موشکاف ۱۶اردیبهشت۱۴۰۱ ـ عظما و خبیثی هنوز دو ماه از سال جدید نگذشته، دستا رو تا آرنج کردن توی سفره مردم

عظما و خبیثی هنوز دو ماه از سال جدید نگذشته، دستا رو تا آرنج کردن توی سفره مردم ـ موشکاف ۱۶اردیبهشت۱۴۰۱
موشکاف:‌ سلام به رفقای با مرام خودم! آقا این حروم لقمه‌ها… عظما و خبیثی رو می‌گم هنوز دو ماه از سال جدید نگذشته، دستا رو تا آرنج کردن توی سفره مردم. بعد هم از ترس به حرکت در اومدن سیل ارتش گرسنه‌ها شروع کردن به قیقاج رفتن و از این شاخ و به اون شاخ پریدن و بازی تأیید و تکذیب. از یه طرف وزیر اقتصاد خبیثی میگه نون گرون نشده و نمیشه:
با زیرساختی که دولت طراحی کرده، تا پایان سال جاری قیمت نان سنتی برای مردم هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت باوجوداینکه قیمت آرد اصلاح خواهد شد تا جلو قاچاق گرفته شود..
محسن منصوری استاندار تهران در نخستین نشست رفع موانع تولید استان در سال جاری گفت: قیمت نان افزایش نداشته است و مردم در صورت مشاهده تخلف نانوایی‌ها می‌توانند به کارگروه آرد و نان و تعزیرات حکومتی گزارش دهند..
موشکاف: آخه حروم لقمة حیف نون! وقتی گندم و آرد رو گرون می کنی نونوا چیکار میتونه بکنه؟ بعد مگه نمی گفتید گرون نمیشه؟‌ پس چرا این معاون وزیرتون میگه چاره ای جز گرون کردن نداریم؟
چاره ای جز این افزایش قیمت نبود همانطور که فرمودند هم قیمت های جهانی و هم بحث حذف یارانه ای که البته به معنی حذف نیست به معنی تغییر توزیع یارانه هست که خب اینهم تکلیف مجلس است
موشکاف: دد دی دی دی…تا دیروز که قمپز در می کردید و می گفتید در زمینه تولید گندم خودکفا شدید؟ حالا چی شده که قیمت های جهانی رو بهونه می کنید؟ این بود معنی تورم کاهشی؟ این بود معنی کنترل گرونی؟
آخوند رئیسی: خب گزارشی هم که ما ظرف این مدت داریم از مراکز آماری حاکی از این است که تورم کنترل شده و توانسته رو به کاهش برود. و این هم برای ما خبر خوبی است که بتواند تورم رو به کاهش برود. منتهای مراتب باید این ادامه پیدا کند یعنی اقدامات ضدتورمی باید همواره انجام بشود تا بتواند هم گرانی را کنترل کند و هم تورم را بتواند کاهش دهد.
موشکاف:‌ این جماعت مفتخور، میخوان پول موشکا و بمبا و جفتک پروندن تو منطقه رو از جیب مردم ایران بدن. البته خودشون هم خوب میدونن چه آینده ای در انتظارشونه:
تا کنون هیچ دولتی در این کشور در سال نخست حکمرانی نان مردم را با این شیب تند گران نکرده بود.
آقای رئیس جمهور، اگر اقتصاد کشور سامان نیابد، و گرانیها مهار نگردد،انقلاب نمی شود، خدا نکرده باید منتظر شورش گرسنگان بود، شورش از انقلاب خطرناکتر است.
موشکاف:‌ اوه اوه …وقتی خودش داره میگه رپتو پتویینا…دیگه بنده موشکاف چی بگم؟ بترسید که کم می‌ترسید… بیشتر از اینا باید بترسید…هاهاها. مرحمت زیاد رفقا.

مطالب مرتبط
موشکاف ۱۴اردیبهشت۱۴۰۱ ـ علم‌الهدی: گرانی بخاطر بد حجابیه!
گرانی و سهمیه‌بندی نان و هشدارهای حکومتی نسبت به‌خطر انفجار اجتماعی

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here