پاستور یا کمیسیون مرگ

کمیسیون مرگ یا پاستور!!!

رئیسی در نخستین ظهور خبری خود در ردای ریاست‌جمهوری و در حالی که هنوز کلیدهای پاستور را تحویل نگرفته است با نخستین سؤال خبرنگاران روبه‌رو شد. داستان قتل‌عام۶۷ و پیشینهٔ تاریک او در این جنایت بی‌سابقه علیه بشریت.

خبرنگار الجزیره انگلیسی: «سلام علیکم. ممنونم که به‌من نوبت دادید. شما مورد تحریم هستید. سازمانهای حقوق‌بشری می‌گویند هزاران نفر اعدام شدند در زمانی که شما عضو کمیته‌یی بودید که آن اعدامها را در سال۱۹۸۸ انجام داد. در روزی که انتخاب شدید عفو بین‌الملل گفت که شما به‌خاطر جنایات علیه بشریت باید مورد بازپرسی قرار بگیرید.

آیا فکر می‌کنید این موضوعات در زمانی که با رهبران جهان به‌خصوص رهبران غربی تعامل داشته باشید برای شما مشکل ایجاد کنند؟ و آیا قصد دیدار از غرب را دارید؟ متشکرم».

توجه کنیم این سؤال از کسی می‌شود که با اهن و تلپ و آن تبلیغات کر کننده و تمهیدات به‌عنوان نفر شمارهٔ ۲ رژیم معرفی شده و چنین چو انداخته‌اند که جانشین احتمالی خامنه‌ای هم هست، بعد ناگهان یک خبرنگار نقش او را در قتل‌عام ۶۷ به رخ می‌کشد.

این سؤال نه در یک سفر خارج کشوری، بلکه در اتمسفر حاکمیت و در یک نشست خبری از او شده است.

مترجم حکومتی هم برای این‌که به تریج قبای رئیسی برنخورد و نظام الهی خدشه‌دار نشود، با دست باز و در روز روشن سؤال را وارد چرخ‌گوشت دستگاه سانسور می‌کند و این‌طور بیرون می‌دهد:

«تشکر می‌کنم از جنابعالی به‌خاطر وقتی که به بنده داده شد، از الجزیره انگلیسی هستم، و این سؤال را مطرح می‌کنم. جناب آقای رئیسی، تحریم‌هایی علیه جنابعالی وجود دارد و همین‌طور اتهاماتی علیه شما از سوی برخی سازمانهای حقوق‌بشری مطرح است، اخیراً سازمان عفو بین‌الملل اتهاماتی را وارد کرده‌اند در خصوص نقش شما در برخی از اعدامها! این مسأله چه تأثیری می‌تواند روی نحوه تعامل شما با دیگر رهبران کشورهای جهان داشته باشد به‌ویژه کشورهای غربی و این‌که آیا قصد دارید به کشورهای غربی سفر بکنید یا خیر؟ متشکرم»

مطالب مرتبط

رئیسی گفت: با نخبگان از گرایشات مختلف برای تشکیل دولت مشورت می‌کنم

وقتی یک جلاد، رئیس جمهور می‌شود!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here