آرا باطله برنده اصلی در میان آنانی که پای صندوق رفتند

آرا باطله اعلام شده: ساعت ۱۱: ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر و ساعت ۱۸: ۳ میلیون و ۷۲۰هزار نفر؟!!!

خامنه‌ای با اعمال نظارت غلیظ استصوابی و مهندسی ۱۰برابر کردن آرا در تاریکخانهٔ اتاق تجمیع، توانست رئیسی را از صندوق‌های نمایشی بیرون بکشد. او پس از این انتصابات، تلاش کرد با بوق و کرنا آن را به‌عنوان یک حماسه جا بزند ولی بادکنک این ادعا حتی در روزهای پیروزی با یک سوزن ترکید. معلوم شد علاوه بر آن اکثریت تحریم‌کنندهٔ انتخابات نمایشی، شخصیت جدیدی از صندوق‌های رأی بیرون آمده که «آقای آرای باطله»! نام دارد. طبق آمارهای مهندسی شده آرای باطله هم‌اکنون بر سکوی دوم تکیه داده است. گزنده بودن این یکی برای خامنه‌ای بسا بیشتر از گزش تحریم انتخابات است. یک روزنامهٔ حکومتی به‌طرزی معنادار نوشته است:

«آرای باطله در واقع آرای اعتراضی است… . اگر بر اساس قانون هم در نظر بگیریم، انشاا… که سایه جناب رئیسی مستدام باشد ولی اگر در این ایام خدایی نکرده اتفاقی برای ایشان بیافتد، رقیب بعدی ایشان آرای باطله است که این خود پیامی جدی دارد و بی‌سابقه است که ما تا این میزان آرای باطله داشته باشیم» (آرمان. ۳۱خرداد ۱۴۰۰).

رئیسی در نخستین ظهور خبری خود در ردای ریاست‌جمهوری و در حالی که هنوز کلیدهای پاستور را تحویل نگرفته است با نخستین سؤال خبرنگاران روبه‌رو شد. داستان قتل‌عام۶۷ و پیشینهٔ تاریک او در این جنایت بی‌سابقه علیه بشریت.

مطالب مرتبط

انتصاب جلاد ۶۷ به ریاست جمهوری ـ راه فلاح یا طناب دار ولی فقیه

وقتی یک جلاد، رئیس جمهور می‌شود!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here