وزارت منفور اطلاعات در چنبره کدام باند رژیم

وزارت منفور اطلاعات در چنبره کدام باند رژیم؟
دیدارخامنه‌ای با وزارت قتل و جنایت اطلاعات در این روزها معنی مشخصی دارد. ۳هفته قبل از پایان مهلت برجام از طرف ترامپ، مرحله بسیار حساسی برای خامنه‌ای می‌باشد.

وزارت شقاوت و کشتار اطلاعات، به‌دلیل شرایط انقلابی جامعه، باید هر چه بیشتر در آماده‌باش باشد.

همین روزها که شاهد اعتراضات و تظاهرات مستمر هموطنان در شهرهای کردستان و اصفهان و کازرون هستیم شهر به‌حالت نیمه‌تعطیل درآمده و نیروهای سرکوب امنیتی و اطلاعاتی رژیم خسته و ناتوان شده‌اند.

توالی تظاهراتها، باعث فرسودگی نیروهای سرکوب می‌شود.

از طرفی در درون رژیم هر کس برای حفظ منافع خود و شغلش تلاش می‌کند تعدادی را پیرامون خود جمع کند، این باعث تشدید تضاد منافع و جنگ قدرت در باندهای درون حاکمیت می‌شود.

این دودستگی و چنددستگی باندی باعث می‌شود که پتانسیل حمایت از نظام شقاوت‌بار خامنه‌ای پایین بیاید.

خامنه‌ای متوجه می‌شود که این اختلافات باندی، قدرت سرکوب نیروهای جنایتکار اطلاعاتی و امنیتی را کم می‌کند به همین دلیل می‌گوید:

«هر گونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است». (خبرگزاری دفاع مقدس ۲۹فروردین ۹۷)

روشن است که بسیاری از حرفهای خامنه‌ای با مهره‌های وزارت اطلاعات را علنی نمی‌کنند.

آن‌چه واضح است خامنه‌ای نگران گسترش رو به تزاید اعتراضها و تظاهراتها می‌باشد.

شرایط توفانی جامعه باعث می‌شود که هر موضوع کوچک، سریع به یک حرکت اجتماعی گسترده و تظاهرات مردمی تبدیل می‌شود.

به‌دلیل این‌که رژیم از حل کوچکترین مشکل مردم عاجز است، بستر اعتراضات اجتماعی همواره فراهم است. روزانه شاهد تظاهرات غارت‌شدگان در شهرها و استانهای مختلف کشور هستیم. در مشهد، اردبیل، رشت، اهواز….

این جامعه را در یک شرایط فعال انقلابی نگه‌می‌دارد.

موضوع مهم در این روزها برای رژیم، نزدیکی پایان ضرب‌الاجل برجام از طرف دونالد ترامپ می‌باشد.

هم‌چنین احتمال خروج ترامپ از برجام، برقراری محتمل تحریم‌ها، برای رژیم بسیار خطرناک است.

خامنه‌ای از این موضوع بسیار نگران است.

این می‌تواند محملی برای شکل‌گیری قیام دیگر همانند دیماه ۹۶ حتی گسترده‌تر گردد. می‌تواند حاکمیت نظام «ولایت فقیه» را وارد یک بحران عمیق‌تری بکند. چه بسا، علت اصلی دیدار خامنه‌ای با وزارت منفور جاسوسی همین موضوع باشد.

آیا وزارت اطلاعات برای مقابله با آن آماده است؟

درون وزارت اطلاعات هنوز کسانی هستند که باندهای مختلف رژیم را نمایندگی می‌کنند و به موازات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران هم به‌صورت مستقل و زیر نظر باند خامنه‌ای خط و مسیر خودشان را برای جاسوسی و دستگیری و خودکشی‌کردن دستگیر شدگان پیش می‌برد.

به همین دلیل است که خامنه‌ای می‌گوید جناح‌بندی نباید در درون وزارت اطلاعات باشد و همه باید تابع سیاست‌های نظام که توسط ولی‌فقیه مشخص می‌شود باشند:

«وزارت اطلاعات باید تابع سیاست‌های نظام باشد و در همه جای دنیا، دستگاههای اطلاعاتی تابع سیاست‌های نظام حاکم بر کشورها هستند». خبرگزاری دفاع مقدس ۲۹فروردین ۹۷

در رابطه با بحرانهای درون رژیم، موضوع فقط جناح‌بندی درونی نیست بلکه دارند به نقطه انشقاق و حذف می‌رسند. در این رابطه تاج‌زاده، از باند به‌اصطلاح اصلاح‌طلبان، می‌نویسد:

«ما داریم به نقطه‌عطف حذف یکی از دو دولت نزدیک می‌شویم». یعنی اقرار می‌کند که چه شقه‌یی و چه دو دولتی در کار است که یکی از دو دولت دارد حذف می‌شود.

پس خامنه‌ای حق دارد که نگران باشد، نظام منحطش دارد به نقطه تکه پاره شدن نزدیک می‌شود.

از طرفی می‌بینیم به‌دلیل وحشت از اوج‌گیری مجدد قیام، به‌راحتی هم نمی‌تواند سرکوب کند.

کازرون را می‌بینیم که مردم حتی نمازجمعه که کانون دجالگری و پخش افکار پلید آخوندی است را این‌طور به تسخیر در می‌آورند. رژیم ممکن است که طرح بریزد که چطور سرکوب کند و جامعه را ببندد. اما معنی‌اش این نیست که موفق می‌شود. تجربه نشان داده است در مقابل همبستگی مردم و اراده برای احقاق حق و تغییر وضعیت جامعه، رژیم شکست می‌خورد.

با این همه بحرانها و اعتراضات اجتماعی اگر تحریمهای جدید هم پشت آن بیاید شاهد وخیم‌ترشدن شرایط سیاسی خواهیم بود. وخامتی که التهاب و انفجار جامعه را در پی خواهد داشت.

سعید صداقت

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت پیک شادی الزاماً آن را تأیید نمی‌کند