روحانی در روز آخرش گفت: من فرمانده بی سرباز و اسلحه بودم

من فرمانده بی سرباز و اسلحه بودم! ـ روحانی در روز آخرش گفت


آخوند روحانی گفت: اسرار هسته‌یی [نظام] را اسراییلی‌ها از کشور خارج کردند و پیش ترامپ بردند و ترامپ هم از توافق خارج شد.


وی در ادامه گفت: ما یک نقص بزرگ داشتیم و آن این‌که طوفانی که ایجاد می‌شود و بمبی به سر مردم ریخته می‌شد می‌گفتند دولت کجاست؟ چه کسی اسناد اتمی را خارج کرد؟!
روحانی گفت: چه اتفاقاتی بین تیر و دی حادث شد که توافق نشود. خیلی‌ حرف‌ها هست که نمی‌توانم بگویم.


وقتی با کشوری تفاهم و توافقی می‌کنیم، دائمی نیست؛ توافق دائمی در تاریخ نداریم. البته همان‌طور که مقام معظم رهبری تأکید کردند آدم نمی‌تواند به غرب اعتماد کند؛ اعتماد مقوله دیگری است اما حرف زدن و مذاکره کردن و توافق کردن چیز دیگری.


روحانی با شیادی درباره حوادثی مثل سیل و زلزله و کرونا افزود: یک چیز برای من غیرمنتظره بود. البته موارد غیرمنتظره زیادی در این دولت داشتیم فکر نمی‌کردیم ۲۵استان ما با هم در عرض یک هفته درگیر سیل شود؛ فکر نمی کردم با زلزله عظیمی با آن میزان تخریب مواجه شویم. فکر نمی کردیم با کرونا مواجه شویم و حتی دنیا هم‌چنین فکر نمی‌کرد. شاید فکر نمی کردیم آمریکایی‌ها به‌راحتی برجام را زیر پا بگذارند.
وی افزود: البته همه اینها کم‌وبیش بود و احتمالش وجود داشت اما من فکر نمی‌کردم روزهای پایانی دولت دوازدهم با ادامه جنگ اقتصادی پایان یابد. این‌که می‌گویم به‌خاطر خوش خیالی من نیست چون همه موارد با چارچوبهای مدنظر رهبری حرکت شد.


خیلی حرف‌ها هست که نه الآن می‌توانم بگویم و نه سال‌ها بعد. فرمانده جنگ اقتصادی بودم اما فرمانده‌ای بی‌سرباز و بی‌اسلحه.مطالب مرتبط


در غرقاب بحرانها و اعتراضات ـ مراسم تنفیذ رئیسی برگزار شد


دولت روحانی با لعنت و نفرین شرکای حکومتی‌اش بدرقه شد

لطفا به اشتراک بگذارید: