نگاهی متفاوت به خبرهای هفته ـ خبر تو خبر ـ  رئیسی ـ خامنه‌ای

رئیسی ـ خامنه‌ای ـ خبر تو خبر – نگاهی متفاوت به خبرهای هفته

نگاهی طنز به وضعیت نظام ولایت فقیه

علی خامنه‌ای، دیکتاتور فرتوت ولایت در رودر رویی آشکار با جامعه جهانی بر سر بحث اتمی، زمین را سفت دید و ناچار از عقب‌نشینی با چراغ خاموش شد. امری که تبعات درونی آن دامن عبای ولایت را خواهد گرفت! زیرا در میز سیاسی که خامنه‌ای پای آن نشسته است، صرفاً با شعار و جنجال و بلوف نمی‌توان به نتیجه‌ٔ مطلوب رسید. هر مانور سیاسی قدرت واقعی می‌خواهد و ظرفیت سیاسی اجتماعی؛ که حکومت پوسیده‌ٔ آخوندها فاقد این توانمندی‌ها و ظرفیت‌هاست و توان تحمل تبعات آن را نخواهد داشت.

‌باز هم نرمش قهرمانانه؟!

بوقچی‌های باند خامنه‌ای و رئیسی، جلاد محبوب بیت ولایت، در روزگار شیخ بنفش آخوند روحانی را به‌خاطر مذاکره و نرمش در برابر غرب متهم به «خیانت» کرده و با عربده‌کشی خواستار محاکمه‌ٔ باند اصلاح‌طلبان قلابی بودند.

اما همین جماعت به فراخور وضعیت فعلی و کرسی نشینی رئیس هیأت مرگ، سریع‌تر از آفتاب پرست تغییر رنگ داده و عقب‌نشینی خفت‌بار نظام در مقابل آژانس را یک «عقب‌نشینی به هنگام» خواندند که مانع رفتن پرونده‌ٔ اتمی نظام به شورای امنیت شده است!

خامنه‌ای که به‌شدت از گیر افتادن دم روباه ولایت در تله‌ٔ اتمی کلافه گشته، این روزها با تاکتیک حرکت بر لبه‌ٔ تیغ، گام‌هایی لرزان و هراسان برمی‌دارد. یعنی این‌که ضمن تداوم شعارهای پوچ و مسخره برای قدرتنمایی، در آخرین ثانیه‌های دقیقه ۹۰ اقدام به غلط‌کردم‌گویی کرده و خفیفانه گامی واپس بگذارد. این الگوی کوچکی از سیاست مسخره‌ٔ «نرمش قهرمانانه» است که البته این بار بدون جنجال و هیاهوی رسمی، ناگزیر از تن‌دادن به آن است.

مطالب مرتبط

داغترین خبرهای هفته ـ خبر تو خبر ـ رئیسی ـ فیروزآبادی ـ کرونا

خامنه‌ای و عقب‌نشینی دردناک روی ارهٔ اتمی!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here