سوگ از دست دادن شرکای منطقه‌یی و بین‌المللی رژیم

انزوای رژیم آخوندی
در سالهای اخیر تعدادی از حامیان دولتی رژیم از او فاصله گرفتند. یکی از مهمترین کشورها سودان بود که روابط گسترده‌یی با آن داشت.

رژیم در آنجا کارخانه ساخت موشک راه انداخته بود و این کشور سرپلی بود که از آنجا سلاح‌های خود را به گروه‌های مختلف تروریستی ارسال می‌کرد.

پس از مدتی دولت سودان فهمید که رژیم تحت عنوان کانونهای فرهنگی دارد در جامعه سودان نفوذ می‌کند.

وقتی دولت سودان به اهداف تفرقه‌افکنانه و تروریستی رژیم آخوندی پی برد تمامی این مراکز به‌اصطلاح فرهنگی را تعطیل کرد. سفارت رژیم در خارطوم را بست و روابط سیاسی و دیپلوماتیکش را با ملاهای ایران قطع کرد.

بعد از سرنگونی مرسی توسط مردم مصر، آخوندها حتی در دوران سیسی هم تلاش کردند که با حیله و کمکهای مالی به مصر نزدیک شوند و در اتوبانی در پایتخت مصر یک بیلبورد بزرگ از خامنه‌ای زده بودند که مورد اعتراض افکار عمومی مصر قرار گرفت.

رفته‌رفته مصر هوشیار شد و جلوی نفوذ رژیم را گرفت.

رژیم تروریستی آخوندی تلاش کرد که در کویت هم روی شیعیان سرمایه‌گذاری کند.

محصول این رابطه و نفوذ در کویت، تشکیل و فعال شدن گروه‌های تروریستی در کویت بود. اما بعد از رو شدن دست رژیم و دستگیری چند گروه تروریستی که رژیم آنها را مسلح کرده بود رابطه کویت با نظام ولایت فقیه در ایران تیره شد.

اما آن چیز که خیلی مهم است مربوط به کره شمالی است. این کشور غيرمسلمان و غيرهمسایه، که بیشتر از هر کشور همسایه و اسلامی در تولید و تهیه جنگ‌افزارهای موشکی و شیمیایی به رژیم آخوندی کمک کرد، ناگهان اعلام کرد که تمامی فعالیتهای اتمی خود را معلق کرده است!

حتی یک مرکز معروف اتمی خود را کاملاً تعطیل کرد و این ضربه بزرگی به رژیم بود.

ولایت فقیه که منفور مردم ایران و کشورهای همسایه است سالها تلاش کرد با به‌دست آوردن سلاح اتمی، قدرت برتر منطقه شود. آنها تصور می‌کردند با به‌دست گرفتن سلاح اتمی می‌توانند از طرف‌حسابهای غربی هم به‌راحتی باج بگیرند اما به‌یمن تلاش‌های مستمر مقاومت ایران و آگاه‌سازی جامعه جهانی رژیم مجبور شد از فعالیتهای اتمی دست بکشد و جام‌زهر برجام را سرکشید.

بعد از گل‌گرفتن نیروگاههای تولید سلاح اتمی و سیمان‌ریزی در سایتها و نیروگاههایی که توسط مجاهدین افشا و علنی شد خامنه‌ای با موشک‌پراکنی به شانتاژ خود ادامه می‌داد.

اما این نمایش هم با کارزار گسترده جهانی و افشای مراکز تولید موشک توسط سپاه پاسداران به طرح برجام ۲ و ۳ یعنی زهر موشکی و منطقه‌یی منجر شد.

از طرفی قیام‌های داخل و گسترش اعتراضات عمومی، رژیم را در یک تنگنای بزرگ قرارداده است.

خامنه‌ای ضعیف‌تر از هر زمان دیگر می‌بیند که هر چه زمان جلو می‌رود او با چالشهای جدی‌تری مواجه می‌شود و از هر طرف، ضربات مشت را روی صورتش احساس می‌کند.

آثار این ضعف و ناتوانی،‌ خود را در اعتراضات خیابانی و عمق بخشیدن به قیامها نشان می‌دهد.

همت و همبستگی و استمرار مبارزه ما می‌تواند رژیم پوسیده ولایت فقیه را به اتوبان سرنگونی هدایت کند.

این در توان ماست. در اراده ما برای تغییر و ساختن جامعه‌یی به‌دور از دیکتاتوری و سرکوب.

سعید صداقت

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت پیک شادی الزاماً آن را تأیید نمی‌کند