خبرگزاری فلسطینی وفا: بمباران غزه و رفح و خان یونس با دهها کشته و مجروح

خبرگزاری وفا در گزارشی از چهل و پنجمین روز بمباران پیاپی غزه نوشت: نیروهای اسراییل بامداد دوشنبه ۲۹آبان بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه را محاصره و آن را گلوله‌باران کردند. در این حمله ۱۲ مجروح تحت مداوا کشته و دو تن از پرسنل پزشکی بیمارستان مجروح شدند.

منابع پزشکی اعلام کردند توپخانه اسراییل طبقه دوم بیمارستان اندونزی را که در حال حاضر تنها بیمارستانی است که در شمال غزه پذیرای مجروحان است، هدف قرار داد.

این بیمارستان هزاران آواره و حدود ۷۰۰ پرسنل پزشکی و مجروح و همراهان آنها را در خود جای داده است.

خبرگزاری وفا هم‌چنین نوشت: توپخانه اسراییل در اولین ساعات سپیده دم دوشنبه، همزمان مدرسه کویت در نزدیکی بیمارستان اندونزی را نیز بمباران کرد. در حال حاضر به‌دلیل قطع ارتباطات از تعداد دقیق کشته‌ها و مجروحان این حمله اطلاعاتی در دست نیست.

بمبارانهای شب گذشته هواپیماهای اسراییل هم‌چنین شهر رفح و خان ​​یونس در جنوب نوار غزه را شامل شد که منجر به کشته شدن ۱۵ شهروند از جمله کودکان و زخمی شدن دهها تن گردید.

در جنوب شهر غزه نیز محله‌های زیتون و صبرا هدف توپ‌باران اسراییل قرار گرفتند که به کشته و مجروح شدن تعدادی منجر شد، در حالی که دهها تن زیر آوار مانده و باران و شرایط جوی نامساعد، کار خدمات دفاع شهری و آمبولانسها را دشوار کرده است.

وزارت بهداشت غزه با غیرنهایی خواندن آمار اعلام کرد تعداد تلفات انسانی نوار غزه به بیش از ۱۲۲۰۰ کشته، شامل حدود ۵۰۰۰ کودک و ۲۹۵۰۰ مجروح نفر رسیده است. بیش از ۴۰۰۰ شهروند از جمله ۲۰۰۰ کودک نیز هم‌چنان مفقود هستند.

این منبع هم‌چنین افزود ۲۰۵ پرسنل بهداشتی و ۳۶ پرسنل دفاع شهری بر اثر بمبارانها کشته و بیش از ۲۱۵ امدادگر پزشکی مجروح شده‌اند.

از مجموع ۳۵بیمارستان غزه، ۲۶بیمارستان از کار افتاده و ۵۲ کلینیک از ۷۲ کلینیک مراقبتهای بهداشتی اولیه تعطیل شده یا بر اثر بمبارانها آسیب دیده‌اند.

لطفا به اشتراک بگذارید: