افزایش قیمتها مردم را غافلگیر خواهد کرد یا دولت را؟

مطبوعات حکومتی سوال کردند: افزایش قیمتها مردم را غافلگیر خواهد کرد یا دولت را؟ ـ ۵دی۱۴۰۰

روزنامه حکومتی شرق در شماره روز شنبه ۴دیماه در مطلبی با عنوان «مردم غافلگیر می‌شوند یا رئیس‌جمهور» درباره وعده‌درمانیها و دروغ‌بافیهای آخوند رئیسی که لجام گسیختگی تورم و گرانی اقشار جامعه تحت حاکمیت آخوندی را به قعر فقر و فلاکت سوق داده است، نوشت: رئیس‌جمهور این روزها بر گران‌نشدن کالاها و اجناس تکیه دارد و حتی روز ۱۴آذر صراحتاً گفته بود که قرار نیست با افزایش قیمتها مردم را غافلگیر کنیم اما انگار حرف‌هایش خریدار چندانی ندارد، اتفاقی که در چند ماهی که دولت سیزدهم بر سر کار آمده، بارها اتفاق افتاده است.

روزنامه حکومتی شرق با اشاره به گرانی میوه و آجیل شب یلدا نوشت: یکشنبه هفته پیش، چند روزی مانده به شب یلدا، رئیسی در جلسه هیأت دولت تأکید کرد که لازم است روند نظارت بر قیمت کالاها به‌ویژه اقلام ضروری و معیشتی مردم تشدید شود تا شاهد افزایش قیمت برای برگزاری این شب نباشیم. اما رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار در گفتگویی اعلام کرد که جیب مردم کوچک شده است و مردم تمایلی برای خرید آجیل و خشکبار از خود نشان نداده و امسال خرید مردم نسبت به سال گذشته یک‌چهارم شده است. نایب‌رئیس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی هم گفت که میزان خرید میوه در شب یلدا ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته که بیماری کرونا در کشور همه‌گیر شده بود ۳۰درصد کاهش پیدا کرد.

شرق در ادامه مطلب خود نوشت: حرف‌های بدون عمل رئیسی و گرانی‌های هفته گذشته باعث شد تا فضای مجازی پر شود از انتقاد و گلایه از رئیسی که انگار هنوز باور ندارد رئیس‌جمهور است و دولت اوست که باید اوضاع را سر و سامان دهد و معلوم نیست وقتی به گرانی‌ها و شرایط مردم اعتراض می‌کند دقیقاً چه کسی را مخاطب حرف‌های خود می‌داند.

مطالب مرتبط

سخن از رشد ۸درصدی اقتصادی به میان آوردن، بیشتر به یک طنز شباهت دارد

با غافلگیر کردن مردم؛ حرفهای رئیسی خریدار چندانی ندارد

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here