همبستگی اعتراضها، نوید دهنده توفان

همبستگیروز ۳۰آبان  سال گذشته وزیر کشور آخوندها گفت برخی روزها شاهد ۱۵۰حرکت اعتراضی در کشور هستیم. آن امواج اعتراضی که وزیر کشور خامنه‌ای می‌گفت درست ۳۷روز بعد به یک سونامی به اسم قیام بزرگ مردم ایران تبدیل شد. قیام ۷دی!


این روزها اوج‌گیری حرکت‌های اعتراضی در سراسر ایران، گواه زنده و فعال بودن آتشفشان همان قیام است. قیامی که تجربه چند ماه قبل را هم دارد و آب دیده‌تر از قبل با هزاران کانون ملتهب اجتماعی، در چهارگوشه کشور، افق تیره تری پیش چشم نظام گشوده است.


نگاهی به بخش کوچکی از حرکت‌های اعتراضی، تظاهرات و اعتصاب‌های همین روزهای اخیر، بازتاب وضعیت اجتماعی ایران در آستانهٔ انقلابی دیگر است.


عمده‌ترین حرکت‌های اعتراضی، در اشکال مختلف تظاهرات و اعتصاب‌ را در شهرهای اصفهان اهواز، رشت، کرمان، تهران، جزیره خارک، کازرون، جوانرود، دامغان، کهکیلویه و بویر احمدی، بلوچستان،‌ بانه، به ثبت رسیده‌اند.


این حرکتها توسط کشاورزان، کارگران، کارمندان و سایر مزدبگیران دولتی، جوانان، کسبه، دانشجویان، سپرده‌گذاران،کولبران و بازاریان شهرهای مرزی، زندانیان سیاسی و خانواده‌های بازداشت‌شدگان شکل گرفته است.


ادامه‌دارترین و شعله‌ورترین حرکتهای اعتراضی را کشاورزان اصفهان از سال 96 تاکنون سازمان داده‌‌اند، با شعارهایی که روز به روز تندتر و سیاسی‌تر شده است: دروغ میگن دشمن ما آمریکاست، دشمن ما همین جاست.


زنان دلاور در تظاهرات کشاورزان اصفهان نقش چشمگیری داشتند و در برخی از تظاهراتها نقش پیشتاز داشتند.


در سال جدید شاهد شعله‌ورتر شدن آتش خشم و انزجار هموطنان دلیر کرد از رژیم آخوندی حاکم بودیم و در روزهای اخیر در شهرهای مختلف کردستان بازاریان و کسبه دست به اعتصابهای سراسری زده‌اند.


در اهواز، شوش و هفت تپه و سایر شهرهای خوزستان نیز مردم به‌ویژه هموطنان عرب، به خیزش و اعتراض علیه رژیم فاشیستی حاکم برخاستند.


کارگران آگاه و به ستوه آمده، شعله‌های اعتراض علیه ستم و استثمار ضدانسانی رژیم آخوندی را در شهرهای مختلف کشور، برافروختند.


غارت‌شدگان توسط مؤسسات غارتگر حکومتی در شهرهای مختلف کشور، دانشجویان و سایر اقشار نیز سهم خود را در حرکتهای اعتراضی اخیر داشتند. اینها گوشه کوچکی از حرکات اعتراضی مردم فقط ظرف هفته اخیر بوده است.


بلوغ شعارها در این دوره از خواسته‌های اخص صنفی به شعارهای نفی نظام و رو در رو با آن بالغ شده است:


مرگ بر روحانی


دستهای پشت پرده با پول ما چه کرده


 دروغ میگن دشمن ما آمریکا است، دشمن ما همین جاست،


ما زن و مرد جنگیم رو حق آبه می‌جنگیم


می جنگیم می میریم ایرانو پس می‌گیریم


حسین حسین شعارشون، دزدی افتخارشون،


دانشجو بپا خیز فریاد آر بغض فروخفته رابازتاب شعارهای ضدحکومتی مردم را می‌توان روزانه در اظهارات سران و مهره‌های حکومتی که نسبت به انفجار اجتماعی و غرق شدن کشتی نظام به یکدیگر هشدار می‌دهند مشاهده کرد.


پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم در روز۲۸فروردین گفت: «احتمال دارد امسال نیز یک سری حوادث و تهدیدات اتفاق بیافتد. در نگاه کلی، تمرکز تهدیدات بر محور مردم، از اصلی‌ترین تهدیدات است و دشمن به‌دنبال ایجاد عارضه و مشکل در انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف است که شامل؛ حوزه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بوده و می‌تواند از طریق شبکه اجتماعی به مردم منتقل شود و مردم را درگیر نمایند. در اویل دی ماه دیدیم الگویی از این مسأله اجرا شد، موضوع مردم‌محوری، اقتصاد و شبکه‌های اجتماعی در حوزه تهدیدات به‌صورت جدی نقش‌آفرینی می‌کند که دشمن تلاش دارد این موضوعات را در حوزه امنیتی دنبال کند».


 آنچه این پاسدار را به وحشت انداخته است ضرب حرکاتهای اجتماعی در کانونهای شورشی است. کانونهایی کههزار اشرف را نمایندگی می‌کنند و با شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه و با سوزاندن تصاویر خامنه‌ای در شهرهای میهن پرچم براندازی نظام را برافراشته‌اند.
لطفا به اشتراک بگذارید: