۲۰۲۲ سال ببر ـ سال‌های ببر همواره همراه بوده با شهامت، حوادث غافلگیرکننده و سماجت

سال‌های ببر همواره همراه بوده با شهامت، حوادث غافلگیرکننده و سماجت ـ ۲۰۲۲ سال ببر ـ ۱۰دی۱۴۰۰

روزنامه فرانسوی فیگارو روز ۷دیماه طی مقاله‌یی درباره رخدادهای بحرانی سال۲۰۲۲ نوشت: برخی از بحرانهای پیش روی جهان که طبعاً در کمین ریاست فرانسه در اتحادیه اروپا نیز نشسته، از پیش مشخص است. اولین مورد، موضوع هسته‌یی رژیم ایران است، که اگر چه لزوماً تیتر اول رسانه‌ها نیست، اما خاورمیانه را با تهدید یک انقلاب واقعی مواجه می‌کند.

رژیم تهران از زمان گزینش رئیس‌جمهور افراطی خود، نقض برجام را تشدید کرده و غنی‌سازی اورانیوم با غلظتهای ممنوع شده از سوی جامعه بین‌المللی در سطح ۲۰درصد و ۶۰درصد انجام می‌دهد و آبشارهای سانتریفوژ جدیدی برای غنی‌سازی۹۰درصد هم ساخته که آخرین گام در برنامه غنی‌سازی است. رژیم ایران هم‌چنین تولید فلز اورانیوم را برای ساخت پوسته سلاح آغاز کرده است.

فیگارو می‌افزاید: بسته شدن درها به روی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باعث “نابیناشدن” جامعه بین‌المللی نسبت به بخشی از این برنامه شده و همزمان رژیم ایران با پیشرفت فنی در مذاکرات خرابکاری می‌کند. مذاکره‌کنندگان این رژیم در پایان نوامبر تحت فشار جامعه بین‌الملل به وین بازگشتند و ۹۰درصد از پیشرفتهایی را که در بهار گذشته به سختی به‌دست آمده بود، منتفی ساختند.

مطالب مرتبط

سالگرد قیام دیماه ۹۶

فیگارو: بحرانهای سال۲۰۲۲ در کمین جهان؛ رژیم ایران از زمان گزینش رئیسی نقض برجام را تشدید کرده است

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here