گردهمایی ایرانیان در پاریس – «گردهمایی توفانی» – گزیده‌یی از یک یادداشت

گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت پاریس 2017

گردهمایی «ایران آزاد – قیام تا سرنگونی» در تاریخ ۹تیر در پاریس برگزار خواهد شد. چند روز پیش در گردهمایی جوامع ایرانیان در واشینگتن هموطنانمان به شرکت گسترده در این گردهمایی فراخوان دادند. در آستانه برگزاری این گردهمایی مروری بر یاداشتی که سال گذشته بعد از گردهمایی ایرانیان در پاریس در سایت مجاهد درج شده بود یک ویژگی گردهمایی امسال را پیشاپیش مشخص می‌کند و آن تأثیرات این گردهمایی بالاخص در درون حکومت آخوندی است. فرازهایی از یادداشت «گردهمایی توفانی» را مروری می‌کنیم:

اگر این مطلب در مورد توفان درست باشد که: «وقتی توفان می‌آید، آن چه مهم‌تر از آن است، آثار توفان و موضوعات بعدی آن است»، پس به این جملهٔ خبرگزاری حکومتی تسنیم دقت کنید:
«درباره اجلاس مجاهدین در فرانسه، آن چه مهم است موضوعاتی فراتر از این اجلاس است». (خبرگزاری تسنیم، [همراه با درج عکس بزرگی از مریم رجوی در گردهمایی مقاومت] – ۱۶تیر ۹۶)

در فرهنگ نام‌ها، یکی از معانی توفان «جوش و خروش» تعریف شده‌ است. در لغت‌نامه‌ٔ دهخدا نیز از دیگر معانی توفان به «انقلابات سخت» اشاره شده و هم‌چنین به هر چیز «بسیار بزرگ و غالب و فراگیر» گفته شده است. در فرهنگ معین آمده: سرواژه دیگری برای «توفان» وجود دارد که اصل آن از زبان فارسی و به‌معنی «فریادکننده و غُران» است…

به این ترتیب گردهمایی «بسیار بزرگ و غالب و فراگیر» مقاومت غران و فریادکنان «جوش و خروش»ی بود که به‌زودی « انقلابات سخت» را به همراه خواهد داشت.

حالا نگاهی هم به بزرگترین توفان داشته باشیم:
توفان «پاتریشیا» به‌عنوان قدرتمندترین و شدیدترین توفان اقیانوس نام برده می‌شود. این توفان که با قدرت، سواحل را درمی‌نوردد، به این جهت از دیگر توفانها متمایز است که تغییرات سریعی به‌دنبال خود می‌آورد. پدیده‌یی که می‌تواند زمستان امسال و بهار آینده را با تغییرات گسترده‌یی مواجه کند…

به‌نظر می‌رسد بزرگ‌ترین گردهمایی مقاومت در اول ژوئیه (۱۰تیر) امسال در ویلپنت پاریس، بیشترین شباهت را با توفان پاتریشیا داشت؛ با تغییراتی گسترده در زمستان و بهار در چشم‌انداز. چرا که این گردهمایی با جوش و خروش سرزندهٔ بیش از صدهزار ایرانی مصمم، غران و خروشنده چون تیری آتشین بر قلب تیره و سیاه علی خامنه‌ای و آخوندهای جنایتکار و دم و دنبالچه‌هایش نشست.

کارگزاران فاشیسم دینی در هراس از توفانی که به‌خاطر گردهمایی در پیش بود، با بکارگیری آموزه‌های نیای خود، «گوبلز»، ابتدا شایع کرده بودند گردهمایی لغو شده است. آخوندها هم‌زمان پادوی وزارت‌خارجه یعنی ظریف را در آستانه برگزاری مقاومت به فرانسه فرستادند تا با یک پیام ویژه از سوی آخوند حسن روحانی و با حربه همیشگی حراج نفت، فرانسه را ترغیب به ممانعت از برگزاری گردهمایی مقاومت کنند… جواب طرف مقابل اما یک پس‌گردنی تحقیر‌آمیز بود و او را «سکه یک پول» کردند. (طوری که همه رسانه‌های رژیم در حجم کلان به آن پرداختند).

وقتی در اینجا هم تیرشان به سنگ خورد، خام‌خیالانه قصد اخلال در گردهمایی را داشتند تا بلکه «راه شیری کهکشان» مقاومت را تیره و سیاه کنند. اما آن‌چه که چشم‌ها را خیره کرد همان اراده سترگ و استحکام پولادینبرگزارکنندگان از یک سو و انضباط آهنین شرکت‌کنندگان از سویی دیگر بود که تمام خواب و خیال‌های پنبه‌دانه‌یی مزدوران را نقش بر آب کرد.

متن کامل یادداشت «گردهمایی توفانی»‌ که مروری است بر اقدامات رژیم برای مقابله با گردهمایی ایرانیان در سال گذشته را می‌توانید در اینجا بخوانید. امسال اما رژیم در وحشت از «توفانی»‌ دیگر به مصداق «الغریقیتشبث به کل الحشیش» شروع کرده به هر خس و خاشاکی چنگ می‌زند. برگزاری کمپینهای معلوم‌الحال اینترنتی با استفاده از «سربازان گمنام» وزارتی از جمله همین دست و پا زدنهای در توفان است.