگهای سال۲۰۰۶ لبنان گرفته شود.
  • به گزارش خبرگزاری رویترز دفتر رسانه‌های دولتی غزه اعلام کرد از زمان آغاز درگیری بین اسراییل و حماس حداقل ۱۳هزار فلسطینی در غزه کشته و ۳۰هزار نفر زخمی شده‌اند. دست کم ۵هزار و ۵۰۰نفر از کشته‌شدگان کودک و ۳هزار و ۵۰۰نفر زن هستند . در همین حال ارتش اسراییل اعلام کرد یک تونل در عمق ۱۰ متری به طول ۵۵ متر را که زیر بیمارستان شفا قرار داشت کشف کرده است. این تونل دارای یک درب ضدانفجاری است که محل شلیک هم در ان تعبیه شده است.
  • به گزارش رویترز حوثیهای یمن وابسته به رژیم آخوندی یک کشتی را که گفته‌شده متعلق به اسراییل است در دریای سرخ توقیف کردند. اسرائیل اعلام کرد کشتی باری توقیف شده توسط حوثیها متعلق به انگلستان و ژاپن بوده است. اسراییل این حادثه را «اقدام تروریستی رژیم ایران» همراه با عواقب ناگواری برای امنیت دریایی بین‌المللی توصیف کرد.
  • شهرهای مختلف جهان هم‌چنان صحنه تظاهرات در همبستگی با مردم فلسطین است.
  • آنتونیو گوترز دبیرکل ملل‌متحد طی بیانیه‌یی اعلام کرد: من عمیقاً شوکه شدم که دو مدرسه اونروا UNRWA - آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در کمتر از ۲۴ساعت در غزه مورد اصابت قرار گرفتند. دهها نفر – که بسیاری از آنها زنان و کودکان بودند - در حالی که به‌دنبال امنیت در ساختمان سازمان ملل بودند، کشته و زخمی شدند. این جنگ هر روز دارای تلفات سرسام‌آور و غیرقابل قبول غیرنظامی از جمله زنان و کودکان است. این باید متوقف شود. من فراخوان خودم را برای آتش‌بس فوری بشردوستانه تکرار می‌کنم.
  • اعضای مجلس ارتجاع در بررسی مواد برنامه هفتم رژیم بودجه رادیو تلویزیون آخوندی را در سال اول برنامه ۴۳درصد افزایش دادند.
  • طبق مصوبه روز یکشنبه اعضای مجلس ارتجاع، سن بازنشستگی افزایش خواهد یافت. بر این اساس بیمه‌پردازانی که ۲۵ تا ۲۸سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به‌ازای هر سال تا زمان بازنشستگی دو ماه اضافه می‌گردد. بیمه‌پردازانی که ۲۰ تا ۲۵سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به‌ازای هر سال تا زمان بازنشستگی سه ماه اضافه می‌گردد. بیمه‌پردازانی که مطابق قوانین ۱۰ تا ۲۰سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به‌ازای هر سال تا زمان بازنشستگی چهار ماه اضافه می‌گردد. بیمه‌پردازانی که مطابق قوانین تا ۱۰سال سابقه خدمت دارند به سنوات اشتغال آنان به‌ازای هر سال تا زمان بازنشستگی پنج ماه اضافه می‌گردد.
لطفا به اشتراک بگذارید: