نگاهی به فیلم ساخته شده توسط سپاه پاسداران علیه مجاهدین و نتایج معکوس آن

گفتگو با میثم ناهید

در بحبوحه جنگ‌افروزی خامنه‌ای در منطقه و موج‌سواری امام‌جمعه‌ها و دستگاه تبلیغاتی رژیم بر روی فجایع غزه، ناگهان یک خبر شگفت‌انگیز مانند بمب صدا کرد و دهان به‌دهان در جامعه چرخید. تعدادی از زنان با اونیفرم ارتش آزادی‌بخش در خیابان‌های تهران رژه رفتند و تراکت پخش کردند. اما معلوم شد که این یک صحنه‌سازی حیرت‌انگیز توسط تبلیغات‌چی‌های رژیم بوده.

آنها با آگاهی از علاقه و حساسیت اجتماعی نسبت به‌ مجاهدین، می‌خواستند با تصاویر ساختگی از حضور زنان مجاهد خلق ملبس به‌ یونیفرم مشابه ارتش آزادی‌بخش در خیابان‌های تهران، برای فیلم سینمایی «سرهنگ ثریا» که تازه روی اکران رفته، توجه جلب کنند؛ تا به‌زعم خود، این فیلم و سالن‌های خالی نمایش آن را از ورشکستگی نجات دهند.

تصاویر مربوط به‌ رژهٔ حکومتی در کسوت زنان رزمندهٔ ارتش آزادی‌بخش، به‌جای آن‌که تبلیغی برای فیلم «سرهنگ ثریا» باشد، موج اجتماعی بی‌سابقه‌یی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد و میلیون‌ها بار تکرار و بازتکرار شد و صدهاهزار کاربر دربارهٔ آن مطلب نوشتند و اظهارنظر کردند.

ابعاد واقعه چنان بود که حتی رسانه‌هایی هم که سانسور هر رخداد مربوط به مجاهدین رویه آنهاست، ناگزیر به‌ این خبر و ارقام میلیونی استقبال از آن، بازتاب دادند. تناقض گریبان‌گیر حاکمیت آخوندی در این است که از یک‌سو مدعی نیست و نابود شدن مجاهدین و فقدان پایگاه اجتماعی برای آنهاست ولی از سوی دیگر ناگزیر است برای تبلیغات خود علیه آنها به‌زعم خودش با چنین اقداماتی به‌ جلب مشتری و بیننده بپردازد.

لطفا به اشتراک بگذارید: